Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR obecně...

T4 - MOTOR obecně... 13. čec 2009 16:13 #20053

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit ohledně pístních kroužků. Staré jsou špatné, válce mají podle změření dutinoměrem míru 80,04 - 80,055 mm. Nevíte někdo jaké pístní kroužky tam dát? Jestli standart nebo nějaké větší?
T4 2,4D Lunochod

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 13. čec 2009 19:22 #20057

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
No asi tak, já měl cca 80,5 na druhým a pátým válci, ostatní byly na tom o trochu lépe a dělal jsem výbrus a nové písty, ložiska, srovnat kliku atd. originál je vrtání 79,5 :-k
řada pístních kroužků je:
79,5 - 038 198 151
81 - 044 198 151
79,75 - 028 198 153 A
81,25 - 044 198 153
80 - 028 198 155 A
81,5 - 044 198 155

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 13. čec 2009 20:40 #20065

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Tam je spalovací proces jen započat, ale probíhá ve válci. Do spalovacího prostoru se nejprve nasává vzduch při tlaku 0,08 - 0,085 MPa. Po uzavření sacího ventilu se nasátý vzduch stlačuje, píst se pohybuje směrem k horní úvrati, jeho teplota roste na 550 - 800 °C a tlak stoupá na cca 3 až 4 MPa. Před horní úvratí je tryskou do válce vstříknuta čerpadlem pod tlakem 10 - 20 MPa přesně odměřená dávka paliva, která je jemně rozprášena. Palivo začne hořet samovznícením ve vzduchu ohřátém kompresí. Tlak ve spalovací prostoru stoupne na 5 - 8 MPa, teplota dosáhne 1800 - 2000 °C. Z důvodu tvrdého chodu se u menších motorů často vstřikuje do předkomůrky. Tím se utlumí rázy a někdy zlepší spalování.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 13. čec 2009 21:12 #20070

Toš nevím, brousit, nebrousit, honovat, nehonovat #-o . Co jsem tu měl mechanika tak mi říkal že mám dát akorát nové kruhy a ojniční ložiska, klika je bez ovality a uložení je prý taky v pohodě. No nic hodím si korunou, ale až zítra :mrgreen:
T4 2,4D Lunochod

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 13. čec 2009 21:12 #20071

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Aleši, vůbec netuším, jestli to fakt takhle funguje, ale popsané je to luxusně =D> =D> =D> .
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 29. zář 2009 21:40 #24087

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 406
  • Obdržená poděkování 1
mohl byste mi prosím někdo objasnit termíny váha vzduchu, podtlakové hadičky a intercooler? k čemu to slouží a kde to najdu a esi je to jenom u motorů s turbem?
Díky
Rob
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 06. led 2010 13:19 #32666

Aky je rozdiel v motoroch:ACV,AUF,AXL,AYC a ktory z nich je najlepsi?Viem len,ze maju 75KW a ACV je starsi od 8/95-4/99.AUF,AXL,AYC su novsie od 5/99-1/03.ked sa nemylim.Zaujima ma to len tak pre zvedavost dik.
VW T4 Multivan 2001 2,5 TDI 111kw 151 PS
VW T4 Caravelle 2000 2,5 TDI ACV 75 KW 102 PS interier Multivan II
VW T5 Multivan 2006 2,5 TDI 128 KW 174 PS HIGHLINE
VW T4 Transporter 1999 2,5 TDI 65KW 88PS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 06. led 2010 20:30 #32711

Mám rok 2001 a mám ACV... :-k
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 06. led 2010 22:17 #32744

  • paja
  • Avatar uživatele paja
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 660
  • Obdržená poděkování 3
mám 12/98 a mám taky ACV
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 07. led 2010 22:28 #32884

  • chuan
  • Avatar uživatele chuan
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 133
  • Obdržená poděkování 0
6/2003 motor acv

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 07. led 2010 22:37 #32887

Tie rocniky mam z tejto knihy,ale vidim,ze D:_)1 ACV sa robili az do 2003
VW T4 Multivan 2001 2,5 TDI 111kw 151 PS
VW T4 Caravelle 2000 2,5 TDI ACV 75 KW 102 PS interier Multivan II
VW T5 Multivan 2006 2,5 TDI 128 KW 174 PS HIGHLINE
VW T4 Transporter 1999 2,5 TDI 65KW 88PS
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 08. led 2010 02:07 #32908

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 406
  • Obdržená poděkování 1
no jo, ta kniha je super, ale občas tam sou nepřesnosti, nebo dokonce kecy:-)
U těch motorů je třeba aji chyba v tý tabulce, kde místo "počet válců" je tam napsaný "počet ventilů na válec", nebo tak něco, což je samozřejmě blbost,chtěl bych vidět, který motory mají 5 nebo dokonce 6 ventilů na válec:-) Výměna hydroštelů by mě asi zrujnovala:-)
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 08. led 2010 14:12 #32981

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 9

tdiracing napsal:

23LUBOS23 napsal: Aky je rozdiel v motoroch:ACV,AUF,AXL,AYC a ktory z nich je najlepsi?Viem len,ze maju 75KW a ACV je starsi od 8/95-4/99.AUF,AXL,AYC su novsie od 5/99-1/03.ked sa nemylim.Zaujima ma to len tak pre zvedavost dik.

dle mého názororu je nej motor AXL ,motor ACV je velmi dobrý motor a co se týká dostupnosti náhradních dílů je tento motor nejlepší volba

Mužu jen potvrdi OK!
Ale to plati jen pro naftu :lol:
TRN TRN VR6 :-" :-" :-"
TRN TRN... :-" :-" :-"
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 04. úno 2010 13:18 #35338

  • PAKO
  • Avatar uživatele PAKO
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 270
  • Obdržená poděkování 0
pánovémám problém s kladkou na klíňáku pro altíku u 2,4D 1991 mám tam ted vodící kladku s drážkou pro klíňák kovovou,at hledám jak hledám všude mají k prodeji jen plastovou plochou...mám nějaký bastl ? nebo se to dělalo ? a ještě jedna věc,neválí se někomu někde trubka na servo ta co vede přez tělo motoru?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR obecně... 04. úno 2010 15:04 #35339

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2139
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
Pako nemáš spíš na mysli kladku co je na napínání klíňáku co pohání servo :-k ?[attachment=0:wix2yr4e]<!-- ia0 -->Kladka.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:wix2yr4e]
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.212 sekund

Login