Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T4 2.5TDI ACV-záhada, volnoběžné otáčky

T4 2.5TDI ACV-záhada, volnoběžné otáčky 29. led 2020 21:09 #196304

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 123
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Zdravím všechny členy, mrzí mě, že zakládám nové téma, ale na problém který už skoro měsíc řeším u jednoho auta jsem tady nikde odpověd nenašel.
Mám na dílně T4 r.v. 2000 2.5TDI 75kw kod motoru ACV tj. manual a tohle auto běží špatně na volnoběh jakoby vynechává v otáčkách pak už jede vcelku normálně.
Na autě je zrepasovaný čerpadlo, vstřiky, nedávno dvouhmota, rozvody v pořádku, předvstřik v pořádku.
Krom výše jmenovaného jsem už zkusil prohodit snímač otáček klikový hřídele, přeměřil jsem hodnotu řídícího vstřiku, připojil přívod nafty hned na čerpadlo, abych eliminoval problém ve vedení paliva, vyměnil jsem přetlakový ventil v čerpadle+jsem zkoušel komplet jiný vršek čerpadla tzv. "štelverk", dával jsem jiné rele 109, řídící jednotku motoru, váhu vzduchu, plynový pedál, stop ventil v čerpadle, teplotní čidla no prostě snad všechno co by mohlo ovlivnit chod motoru.
Pamět závad je čistá, předvstřik drží jediný co hapruje a co je příčinou nebo následkem toho špatného volnoběhu je volnoběžná dávka paliva ta skáče od 4mg až po 12mg a vždy když začne skákat tak motor vynechává.

Došel mi tudíž rozum a budu rád za jakýkoliv Váš tip..!!
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 2.5TDI ACV-záhada, volnoběžné otáčky 22. dub 2023 23:44 #208986

Ahoj vím že je to staré tři roky, ale vyřešil si tu závadu s tím houpání, já se v tom placam uz docela dlouho a stále nic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 2.5TDI ACV-záhada, volnoběžné otáčky 24. dub 2023 19:46 #209011

Přesně to , co popisuje Doubi , jsme jednou řešili , ale u benzínového motoru a ne na téčku . Kamarád byl už totálně bezradný , rozebral a přeskládal vše co se jen dalo , dokonce i přehazoval celé motorové kabelové svazky , furt nic . A nakonec úplně náhodou - zjištěna špatná NOVÁ spojka , zle vyvážená , tak málo že citelně "nevibrovala" , ale dost na to , aby rozhodila volnoběžnou dávku . Ať se zadaří na závadu přijít , na tom autě co popisuji to zabralo asi 3 týdny neustálého rozebírání a skládání ....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.150 sekund

Login