Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOROVÝ OLEJ

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 08. bře 2010 19:21 #38409

ahoj chlapi
tak se vam pochlubim jak jsem dopadl s vymenou oleje #-o
po precteni tohoto vlakna jsem se jal provest vymenu vlastnimi silami ;)
problem nastal pri povolovani filtru, nesel ani za boha! a to uz jsem se zacal rosit s vidinou
zkur....ho vymeniku :o . no musel jsem pokracovat a po dlouhem boji jsem filtr sundal =D> .
vypustil jsem i prevodak vse zaspuntoval nalil olej do spajsky(najeto 400 000 tis.) dal filtr nandal susplech nalil olej ,pohoda hotovo ;) .
hever dolu natocit kontrola hladiny vse cajk tak sup z dilny :drunken:
zaparkuju jdu zpatky a cummim na zem na snih a olejova cesticka :o :-k D:_)7 !
rikam vymenik v pr...i !
no nevim jestli jsem si to tu spatne precet ale jak jsem povolil filtr tak jsem samo povolil i tu matku co drzi vymenik a jiz nedotahl bo jsem nevedel #-o . tak vse znova a uz je to lepsi sem tam kapne tak uvidim rano jestli jeste bude kapat( vypada to ze se to zatahlo ) a jestli ne tak budu doufat ze je to jen tesneni pod vymenikem :-k D-:(
tak pro ostatni nezkuseny :mrgreen:
Transporter 2.5 tdi 75kw+ čip EGR-off,KAT-off
Suzuki Bandit 1200S

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 08. bře 2010 20:59 #38429

  • Jaryn
  • Avatar uživatele Jaryn
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 0
Vždycky se vyplatí natočit motor a zkouknout to ještě před nandáním šusplechů. Kdysi mi nový filtr sákl nahoře v tom pertlování :-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 16. čen 2010 15:15 #45056

Cau hosi,
chci se zeptat, kdyz otevru haubnu, tak mezi svetlama na stitku je napsano pouzivat olej specifikace VW506 00. Je to mozne pro motor ACV 2,5 TDi 75kW rv97 :?: Bylo to tukly na predek, tak jestli tam neni jina ta pricka s tema samolepama...
__________________
I [XXX]-[XXXX]--[XX] \
I [XXX]-[XXXX]--[XX]--I
I__________________I]
__(O)________(O)______

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mmaarraa.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 16. čen 2010 20:34 #45088

mám ten samý motor a specifikace oleje na nálepce je WV 500.00 a 505.00
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od multiblack.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 20. čen 2010 12:28 #45341

  • lupo
  • Avatar uživatele lupo
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 210
  • Obdržená poděkování 3
Taky mám motor ACV 2,5 TDI rok 2000 a norma na štítku VW 506 00 a na olejové vaně snímač.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 02. čec 2010 22:49 #46038

  • Vejnýsek
  • Avatar uživatele Vejnýsek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Nekonečný projekt vol.2
  • Příspěvky: 1188
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 11
ahoj kluci potřebuju poradit, začala mi problikávat kontrolka mazáni ale jen na volnoběch přitom olej je mezi ryskama a mam na něm najetejch teď 10 000 km tak sem litr dolil ale furt to blika čim to muže bejt poradí mi někdo :-k . ale přidemi žeto blika divně jako by byl špatnej kontak ale kde

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 03. čec 2010 07:49 #46049

Snímač tlaku oleje, teoreticky u těchto aut by měl pasovat z čehokoliv, ale většinou je vypadlý konektor a brnká o kostru motoru nebo prodřený drát. Vím, že u straších Passatů to myslím pasovalo z Favorita a tak nějak.
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 03. čec 2010 08:31 #46053

  • Tygr
  • Avatar uživatele Tygr
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 0
Vejnys podívej se na kabely a čidla jsou tam dvě a je možné že jedno odešlo a potom řeš čerpadlo :-k
Tygrbus T3 1.6 TD Multivan
Foto na http://www.tygrlibodrice.rajce.net

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 03. čec 2010 15:56 #46075

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Vejnys prvne bych asi vymenil ten olej a zkusil vycistit cidlo, muze byt KO ale muze to delat i to olejove cerpadlo.
Dela ti to za tepla i za studena nebo porad?
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 31. pro 2010 16:51 #59516

Jaký mám zvolit olej pro VW T4 2,4D 55Kw r.v.99 ? 10w-40 nebo 5w-40 , VW 505.00 ? , API ?? - to mi nejvíc dělá v tom bordel,protože najdu olej např. 10w-40 s normou VW 505.00 a různým API
:help

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 31. pro 2010 18:08 #59539

Dóóbřéé ale 5W 40 taky neuškodí

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 31. pro 2010 19:48 #59570

  • rasta
  • Avatar uživatele rasta
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj já dávám 10W40 cat a v pohodě to stačí

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 02. srp 2011 19:59 #77346

630 tis.km na motoru 75kw posledních 200tis.km na 15w40 a motor chodí v poho-jen v zimě to chce opatrně.... ;) výměny po 6 až 8tisících...
Caravelle 2.5 Tdi 75kw r.v 2000 Pavka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 18. led 2012 20:22 #88460

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 162
  • Obdržená poděkování 1
Zdar, má smysl dělat při výměně oleje za ten samý (Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40) výplach motoru? Motor AHY r. v. 1999. Říkám si, jestli v motoru nebudou zbytky "rozpouštědla" spíš na závadu...? Díky.
VW T4 Multivan 2.5 TDI AHY

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOROVÝ OLEJ 19. led 2012 18:56 #88591

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 9
při vyměně ti stejně ve vaně zustane min. 2dcl stareho, dalši deci maš v olejovem vyměniku, něco ti zustane v hlavě a tak se to posčita na skoro 0,5 litru bordelu. Neřeš to. vypust a nalej novej. poznaš to když dělaš koplet přetěsneni nebo generalku že tam daš o pul litru vic oleje a po 10km je olej pořad žluty.po vyměně běžne je hned jak uhel. ale maže stejně. d:_(
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.209 sekund

Login