Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: AXG rezonance na volnoběh

AXG rezonance na volnoběh 14. led 2020 13:04 #196031

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Mám čerstvě T4 2002 s AXGčkem, motor je podle vyjádření mechošů přes svuj nájezd 400k v perfektnim stavu ,chytá v mraze na břink, nehulí (moc), délky vstřiků v normě a jede docela svižně.
Bejvám ochotnej se spokojit s některejma neduhama ale je tam jeden kterej mne trochu znervózňuje.
V interieru je od motoru lyšet zvuk podobný tomu když odchází ložisko v převodovce nebo na spojce který ustane jakmile se otáčky z volnoběhu zvednou třeba i o 50ot. Zároveň je slyšet i při vyšlápnuté spojce takže převodovku a spojkový ložisko to nebudou.

Všichni mechanici mi tvrdí ať to nechám bejt, jeden dokonce že je to normální ale ačkoli jsem jezdil s různejma plečkama, furt mne to dost irituje a dost to kazí požitek z nový hračky.
Napadá Vás co by to ještě mohlo způsobovat?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od YuriiGT.

AXG rezonance na volnoběh 17. led 2020 19:20 #196081

...zvedni pres diagnostiku volnoběh. Já to tak udělal, je tady na to někde návod. Při původním asi o 50ot/min nižším se mi i zrcátka třepaly...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 30. led 2020 21:54 #196334

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 122
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Nevím jestli Ti to k něčemu bude, ale u 111kw dost často odchází napínák plochého řemene co honí altík klimu atd.
Na obou koncích má silono-plastový futra který se časem vytlučou a pak to dělá různý pazvuky.
Musíš ho vyndat až pak uvidíš jak je to volný chce to 13 a 16 klíč a klidnou hlavu protože je k tomu horší přístup.

Popřípadě mě ještě napadá špatné zavěšení/uložení motoru na straně rozvodu je to hydrolůžko který časem může vytéct a pak to taky rachtá, jen bacha na 111kw je jinej než na 75kw!!
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 30. led 2020 22:15 #196335

Buďto ty kladky nebo to dělá ta řemenice s tlumičem torzních kmitů. Ta jak bylo psáno, guma spůchří a popraská a začne to dělat bordel. U 111kw dost častý problém.
Všechny pomsty od VW
T5 multa pan amerikános - weg
New T5 -25 edition s 210k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 03. úno 2020 12:50 #196376

  • ONDRAS
  • Avatar uživatele ONDRAS
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 22
Taky mam 2002rv a dela mi to taky jde to sliset nekde od motoru strana pred spolujezdcem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 03. úno 2020 22:09 #196393

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 122
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Jestli to slyšíš od nohou u spolujezdce tak to bude ten napínák snadno to vyzkoušíš stačí sundat plochý řemen a natočit auto bez něj pokud zvuk ustane máš jasno :)
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 06. úno 2020 11:49 #196427

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Díky kluci, mrknu na to, sem zvyklej na korejský rejžokáry kde si práce na motoru taky občas nezadaj s gynekologií.
T4 je pro mne sice velký neznámý ale rychle se učim a už mi přišla i dílenská příručka :)
Trochu se bojim zvedat volnoběh protože by mne pak mohli vyhodit z STK jako nedávno s firemákem.

V případě že by ten bazmek byl fakt v pejru mam se plácnout přes kapsu za originál nebo stačí kladka i tumič nějáká druhoška? Co tak koukám tak je v tom desetinásobnej cenovej rozdíl... :woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od YuriiGT.

AXG rezonance na volnoběh 06. úno 2020 18:37 #196432

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 122
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Neboj není to zas až tak strašná práce, ale musíš na to spodem nejlepší je tedy zvednout auto na heveru a ještě líp se to dělá když sundáš řemenici na klikovce, ale jde to i bez toho.
Pístek kup klidně v náhradě beru pravidelně INU v elitu a funguje to v pohodě, ale většinou stačí na soustruhu udělat jen nový futra a funguje to dál, samozřejmě jen pokud pístek neteče pak už jen výměna.
Jo a když to rozděláš tak doporučuju rovnou vyměnit i plochý řemen.

Jo a nechci Ti kazit radost, ale jestli se neplete tak v příručce "jak na to" nejsou ke 111kw verzi žádné informace, ale mám jí už léta třeba ji doplnily..
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Doubi.

AXG rezonance na volnoběh 11. úno 2020 08:38 #196490

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Proto jsem kupoval tuhle kde jsou i aktualizovaný schémata pro "dlouhočumáky" úplně všechno tam sice není ale najdeš tam právě některý věci který jsou typický pro AXG a AHY co jinde chybí.
Jen teda ta výměna pístku je tam popsaná jako: Sundat vanu kolem, zvednout motor, vypustit antifreeze, podložit špalkem sundat držák motoru a pak trocha gynekologie... jako upřímně když jsem viděl že vypustit antifreeze tak mi bylo jasný že to musim udělat po svym, protože tohe fakt nedělám rád :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 28. úno 2020 08:58 #196692

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Tak nic nezjištěno... napínák mam sice novej ale po odkrytí všeho bordelu aby na stávající bylo vidět jsme zjistili že ho asi dělal ještě předchozí majitel ale nevěděl o tom. :(
Řemen se zdá být Ok, ta napínací kladka s tlumičem vibrací taky vypadala jako nová a mechošovi se v tom nechtělo víc vrtat (jouda ani nevěděl jak sundat řemen) jediný co nás ještě napadlo, jestli to nemůže dělat ta řemenice na klice bo vypadá při svejch 460tkm fakt znaveně.... jenže to zase neni uplně levnej špás.


Každopádně do toho teď házim vidle a nechám si špekulování co s tím na léto... :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 28. úno 2020 09:15 #196693

  • Badd
  • Avatar uživatele Badd
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 83
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, tu remenici výměn určitě, je už hodně unavená, může to mít pak mnohem větší následky..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 28. úno 2020 10:48 #196694

Jak píše Badd, řemenici vyměnit. Taky jsem ji takhle měl, nechal ji tak a nakonec jsem byl rád, že jsem dojel s dovolené. Ona takhle třeba ještě nevypadá na výměnu, ale při demontáži, když se pak podíváš s druhé strany na tu gumu, může být úplně utržena. Tohle se hodně podceňuje.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

AXG rezonance na volnoběh 02. bře 2020 10:36 #196751

  • ONDRAS
  • Avatar uživatele ONDRAS
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 22
Ja si myslim ze me to dela napinak co vse se s tim da udelat a jaka tam je zhruba cenovka. Nejvic jde slyset pri prvnim startu to je hodne vyrachtanej zvuk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od ONDRAS.

AXG rezonance na volnoběh 29. dub 2020 12:06 #197364

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Tááákže konečně vyřešeno... Napínák byl opravdu nový a podle všeho evidentně funkční. Proběhla jen výměna hlavní řemenice za Corteco, nový řemen a od té doby je ticho po pěšině.
Zvukovej projev motoru v interieru se výrazně zlepšil, teď zase slyšim jiný věci ale řešit každej prd tak mi z toho jebne :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od YuriiGT.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.248 sekund

Login