Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Stop ventil ABL 1,9D 50KW

Stop ventil ABL 1,9D 50KW 17. čec 2017 00:09 #178381

• LadislavK
  • Avatar uživatele LadislavK Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Obracím se s prosbou o radu: už podruhé se mi stalo, že jedu a najednou motor chcípne a nejde nastartovat. Poprvé jsem prolezl vše kolem elektriky, až jsem došel k stop ventilu. Na radu odsud z fora jsem zkusil natahnout kabel od baterky, párkrát škrtnul o kontakt na ventilu, ventil zacvakal, motor šel nastartovat a od té doby jezdil. Teď, cca po měsíci, stejná situace. Když jsem zkusil na stopventil kabel od baterky, tak ventil někdy cvakne, někdy ne. Když ho nechám připojený, tak stejně nejde nastartovat a kabel (cca 1mm měď) se rozžhaví. Diagnostikuji správně vadný stopventil, nebo může být zakopaný pes ještě jinde? Můj motor jsem nikde nenašel, ale vše mi zatím pasovalo z ABL 1,9TD 50KW. Stop ventil jsem našel pod názvem Elektromagnet s kódem DF 7240-112. Je to tak správně? Snad píšu alespoň trochu srozumitelně, už mi to v tuhle hodinu moc nemyslí.

Edit: tak je to stopventilem. Dnes jsem ho připojil na přímo z baterky a nastartuju, jen nechcípnu, až když kabel odpojím. Ale jak ho napojím správně přes konektor, tak pojistka číslo 15 hned shoří, jak dám klíček do první polohy. Problém mám, jak ho vyndat. Před ním je kus čerpadla, co se mi nechce moc rozebírat...

Edit2: už tu z toho dělám seriál, snad to někomu někdy pomůže :) Doměřil jsem se, že horni kontakt pojistky 15 mi jde do zkratu proti zemi. Pokud napojím pojistku na spodní kontakt pojistky 15 a druhý pin pojistky propojím se stopventilem, vše funguje. Máte někdo podrobné schéma, co je vše na pojistku 15 napojeno?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od LadislavK.

Stop ventil ABL 1,9D 50KW 17. srp 2017 21:08 #179131

• Renso
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Nazdar, ja mám zase opačný problém. dnes mi Téčko prestalo vypínať motor. Vypnem klúč, budíky zhasnú a motor beží. Mal som dlhšie problém so spinačkou, občas mi nechcel natočiť nereagoval štartér. Občas sa stalo, že nezhasol. Keď som pohýbal kľúčom tak na druhý pokus zhasol. Teraz shášam cez spojkuz brzdou čo nie je zrovna šťastné riešenie.
Potrebujem radu, ako, alebo cez aké relé je zapojený stop ventil. Spínačku som už vymenil, ale motor stále nezháša.
Ďakujem za rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.197 sekund

Login