Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nastavení čerpadla 1.9TD

Nastavení čerpadla 1.9TD 17. zář 2021 13:30 #203571

• pokoda
  • Avatar uživatele pokoda Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,
mám problém s kouřením za studena. Z tohoto a jiných diskuzí jsem se dočetl, že by mělo jít o nastavení čerpadla (předstřiku). Žhaviče jsou zkontrolovány, vstřiky také OK.
Našel by se někdo na Moravě, kdo to zná a byl by se na to ochoten podívat?
Předem díky,
David

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nastavení čerpadla 1.9TD 17. zář 2021 20:24 #203575

A co to konkrétně dělá ? Motor má "měkčí" zvuk , nebo víc jako traktor ? Řemenička na čerpadle je na jednom hlavním šroubu , nebo má ještě 3 "pomocné" ? Dělá to jen se sytičem , nebo i bez něj ? Jsi si jistý , že to kouří nespálená nafta ? Já vím , moc otázek najednou , ale kolem čerpadla je vždycky strašně moc otázek ... : )
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 02:44 #203582

• pokoda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Díky za odpověď,
Na tu řemeničku se přes víkend podívám, má to spíše traktorový zvuk, jakoby to jelo na tři válce. Dělá to na sytič i bez něj, se sytičem je to lepší. Po půl minutě, nebo pomalou jízdou se to zahřeje a už to nezadýmí. Ten dým je šedo-bílý až do modra. Mechanik mi trochu ubral na naftě( je to trošičku lepší) a říkal, že se s tím nic jinak nedá dělat, což se mi nezdá.
Auto mám měsíc s tím, že je motor po GO. Je mi jasné, že je otázka, co s tím kdo dělal a jak je to udělané.

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 08:45 #203583

Tohle jsou staré motory , hned po nastartování se s tím nejezdí . Nech to aspoň 2 minuty běžet , pak vyjeď . Já třeba nastartuji , dám cigáro , a pak až jedu . O ten kouř mi šlo , jestli to není náhodou olejový dým , ne nafta . Ale lehké zakouření ihned po startu bych neřešil , nafta potřebuje k detonaci tlak a teplo , a toho tepla tam zas tak moc při startu není. Můžeš zkusit odpojit 2 pinové teplotní čidlo na pravé straně mezi 3 a 4 žhavičkou , pak ti to bude žhavit cca 15 sec ,a jestli to tomu trochu pomůže, tak vyměň žhavičky . Jinak motor po renovaci - hodně diskutabilní téma , jestli to tak opravdu je . A pokud ti mechoš ubral na naftě tím šroubkem naboku , tak ti ubral celkově naftu v celém průběhu . Dej sem kdyžtak foto toho tvého čerpadla .

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 09:52 #203584

• pokoda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Tady je to čerpadýlko a foto pro představu, na fotce se to nezdá, ale dokáže to parádně zadýmit dvůr. Moc si nedokážu představit nastartovat někde ve městě. Odpojil jsem ale ten kabel mezi žhavkama a přišlo mi to o dost lepší, ale zase už to bylo po té co motor běžel nějakou dobu, zkusím za studena. Ten kabel může být odpojený, nevadí to něčemu?

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 09:57 #203585

• pokoda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Kamarád má ten stejný motor a tomu to vůbec nezakouří, jen ve velkých mrazech, a motor i za studena jede hezky pravidelně, tak si říkám, ze to úplně OK nebude.

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 10:09 #203586

To nebude jen nafta . Každopádně hulí jak fabrika . To čidlo může být odpojené , jen ti dřív odejdou žhavičky . Motor nevypadá jako po renovaci . Sice se do toho už někdo šťoural , ale kdo ví jak . Já mám najeto skoro 400tkm , motor jen servisovaný , ne repasovaný , přidáno na naftě a tlaku turba , ale takhle mi to nekouřilo nikdy . Nemizí ti voda ? Koukni do baňky , jestli není ve vodě olej , a na olej jestli v něm není voda . Tam bude jiný problém než čerpadlo . Nechci strašit , ale z toho co popisuješ to vypadá na chycenou hlavu : ( . Koukni kdyžtak do tématu kam jezdit/nejezdit do servisu , myslím že tam je pár odkazů na dobrý servis na moravě a okolí . Tyhle motory potřebují zkušené mechoše , ne "šulíny" co umí napíchnout diagnostiku a měnit díly , ale opraváře , takzvaně starou školu ...

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 10:18 #203587

• pokoda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Dobře díky.
V oleji voda není, ani naopak.
Po ohřátí nezakouří vůbec, uvidíme.

