Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: pikola

pikola 10. bře 2020 14:44 #196837

• pikola
  • Uživatel
Nazdar děvčata a chlapci, bude někdo z vás s diagnositkou ochotný mi zkontrolovat benzínovou T4, nechodí mi první vstřik od rozdělovače a nevím, jestli je to závada mechanická či elektrická nebo dokonce chyba computeru. Na benzín to jezdí na 4 válce, když jsem odpojil konektor u vstřiku nic se nestalo... Na LPG mi to jezdí na všech pět válců ... Nejlépe na trase Příbram - Praha a blízké okolí, popřípadě za týden v úterý jedu během dne Praha - Brno - Olomouc - Bruntál - Ostrava a zpět... Díky a zdravím "ať se práší za kočárem"

Pikola
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

pikola 14. bře 2020 18:37 #196859

• Honzis Caravelle
  • Avatar uživatele Honzis Caravelle
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 34
...v tomhle případě bych se na diagnostiku vyto... vem nějakou LED žárovku na 12V, zkus ji připojit drátkama místo vstřiku (pozor na polaritu, nic nezničíš, ale ne všechny svítí v obou), nastartuj a koukej, jestli bliká.... a jestli jo, tak zkus prohodit vstřiky mezi sebou, jestli to jde nějak rozumně..
jinak jsem z Brna, diag mám, v úterý večer budu zjevně doma...

edit:
teď si uvědomuju, že ty led žárovky mívaj někdy i chytrý předřadníky. Tedy raději vem 1 modul LED pásku. Tam nic takovýho není.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01
Poslední úprava: 14. bře 2020 18:44 od Honzis Caravelle.
Následující uživatel poděkoval: pikola

pikola 15. bře 2020 19:03 #196865

• pikola
  • Uživatel
Ahoj Honzo,

díky za odpověď, samozřejmě jsem vyrazil do Auto Poly na diagnostiku a nic. Diagnostika hlásí výpadek zážehu střídavě na 1.,2.,4.,5. válci... Ale čim by to mohlo být mi nedokázali odpovědět... Takže tak, zkusím LED modul a uvidím nebo neuvidím... Jestli pojedu v úterý do Brna se dozvím v pondělí dopoledne, když by to šlo, rád bych se zastavil, jestli bude tvoje diagnostika chytřejší než ta servisová.... Pošli eventuelně svoje telefonní číslo a adresu, moje je 602204280... Dík a krásný zbytek neděle přeju

Míla Šikola - Pikola

pikola 16. bře 2020 08:20 #196866

• mape33
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Pokud ti to na LPG jede tak v elektrice benzínové RJ závadu nehledej..maximálně ti elektrika neprochází přez LPG řídící jednotku... LPG vstriky jsou ovládaný stejným signálem jako benzínové.to není na diag ale pěkně žárovku a hledat viz výše.
Já teda vím že z 80 procent jsou plynové zástavby hrozná prasečinka. Už jsem upravoval asi 4 zapojení.
Muze být vadný ten benzínový vstřik u kterého jak popisijes když si to odpojil se nic nedělo.nebo je ještě druhá věc že máš problém na benzínové palivové cestě..... Horší čerpadlo ,regulátor tlaku a tak. Ale jak to popisijes tak to vypadá na ten vstřik nebo na cestě od LPG jednotky k němu.
Tohle se většinou stává tomu kdo do toho leje obyč benzín který mu zestárne a benzínové vstriky poté zalepí .....chce to každou 2-3 nádrž LPG to prohnat aspoň 100 km na benzín.
Ale jak říkám .... Chce to hledat.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG
Poslední úprava: 16. bře 2020 08:33 od mape33.
Vygenerováno za 0.328 sekund

Login