Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Olej.

Olej. 06. bře 2021 12:31 #201410

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
A ještě jeden dotaz- výměna oleje v motoru je jasná☝️ sice mi mechanik říká že vystačí na 15 000 km jelikož jsem mu řekl že má dávat pouze kvalitní olej ale já jsem měnil tak po cca 12000 tak by mě zajímalo po kolika km měníte vy ostatní. To je jeden dotaz a druhý- měnili jste někdy olej v převodovce a v diferenciálu??? Nejsem mechanik ale co se toho diferenciálu týče tak tam jak se to všechno točí, tak ten olej asi dostane taky dobře zabrat. Jak přesně funguje převodovka netuším... ?!?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 14:14 #201411

Já osobně měním olej po 10 000 km a dávám 5W40, brácha taky dával 5W40, ale několik let zpátky, začal motor trošku víc papat olejček.
Proto na doporučení přešel na 10W40 a už to přestalo papat - vydrží od výměny k výměně - 10 000km.
Jinak pokud jde o převodovku a diferák , tak jsem olej ještě neměnil - T4 r.v.2003 - pokud ti ovšem převodovka a dif neteče.Jen zkontrolovat.
Na okraj - když vyměním olej, tak slyším, že motor je klidnější, nevím jak bych to popsal - prostě to poznám, že je tam nový olej.
Vím, že je to všechno o penězích, ale podle mého názoru se to několikanásobně vrátí.
Za mě po 10 000 km , ale ať si to každěj řeší, jak chce, třeba po 30 000 nebo i po 60 000 km, taky ty motory tak vypadají.
Místo oleje z toho teče vazelína.
Poděkovali: Danyk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

Olej. 06. bře 2021 14:43 #201412

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
No co se týče toho klidnějšího motoru, tak to můžu potvrdit. Už to mám trochu naposlouchané a můžu potvrdit že to bylo první co jsem zaregistroval- že si ten motor jako by "předl" takže mu to udělalo dobře. A co se týče té výměny, tak já jsem si ho koupil jako pracovní auto a to že jsem si koupil synchro mi už několikrát zachránilo zadek, takže až si do toho lije každý co chce, ale přesně jak by říkáte- pak až se nediví následkům...!!! Já chci po autě kvalitní práci motoru a chápu že když mu nedám kvalitní naftu a olej tak asi těžko může precizně pracovat!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 15:52 #201413

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Po zkusenostech s prevodovkama. Tak v prevodovce menit po 60 tis. A davat jen original. V syncru samo menit i na zadku je to ten samy jako prevodovce. Kdo nemeni v syncro prevodovce olej zadelava si na vyhozeni auta. Ty dily proste uz do tech prevodovek nejsou.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 17:06 #201414

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Tak originál určitě, ale co jsem se informačně bavil s mechanikem, tak litr oleje do převodovky prý 250 Kč- teď je otázka kolik se tam těch litrů vejde?!? A olej do diferenciálu prý stojí 800 Kč tak nevím?!? Jinak moje auto jen kupoval loni v srpnu a je to dovoz z Německa. Já jsem tady první majitel. Synchro už jsem vyzkoušel jak při blbnutí na sněhu, tak při práci v blátě a fungovalo krásně, takže sice nevím v jakém stavu tam ten olej je, ale zuby v tom synchru a všechno co tam je funguje dobře, takže zřejmě bylo v minulosti o auto dobře postaráno. Na druhou stranu kdyby se na to někdo vykašlal a měl bych tam místo oleje vazelínu, tak by to asi tak dobře nefungovalo...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 19:48 #201416

Olej v motoru měním co 10 tis.
Olej v převodovce a zadním difu měním co 5 let. Používám jen origo olej škoda, vw, audi, tuším že je stejný jak v prvních octávkách...
Toto bych nepodceňoval.
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 19:53 #201418

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Prevodovka +uhlovej prevod cca 3 litry maji spolecnou napln . zadni diferak cca 1 litr. cena oleje je cca 330,- litr cena jen lozisek do prevodovky 12tis.
co tam patri je tady nekde na foru napsany. myslim ze jsem to mozna psal ke svemu autu. Popripade ti to napisu.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 22:28 #201421

