Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOROVÝ OLEJ

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 31. čec 2008 10:41 #1388

• Snaake
  • Avatar uživatele Snaake Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mám 2,4D 57kW. Co by jste mě doporučili za olej? Chci to samozřejmě vyměnit. Případně i do převodovky. A co ještě zkontrolovat? Chystám se s tím jet do norska 5000km cca za měsíc tak bych nerad někde zůstav vyset. díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 31. čec 2008 11:14 #1389

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Dříve jsem vozil Texaco Diesel Extra 10W-40
Tet tam mám 10W-40 které se dává do starých pražských nepřeplňovaných autobusů, nevím výrobce ani tip, ale je to hodně dobré, sehnal mě to člověk u kterého jsem měl motor na seřízení. Oleje tam je 5,5litrů. Filtry používám Filtron z Auto Kelly a z AK mám i ten výplach motoru, jen nevím název.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 31. čec 2008 13:49 #1393

• jarek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Takže já dávám do 2,4D mot.olej CastrolMagnatecDiesel 10W-40 a spokojenost.Budu tam teť mít 100 000 po go motoru a motor jede pořát pěkně.´Jo a filtry každou výměnu oleje dávám nové + někdy si taky vzpomenu a mezi intervalem ofouknu vzducháč.
Do převodovky liju Hypoid SAE75W-90.
A s tou výměnou rozvodú pokut na 1000% nevíš kdy byly měněny (jen na nějaký štítek na kastli bych moc nespoléhal) a kolik je na nich najeto tak bych je určitě hned nechal udělat.Je to levnější než potkaný motor a odtah z Norska.Dal bych nové všechny řemeny klatky a vodní pumpu.U auta které jsem si nově koupil bych možná skontroloval i nadstavení rozvodú a čerpadla ne jen přeházel řemeny a při dalších výměnách bych už mněl klid že je to jak má být.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 05. srp 2008 22:25 #1475

• Hans
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, nemáte tušení jakej je problém, když motorový olej nebude přesně podle tý normy 506 00, ale třeba 50500. V chytrý knížce různě strašej, že to zkracuje výměnný intervaly, ale je to fakt takovej rozdíl? Teď sem tam nechal dát Shell Hellix Ultra 5W-40. Ale bojim se právě, že to neni ta 506 00. Hans
VW T4 Multivan 2,5TDI ;111kW ; rok 2000

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 07. srp 2008 21:38 #1508

Mám chvíli před výměnou a chci si jí udělat sám jako u jiných vozů ale mám polemiku jaký olej zvolit rozhoduji se mezi
CASTROL MAGNATEC GTD 10w40 a nebo
olej mot. Q8 Formula ADVANCED 10W-40
v každém případě nevím jaký olej tam je nyní začku tu přečtu ale zda tam je 5w- nebo 10w - aněco to nevím .Proto se ptám zde kteří už vlastníte T4 nějakou dobu co používáte za olej a po kolika km ho měníte a co by jste doporučili mě díky
jěště detail mám podle tachometru najeto 160000
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 08. srp 2008 14:20 #1533

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
já používám 5w-40...plnou syntetiku a měním po 12500km

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 08. srp 2008 16:32 #1538

na každém fóru se oleje probírají kolem dokola....já třeba dávám 10W40, který byl i původně doporučený od VW. Dávám obyčejný MOGUL a měním ho spolu s filtrem cca po 10000 km.
(najeto je 250000)
Myslím, že je naprosto jedno, který z těchto olejů použiješ, počítej výměnu mezi 10-15tis., víc rozhodně ne a doporučuji kvalitní filtr. Jestli je tam 5W40 a naleješ 10W40, tak se nic neděje, jenom se už nedoporučuje přecházet zpět na 5W40.
Ale o tom je dlouhý článek třeba na VWbusforu....
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 09. srp 2008 21:11 #1542

Dávám Shell Helix Diesel 10W40. S tím mám jen nejlepší zkušenosti. Měním po max. 15 000 a to tak,že jak naleju,tak vyleju (myslím hustotu).Některé oleje po 10 000 při vypouštění tečou jako med,hnus. S tebou jmenovanými značkami zkušenost nemám,ale na oleji a filtru bych rozhodně nešetřil ...

