Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 04. kvě 2013 21:11 #120044

Pověsím to sem, Proběhla dodatečná montáž klimakompresoru, ale mám problém.

Chybí mi tam jedna kladka pro řemen a netuším jak ji tam dodělat.
http://t4-wiki.de/wiki/index.php?title= ... 0818125217

Je to ta s číslem 5. Nenašel jsem kde a hlavně jak je přidělaná.
To že ji dokoupím, mi je jasné. Ale jakou? Nemám číslo dílu a pokud by někdo věděl jaký koupit řemen.
Motorizace ACV.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 05. kvě 2013 11:05 #120072

Nikdo neví?
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 05. kvě 2013 18:53 #120101

Ahoj,

je to stejná kladka jako 3ka tudíž klasická vodicí kladka, mají stejný průměr, nemají drážkování. Už jsi nevzpomenu přesně bud měla 81(82) nebo 90mm průměr, a pamatuju si že kladka 3 a 5 byli identické jak průměr tak vše ostatní.
Koupíš v kelly nebo elitu v pohodě jen je tam maj nesmyslně drahý.

5tka co ti chybí je TUŠÍM přišroubovaná jakoby na vodní pumpě takže šroub co drží kladku zároveň prochází dírou na vodní pumpu a tu zároveň přitahuje k bloku. Ale to nemůžu říct na 100% (hlava děravá), a nevím zda je stejný kryt rozvodů s verzí BEZ a S klimou (to bych si někde ověřil)

nedávno jsem to dělal kamarádovi a dle mailu co koukám jsem použil řemen 6PK2213
on tam měl 6PK2210.
takže 6 drážkový dlouhý 2210-2213mm

Doporučuju rozhejbat tu páku na který je přišroubovaná napínací kladka na obrázku číslo 1, páka co prochází tou hliníkovou kostí za kterou je schovanej napínák bývá "suchá" a ve futrách pekně zatuhlá (pak automatický napínák neplkní svojí funkci), nejlepší je zezadu povolit centrální inbus tuším 4mm páku vyndat (nevím zda to jde když je motor v autě, je tam pěkně stupidně schovanej) nebo sundat celou tuhle kost a páku rozhýbat pěkně na ponku, celou vyndat z kosti vyčistit a namazat.

EDIT tak asi kecám koukám na fotky a ASI to skrz pumpu nebude, no nevim, a co celej ten hlinikovej držák na kterym visí servo a altík??? je ten držák stejnej pro verzi bez klimakompresoru a pro verzi s klimakompresorem ? kdyžtak se mi tahle kost s držákem na klimu válí doma kdyby si měl špatnou...
Vw T4 Transporter 2.5tdi ACV 97
Yamaha YZ 125 06

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 05. kvě 2013 19:50 #120106

Dík za info. Vše potřebné mám funkční, držák klimakompresoru i napínací kladka je funkční. To vím, protože když jsem chtěl ten držák přišroubovat, tak vadí kladka serva. Ten šroub, kterým je přišroubovaný ten držák se tam dát nedá. Tak jsem musel kladku sundat a tím jsem hýbal s napínákem. To se soudruhům moc nepovedlo.
A ta kladka je přišroubovaná v držáku servopumpy. To už mi sdělil kamarád na telefonu D:_)23 děkuji mu za navedení a info.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 19. kvě 2013 10:29 #121302

chlapi jak to je s tím utažením centrálního šroubu? :-k docela mě zmátlo těch Vašich 460 nM
protože mám caravellu 2,5 TDI z roku 2002 \:D/
v knížce jak na na to jsem našel kromě celého postupu pro 5ti válcové vznětové motory:
,,poznámka: modely od asi 4/99 mají pro stabilizaci upevnění mezi tlumičem kmitů a klikovým hřídelem namontovanou podložku potaženou diamantovou vrstvou.demontovanou podložku vždy vyměníme.podložku lze montovat i do starších modelů,,
logicky mi přijde dát diamantovou podložku mezi spodní řemenici a kliku jak jsem tady četl
a potom:
,,Do1/95 nejprve potřeme závit a dosedací plochu hlavy šroubu těsnícím prostředkem xxx
centrální šroub utáhneme momentem 460 Nm.
Od 2/95 závit a dosedací plochu hlavy nového šroubu potřeme olejem a utáhneme momentem 160 Nm. Poté šroub dotáhneme pevným klíčem o 1/2 otáčky (180°). Šroub vždy vyměníme,,
D:_)10
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 19. kvě 2013 23:46 #121368