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Tak toto samozřejmě podceňovat v žádném případě nechci. Proto se zde na to ptám! A stejně jako kvalita paliva tak i kvalita oleje a jeho pravidelná výměna je pro auto v podstatě smrtelně důležitá
Jinak díky za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 06. bře 2021 22:35 #201422

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Co se náhradních dílů týče, tak sice žádná informace není na škodu, ale vzhledem k tomu že jsem si nekoupil úplný šrot a chci tomu autu dát pravidelnou a kvalitní údržbu protože doufám že ho pár let budu mít, tak samozřejmě radši dám 2-3 tisíce za nový olej, než 12000 za ložiska atd...!!! Jinak jen pro informaci- když jsem auto kupoval tak měli nájezd 311200 km teď po půl roce má o 12000 km víc, tak doufám že s pravidelnou údržbou se aspoň na půl milionu dostanu!!! Samozřejmě kdyby zde byl někdo kdo by chtěl vědět nějaké podrobnosti o mém autě, tak rád případné otázky zodpovím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 07. kvě 2021 21:11 #202139

Zdravím.
Jaký doporučujete olej do 2.5tdi 75kw ACV?
Ted jsem odvezl z DE domů caravellu 1999 nájezd 420000 a poslední olej tam byl měněn při 390xxx a je tam 5W30.Auto ještě stojí, nejezdím s ním, čekám na značky. Co vy na to?
VW Caravelle t4 2.5tdi 75kW 1999 + menší chip
Škoda Scala 1.0 TSI 85kW 2020

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 08. kvě 2021 08:03 #202144

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Dal bych 5w 40 se specifikaci pro VW
Ja davam tento www.kmoch.cz/kmoch/eshop/0/0/5/3-KROON-O...alsynth-MSP-5W-40-5L
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 08. kvě 2021 18:31 #202150

Já bych taky vyzkoušel 5W40, a pokud by motor papal olej, tak bych tam dal 10W40.
Záleží na tom, jak na tom motor je.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 10. kvě 2021 03:30 #202160

A kolik oleje se tam vleze?
VW Caravelle t4 2.5tdi 75kW 1999 + menší chip
Škoda Scala 1.0 TSI 85kW 2020

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 10. čen 2021 07:01 #202471

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Mám dotaz...
Loni v srpnu jsem kupoval transportéra synchro rv. 2003 2.5 l TDI najeto 311200 km teď mám najeto 329000 a dvakrát vyměněny olej v motoru a jednou měněný v převodovce a diferenciálech. Ale na můj dotaz jestli převodovku a diferenciál před znovu napuštěním nějak umí vymýt od toho starého oleje tak prý ne. Jen vypustí a napustí. Tak by mě zajímalo jestli má smysl to nechat vyměnit ještě jednou když jsem od té doby už něco najezdil, když jak jsem se dočetl tady od jednoho kolegy ze mění olej v převodovce cca co pět let. Ale nevím jestli to nechá po třech pěti letech i nějak vyčistit, nebo to taky jen vylije a nový nalije...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Olej. 10. čen 2021 07:50 #202474

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1992
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Narozdil od motoru se olej v prevodovce fakticky neznecistuje, mohou v nem zustavat drobne hoblinky kovu (v prevodovkach maji nekteri vyrobci magneticke zatky, ktere spony navic zachytavaji ale nevim zda to je pripad VW) , ty pak pusobi jako abrazivo, krom toho olej degraduje v case treba vlhkosti. U prevodovek/diferencialu obecne ale vyrobci uvadeji zivotnost naplne jako dozivotni, tzn. jeho vymena je jen tvoje dobra vule, ale neni to nutnost.

Jinak je to v motoru, kde olej prichazi do styku s palivem a vyfukovymi splodinami, navic je spalovan, tepelne namahan apod. Tam je vymena nutna.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Danyk, Mára92

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.200 sekund

Login