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 01. zář 2008 22:31 #1800

pánové
chystám se na výměnu oleje u T4 2.5TDi 75kw. Chci si jí provést sám a chci se optat jaký je postup při výměně. Všiml jsem si krycích plechů ze spoda pod motorem musí se demontovat při výměně oleje respektive olej.filtru??akdyž ano jakým způsobem se demontáž provádí??
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 01. zář 2008 22:55 #1801

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Když najedeš předkem na nájezdy tak to vše uvidíš, jsou tam 4x šrouby na 13 golu a tím se ti ta vana spustí k zemi a ty jí vyhákneš z rámu motoru a vytáhneš ven, pak už si pod to lehneš a hrábneš pravou rukou mezi blokem motoru a rámem motoru a filtr bude tam ;-) Až to vše uvidíš naživo tak zjistíš jak jednoduché to je, jen bacha ať nestrhneš hlavičku na vypouštěcím šroubu :!:

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 02. zář 2008 13:42 #1812

ty šrouby co píše Aleš-x jsouna bocích, ale ještě na uadní části toho plechu jsou takové nohy, které jsou zastrčené do karoserie....no a tam vedle jsou ještě dvě 10 matičky a gumové silentbloky... :)

Potom filtr je na zadní pravé části motoru....na spodku filtru je nálitek na golu, aby se to dalo povolit ....až budeš nandavat nový filtr, namazat gumičku a moc neutahovat, protože dosedá na hliníkový chladič oleje, tak aby jsi neudělal víc škody než užitku...
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 02. zář 2008 17:32 #1817

jen bacha ať nestrhneš hlavičku na vypouštěcím šroubu :!: a povedlo se

ten kdo měnil předemnou olej tak mu muselo znít taaaak v uších bo jsem klel kterej v...l to tak dotahnul bo ani zavařená ráčna a trubka na prodloužení na ní nepomohla prostě ten ořech očesal ten výpustní šroub(zdá se mi že je dělanej z nějakého měkkčího materiálu) a pomohl po velikém váhání majzlík a kladivo(jěště ted mě mrazí po zádech) kámoš pak šroub upravil na 16-ku klíč a je tam zpět.
Jinak jsem to měnil jěště než jsem četl vaše příspěvky ale ten plech jsem neodělal a filtr jsem protáhl ven tochu násilím. Ale proč???
bál jsem se ten kryt sundávat protože tam zespodu koukají špičky plastových nácvaků a je se bál že tam jsou přidělány nějaké trubky či kabely. Tak jsem raději volil jinou cestu ale nyní vydím že špatnou ale chlapi proč tam ty umělé nácvaky jsou???Až ho budu měnit po druhý tak ho asi sundám abych taky viděl jak to tam zespodu vypadá. A když jsme u toho dal jsem mu olej Q8 10W-40 a myslí že by bylo vhodné po 10000km vyměnit souhlasíte či né??
Jo a u těch filtrů ta matka ze spodu na povolení byla na starém filtru na 27-ku klíč a u nového na 30-ku to je asi dle výrobce že jo??
díky Vám za rady a doufám že i já budu moci někomu poradit dík
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 02. zář 2008 21:06 #1829

• jarek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Tak ten vypouštěcí šroub na olej z motoru je asi bolest na většině T4ek.Já když měním olej tak už rovnou jedu na zvedák abych mněl dost místa pod autem a mohl pořádně zabrat.Už se mi při povolování prasknul i trhák od Tony a ořechy ani nepočítám i navařená matka už povolila.Šroub dávám tak co druhou výměnu nový.Ten šroub kupuju přímo u VW cena je něco kolem 200Kč. Dotahuju ho lehce až jsem nervozní jestli mi po pár kilometrech nevypade a stejnak potom nejde povolit.Skoušel jsem k tomu měděnému Okroužku namotat Teflonovou pásku a od té doby to jde povolovat o něco líp.

multiblacku:Na té kricí plechové vaně je od motoru odhlučňovací izolace a drží tam právě na těch plastových čuramentech cos viděl pod autem.Příště se neboj vlka nic a v klidu to sundej ta izolace zústane na tom plechu.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 03. zář 2008 21:19 #1845

• Jaryn
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Vždycky před povolováním výpustnýho šroubu ho poklepu kladívkem :oops: a zatím nebyl problém s povolováním...

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 11. zář 2008 17:41 #1939

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Zdarec, do tdi by se snad nemělo dostat nic jiného než plná syntetika,už jen kvůli zdvihátkům a hlavně turbu. Motor nejvíc dostává na prdel při studeném startu a hlavně tdi s chladičem stlačeného vzduch se zahřívají dýl a to je špatenka... chce to nejakou "vodu" tj 5w30,5W40.
Motor potřebuje hned mazat a né čekat na nějakou medovinu. :lol:
Já jezdím s autama na castrol a vše šlape jak má, jak z pašíka 81kw,tak z mulťáka 111kw jde po 15000km ven, pašíka jezdím na 0w30 slx a mulťáka na 5w30 slx III. Hlavně když pak děláš rozvody tak vidíš jak je motor uvnitř čisty tj,žádné sračky z levnych olejů.Na pašíkoj mám cca400000km a držej i gufera... na výměnu dolejvám 1L

olej se dá levně koupit na http://www.olejservis.cz :geek:

a měnit po 10000km,nebo 30000km???

záleží jak se jezdí... když se skáče v zimě jen po městě,tak je olej v háji třeba už po 6000km,ale když se lítají dálky, tak olej je v poho i třeba po 25000km
známému u octávky,který jezdí ráno 2km do práce a večer zpět vyhodil počítač olej už po 7000km :|
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Vygenerováno za 0.237 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/