Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: 2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 01. čen 2022 20:57 #206555

Zdravím,
jelikož mi na téčku tekl olej od vika ventilů, tak jsem vyměnil těsnění. Nicméně po výměne mi teče furt, olej je vidět na bočních predních výstupcích. Víko jsem sundal a podmázl trochou černého těsnění (RTV), se stejným výsledkem. Setkal jste se někdo s něčím podobným? Napadlo mě ještě sundat a zkontrolovat ty kovové půlměsíce na každé straně vačky kde jsou gufera, ze by to mohlo podtékat tam…
Za každý tip budu rád, díky :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 02. čen 2022 20:34 #206562

Stalo sa mi to isté, problém je v tom, že keď to víko s tesnením dávaš na motor tak na ľavej strane zavadia plastový kryt rozvodov a víko sa tam nasúva trochu z boku, tak pri tom to tesnenie z víka vytiahne uchytenie vačky. Takže buď plastový kryt rozvodov demontovať, alebo veko s tesnením tlačit proti tomu plastu aby si nezaprel tým tesnením o vačku. Ja som tiež po výmene tesnenia mal motor celý od oleja. Na druhý pokus to už vyšlo. Pomôže aj to tesnenie prilepiť do víka nejakým silikónom a z montovať to až na druhý deň.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 03. čen 2022 00:11 #206564

Vim co myslis, dneska jsem akorat delal zhavicky a kabelaz k nim, tak jsem se na to jeste kouknul. Mam dojem ze to bud tece na tom kovovem ulozeni gufer nebo primo gufero/vacka, coz me moc nepotesilo… asi dalsi na planu udelat rozvody a pritom je vymenit

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 03. čen 2022 22:56 #206572

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 122
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Fabrika říká, že ty krajní klemy na vačce se mají v dělící rovině podmáznout silikonem na motory, ale hodně lidí na to kašle a pak z toho teče olej, špatně se to hledá protože většinou se to tváří jako tekoucí simering, kkaždopádně až je půjdeš kupovat tak si vezmi ty které mají na sobě šipku resp. jasně určenou polohu protože obyč. moc nefungují. a bacha na montáž toho co je u čerpadla vačka je tam rovná takže nasazovat přeskus stočenýho plastu at si nestrhneš břit.
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo
Poděkovali: vojtechson

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 04. čen 2022 09:47 #206573

Jo vypada to, ze pri rozvodech si rovnou vymenim vacku, takze ty simerinky tam nasunu a pak klemy dam shora pri ukladani vacky. Nicmene podmaznuti silikonem predpokladam celou delici rovinu slabou vrstvou? U toho silikonu pisou nechat hodinu zaschnout a pak instalovat, ale v tomhle pripade spis namazat a rovnout utahnout na moment, abych nemel ovalnou diru pro kulatou vacku predpokladam? A simerinky mi to nabizi 5 moznosti, viz obrazky
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 04. čen 2022 10:27 #206574

Zkoukni ještě odvětrávání ventilového víka , může být zanešený , pak by špatně větral a trochu "tlakoval"
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 04. čen 2022 21:04 #206578

  • Doubi
  • Avatar uživatele Doubi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 122
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
Celou dělící rovinu podmazávat nemusíš stačí tam udělat tenká housenka ono se to po stažení rozmázne, já používám elring dirko tmel mají v A.K. namáznu a utahuju žádný čekání, monent na klemy je 20nm bacha na polohu neprohod je a neotoč a gufera kup nejlépe origo podle vinka něco to stojí, ale lepší než to znovu za pár tisíc km rozebírat,
A vačku bych pokud netlučou hydroštely neměnil origo je origo.:)
T4 Transporter uloženka
T4 Transporter prodáno
T4 Multi-Car prodáno
T4 Transpotrer 1. auto tím to vše začlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

2.5 tdi ACV, tesneni vika ventilu 05. čen 2022 10:50 #206581

Ok super, ja mam nejaky cerny od permatexu, ze maximum oil resistance, oem specified, to by snad mohlo byt. Jinak no, hydrostely neklepou, nicmene kdyz se kouknes na vacku, tak na kontktnim miste, kde prave tlaci na hydrostel je takova nepekna, tak se bojim aby se to nevysralo.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.203 sekund

Login