Nastavení čerpadla 1.9TD 18. zář 2021 13:18 #203588

Pokud se nebojíš , zkus si k tomu kouři "čuchnout" - hlavně opatrně, ať se neotrávíš : ) . Něco by jsi v něm měl cítit - spálený olej , nespálenou naftu , nebo fridex . Takhle z foto těžko říct , mám to k tobě "trochu" z ruky . Hlavně si dej do profilu lokaci , třeba se ozve na pomoc někdo z okolí . Každopádně dej pak vědět co a čím to bylo . Přeji , ať to není nic závažného

Nastavení čerpadla 1.9TD 20. zář 2021 14:15 #203624

• PP
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj vám všem,

naskytla se mi možnost koupě této T4. Vypadá dobře, ale ten motor s tímto nájezdem…myslíte že by to ještě mohl zvládat několik let?
Počítám s okamžitou investicí do náplní a filtrů + rozvody.

Požadoval bych od něj denní ježdění do práce (žádné zatížení vyjma řidiče) a víkendy jezdit na výlety po ČR ze začátku.
Berte tento inzerát spíše jako příklad, bydlíka na denní ježdění je na hlvu, žejo :D

auto.bazos.cz/inzerat/141633421/vw-transporter-t4-19td-50kw.php

Děkuji Vám, Petr

Nastavení čerpadla 1.9TD 20. zář 2021 14:43 #203626

Na hlavu to není , motor to zvládne , ale pouze v případě , že se mu dostávalo kvalitního a pravidelného servisu a slušného zacházení . Záleží jaký jsi řidič (kliďas kochající se krajinou , nebo řidič - už tam budem ? :) ) . Maximální rychlost tohoto auta je cca 140km/h , a to je opravdu Maximální! Představ si třeba jízdu do chorvatska , po dálnici , cestovní rychlostí tak ideálně 110km/h . Někomu to nevadí , někomu jo . Osobně mám stejný motor i převodovku , a vědět před koupí to , co vím teď , volil bych 2,5 tdi 75kw . Sice ten td je jednoduchý motor , žádná váha vzduchu ,čidla , podtlaky kolem turba a podobné blbiny , servis finančně nenáročný , pojistka levná , spotřeba malá , ale ta dálniční rychlost je trochu omezující . Zase v téhle cenové relaci 75kw ve slušném stavu těžko seženeš . Mě teď třeba servis a opravy karoserie převýšil pořizovací cenu vozu . A to ještě zdaleka nejsem hotový . Chtélo by to , aby jsi se v nějakém téčku svezl , zkusil si to a vžil se do situace , že s tím pojedeš někam 10,15 hodin . Jinak všeobecně téčko je super auto : )

Nastavení čerpadla 1.9TD 20. zář 2021 16:32 #203629

• PP
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Super. Právě bych se chtěl na něj zajet podívat a když ještě jde vidět že si z toho udělal obytnáčka, tak by snad mohlo být po motorové stránce ok :) Jasně..nedá se věřit všemu a všem, ale víš jak.
Pak jsem našel ještě taky poblíž takový to. S chlapíkem jsem mluvil a prý si dělal vše sám, zase mohu věřit a nemusím.
auto.bazos.cz/inzerat/140427477/transporter-t4-19td-6-mist.php
A dovolím si poslední příspěvek. Tohle je už docela z ruky a ještě se to musí přihlašovat, ale co na to případně říkáš? Motor už lepší, ale zase trmácet se případně takovou cestu jestliže to nemá STK a ještě se to musí přihlašovat a kdo ví jakýje reálný stav?
auto.bazos.cz/inzerat/141893754/vw-trans...tdi-klima-8-mist.php
Hoď mi prosím nějaký tvůj krátky pohled na ty dvě auta a třeba v porovnání s tím prvním :) Vřele Ti děkuji :)
Jakože upřednostňoval bych asi tedy jednoduchost, takže to td, co jsi mi doporučil :) Stejně zatím bych jezdil více já a pes, někdy možná nějaká slečna, v budoucnu...
Každopádně ohledně stylu jízdy..právě že s takovým autem klidně pojedu i 2x déle tu nějakou cestu, nějak mi to k tomu sedí :D a jo jel jsme prákrát jako řidič v T4, máme ji ve firmě jako bývalé výjezdové vozidlo. Narovinu řeknu dostává sodu od všech možných... :/ ale je to nesmrtelné! A ta jízda v tom...nezapomenutelné a silně návykové, že pak jsem T4 klidně bral na nějakou jízdu místo nového VW Caddy :)
A tedy motoru bych se bát nemusel a ve spojení s převodovkou asi taky tedy ne, že? :) Jako chápu že tam budou investice, ale zase nepotřebuji hned nasypat 100.000,- ze začátku :/ :)

