Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 08. zář 2020 19:57 #199049

• Jiry_CZE
  • Avatar uživatele Jiry_CZE Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
mám problém se svoji caravellou a to nejspíše s čerpadlem.
Motor přede jako hodinky, avšak do kopce netáhne a za autem černej kouř. Problém je ten, že turbo spíná až ve 3000ot, pak už černej kouř není. Můj servisák mi řekl, že čerpadlo, které je po repase se musí seřídit a to on neumí. Dělá se to prý přes nějaký hodinky a že to prý pomůže, aby turbo vědělo kdy sepnout. Proto Vás prosím o rady, zda servisák má pravdu a já nemám hledat problém v něčem jiném.Popřípadě jak se seřizuje čerpadlo. Děkuji. Foto čerpadla
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 10. zář 2020 09:55 #199064

Teda ja nevim, ale podle toho jak mne funguje 1.6TD, tak mi prijde, ze to turbo by melo zabrat driv nez pri 3000ot, to nevypada jako chyba cerpadla, ale spis nejaka netesnost kolem turba, ne?
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 10. zář 2020 18:31 #199069

Tohle vypadá jako čerpadlo z golfa-aaz,ne z abl. Abl nemá ten vršek s tou černou hadičkou. Máš to vše dobře zapojené? Ale zas s tímhle čerpadlem se dá víc laborovat (zvyšovat výkon :) ). Hoď sem kdyžtak foto,jak a kam to máš zapojené. A nehrál si někdo s obtokem turba? Taková ta plechovka s tyčkou a závitem. Každopádně bych nejdřív šel po hadičkách -
zkontroloval těsnost. Jinak těma "hodinkama" se nastavuje předvstřik - polohou čerpadla vůči motoru.Kdyby cokoli,napiš,klidně sz. Hodně štěstí, ať jezdí
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 10. zář 2020 20:00 #199073

Přečetl jsem tvou otázku ještě jednou, a mám k tomu ještě výhradu. "Aby turbo vědělo,kdy má sepnout"? Tohle není elektronicky ,ani podtlakem ovládané/řízené turbo (pokud tam tedy nemáš nacpané nějaké vnt tubo...),tyhle "staré" turba se spínají tokem výfukových splodin,které roztáčí lopatky turba. Tvá dlouhá prodleva /turboefekt,se dá odstanit seřízením/dotažením táhla na obtoku,ale pozor!!!-zkrácením táhla dochází ke zvýšení tlaku,jaké turbo vyvine,tudíž doporučuji toto štelovat s připojeným měřákem/budíkem/manometrem. V sérii cca 0,6 barr (8,5 psi).Jinak výhoda toho čerpadla,co tam máš je ta,že má v sobě přidavač nafty,jakýsi "komínek",který je jemně zkosený,a s narůstajícím plnícím tlakem (tlakem turba),se přidavač pohne a obohacuje směs. To je ta černá hadička nahoře na čerpadle,která vede/ má být zapojená na ten vývod z boku kolena ,co je na sacích svodech. Ten vývod,který má většina z nás na abl zaslepený :)

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 31. říj 2020 17:26 #199762

• Jiry_CZE
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, zaujala mě tvoje odpověď... Prosím tě. Jsem trochu lajk. Kde najdu táhlo obtoku a kam mám umístit manometr. Omlouvám se za zdržení, ale dal jsem vozidlo do servisu a nějak si s tím nikdo nevěděl rady. Stále dokola mi říkali, seřízení předstřiku hodinkami, které nevlastní... Takže se do toho musím pustit sám pomocí rad.
Přílohy:

Naposledy změněno: od Jiry_CZE.

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 31. říj 2020 19:49 #199763

Moc se v tomhle nevyznam (je to na opacnym konci auta nez mam ja), ale ovladac obtoku je ten horni valecek, co ma kratkou hadicku pripojenou na kompresni strane turba. Tu hadicku bys mel asi nejdriv zkontrolovat a podle mne by tam pres rozbocku sel napojit i ten manometr.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 01. lis 2020 04:44 #199767

Obtok je označen červeně. Utažením toho "očka",co je našroubované na tyčce která vede do té baňky zvýšíš tlak,respektive zpozdíš otevření obtoku. Cca utažení o 5 mm udělá +- 0,3 barů. A ano,budík lze napojit mezi tu malinkatou hadičku,jak psal Viki_cz . Jen jakékoli zvyšování tlaku bez intercooleru je docela riskantní,protože větší tlak,zároveň znamená i větší teplota vzduchu,a k tomu ještě musíš malinko přidat palivo,jinak bude chudá/bohatá směs a hrozí podpálení ventilů.Je to alchymie :) .kdyby cokoli,napiš kdyžtak sz,pošlu kontakt na whatsapp, a dopodrobna poradím/vysvětlím

Ještě jeden poznatek,po shlédnutí tvých fotografií. Nejen že tam máš čerpadlo z aaz,ty tam máš dokonce celý motor aaz ! Dávali se do golfa,venta,passata. Takže tvá caravela nemá origo/ sériový motor,ale někdo původní abl nejspíš "odkouřil",tak sehnal z golfa a napáchal ho tam. Kdyby tam nenechali ventilové víko z toho golfa,a vrátili z abl,tak by to laik jen tak lehce nepoznal....
Přílohy:

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 01. lis 2020 06:54 #199768

• Jiry_CZE
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mně to bylo divný, že když jedu na budíku mám 50km a ve skutečnosti jedu tam 40kmh. Takže teď zjistit, zda komponenty sedí na golfa, aby se to nehadalo.

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 01. lis 2020 07:07 #199769

Hlava motoru stejná,blok relativně také,jen se předělává pár blbostí,olejová měrka ,sací koš na olej a olejová vana.Jinak totožné díly. Ještě myslím,že aaz má malinko jinak vizuelně řešené štelování obtoku - "očko" vs dvě matičky,dále je rozdíl právě v tom čerpadle,kdy abl je bez přidavače- 50kw, a aaz s přidavačem- 55kw. Každopádně převodovku tam máš 100% z transportera,protože z golfa tam nejde,kvůli naklonění motoru. Psal jsem ti sz s kontaktem, tak kdyžtak odpoledne doladíme detaily :)

T4 caravelle 1.9TD 50kW - čerpadlo 15. pro 2020 21:16 #200344

Zaslep to egr akorát to sviní saní ,zmer ten tlak mě to tlačí 1bar při přidání plynu a pak se to zreguluje na 0,9 a z ničím se netocilo je tam este plomba z barvy a než mi proletěla komurka turbem tak to starý tlačilo stejně,jestli totiž nemáš zaseklou regulaci v blbě poloze protoze mi to tlačí skoro od volnobehu a na cerpadle je daný oproti serii 3/4 otáčky a teď můj dotaz nejebe ti to cerpadlo o vrtule nebo to tam je nějak potuneny?mam totiž ve sklepě cerpadlo s komínem který má ubrousenej pridavac
Poděkovali: Duke

Naposledy změněno: od Valnik.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.423 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/