  • Finida
  • Avatar uživatele Finida
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 755
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
A co ti není jasný? Mas to přesně napsany ;)
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 20. kvě 2013 10:47 #121380

jo,tak to je luxus,já už se lekl že budu zhánět momentovej klíč kterej udělá 460 NM :snoty:
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 20. kvě 2013 11:11 #121383

  • Finida
  • Avatar uživatele Finida
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 755
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
A jinak Tvoje Násypka má za sebou 12 000 Km bez koruny investice ;) , takže dík jak si jí pro mně vyšperkoval :D OK! . Jen homokineťáky už cvakaj, nikdy už nekupuj Starline!! :)
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 20. kvě 2013 12:56 #121398

pche!tak at slouží,já už na to neměl nervy :snoty: homokinetáky jsem nekupoval koupil jsem tenkrát celou poloosu z vrakovistě.... :-k D:_)23
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 24. kvě 2013 21:28 #121748

mašlo napsal: ještě jak jste diskutovali na začátku tématu-povolování centrálního šroubu řemenice u pětiválce vzduchem.ale jak zaaretovat kliku pro utahování momentákem? máte někdo aspon vyfocenej ten přípravek? dík
Připravek nebudeš potřebovat pro to mužeš aretovat kliku přes diry mezi olej vanou a převodovkou a to na obvodu setrvaku jsou dva prolisy do klerych se da vsunout třeba prodlouženi a šprajcnout setrvak o diry převodovky.
Neboj neurveš to :lol:




ty ,,prolisy,, to je to vybrání na setrvačníku z vnitřní strany u bloku motoru a ty díry jsou tohle?
povedlo se mi vyfotit jen jednu,ta druhá je nad silentblokem (spodním držákem motoru)
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 25. kvě 2013 19:19 #121812

  • Finida
  • Avatar uživatele Finida
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 755
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
Ano, to je ona, Já tam nacpu tuším 14 šroub, nebo menší, a dávám to jen do jedný. Jen měl na paměti že to není na nule když to máš aretovaný.. :-k :-k Nebo jo??? Ted jsem zmaten, ale myslím že ne!
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 26. kvě 2013 08:27 #121840

tak super,díky...určitě to na nule není-alespon ne u mého auta když jsem to natočil na tu díru na fotce a pak mrknul pod zátkou na setrvák tak jsem se rysky nedohledal.ale to nevadí,
i když teda hledat rysku bude pěkná pakárna protože proti 1,9tce je v tom motorovym prostoru mnohem mín a že jsem si u 1,9 stál skloněnej nad motorem, levou rukou jsem
s ráčnou otáčel klikou a koukal dírkou na setrvák,tak myslím že ta doba je asi nenávratně v trapu a bude potřeba vymyslet nějakej lepší fígl... #-o
ale na to přijdu až to rozdělám :-"
VW Caravelle 2,5 TDI
VOLVO S60 D5
VW T4 1,9TD 2x
VW transporter 2,5 TDI
octavia TDI 2x
tigra 1,4
opel corsa 1,2

zákony života na této planetě nám umožnují vyzkoušet všechny možnosti,abychom se nakonec vrátili k té první...VW...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 06. čen 2013 16:22 #122680

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Bouráci,začala mi pohvizdovat kladka na pomocném řemenu,tak ji vyměním...jen jsem se chtěl zeptat či poradit,jakou značku zvolit...díky :help

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 06. čen 2013 20:15 #122688

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
ina D:_)18
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 07. čen 2013 08:44 #122714

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Díky D:_)10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.228 sekund

Login