Děkuji Ti, Petr

Nastavení čerpadla 1.9TD 20. zář 2021 17:30 #203630

Tak těch 65 kw - koroze , vaření , lak , přihlášení , oleje , filtry , rozvody , zkrátka minimálně 40 tisíc navíc . Jinak pokud téčko opravdu chceš , a úplně na to nespěcháš , doporučuji dát na stranu peníze , a hledat ten správný kousek . Je mi jasné , že vše je o finančních možnostech , ale raději bych koupil auto s parádní karoserií , než s parádním motorem a sežranou kastlí . Motor ti udělá hodně lidí , karoserii málo kdo . Pro představu - kompletní renovace motoru - cca 30tkč . Pořádné vyvaření kastle + celolak - cca 80tkč . Samozřejmě pokud si to vše neděláš sám .
Jestli chceš auto na kempování - ideálně poloplech , zadní okna ti jsou v tomhle případě k ničemu . Už jen kvůli pejskovi - minimálně jedno šoupací boční okno - klimošku moc nemusí (sám mám 2 - ridgeback a stafbulík ) , dále si budeš chtít auto trochu odizolovat , odhlučnit , na kemping druhou baterii , bufíka , markýzu , a hromadu věcí kolem , o kterých při kupování auta vůbec ani netušíš : ) . Třeba já koupil multivana , nevěděl jsem o tom téměř nic. Teď bych volil t4 poloplech v longu , 75 kw . Mám dítě, přítelkyni , 2 psy , a při kempování jsme tam jak sardinky . Ale je to super autíčko , a po tom co jsem do něj teď zainvestoval a ještě mám v plánu udělat , bych se ho nevzdal ani za zlatý prase . Až se v tom začneš šťourat , a stavět autí podle svých představ , pochopíš že t4 je merkur pro dospělý , a variabilita a kombinace jednotlivých dílů jsou téměř nekonečné .
Zkus si zde zadat poptávku , napiš co od auta očekáváš , finanční možnosti . Třeba se někdo zdejší bude chtít svého mazlíka zbavit .
Osobně (pokud bych chtěl 1.9td) se mi líbí tento kousek . Sice 2x větší pořizovací cena , ale s minimální investicí , takže ve výsledku je levnější , než nějaký kousek za 70tkč
auto.bazos.cz/inzerat/139412239/vw-t4-multivan-70bmc2.php

Nastavení čerpadla 1.9TD 20. zář 2021 17:42 #203631

• PP
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Rozumím. Vyčerpávající odpověď :) což si cením :) Ta T4 co jsi poslal je lusk. Tak možná ještě počkám a pošetřím. Ale nebudu lhát, leží mi teď ta 1.9 td s 50kW v hlavě :D Jako volal jsem si s tím pánem co to má a říkal, že sic to nemá klimošku, ale že jeho rodiče jdou do něčeho novejšího a tak to prodávají. Že v tom trávili celé léto ježděním po kempech. No je to težké rozhodování, nebudu lhát.
zase to co jsem posílal prvně...je to polocplech. sedačky druhé řady k tomu +
sada zimáků a na začátek daily do práce a víkendy?...je to šílené jak se člověk zakouká do auta :)
Pokládám si otázku zda do toho jít a prostě začít růst na slabém a menším kusu a třeba ho pak prodat, kdyby to bylo špatné a chtěl bych něco většího/silnějšího, i když mám obavy, že pak už to nebudu chtít pustit :D
Teď jen případně věřit že se do pátku neprodá a ještě bude k mání.

Sám si říkal, že má podobné a tak si říkám tedy na začátek pro mladého kluka.. :D

Nastavení čerpadla 1.9TD 20. zář 2021 18:13 #203632

Jestli chceš , napiš kdyžtak sz , ať tu neplníme téma debatou o něčem jiném . Mje 34 , a téčko mi kompletně změnilo život . Jen přístup a jednání členů tohoto klubu je úplně jiný , než na všech ostatních fórech . Lidé si tu snaží pomáhat , poradit , podpořit a podělit se o své poznatky a zkušenosti . Já byl vždy pirát silnic , s téčkem je mi to fuk . Jedu si jak chci , kam chci , nikam se nehoním , každá cesta je vlasně výlet . Zažil jsem dost známých , co se smáli že mám krabici , a v kempu klepali kosu ve stanu vedle vyvoněné audi : )

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.204 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/