Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 29. bře 2012 08:26 #95166

Ahoj, jen přidám mojí zkušenost pro stejně nezkušené majitele T4 jako jsem já:)
Přivezl jsem T4 Syncro z Německa a po cestě zpět se nám nezdálo rachocení motoru. Zjistili jsme, že hlavně na volnoběh je řemenice volná, tak jsem to dal kamarádovi, on vyměnil řemenici, komplet všechny rozvody s pumpou, sundal hlavu, nechal vybrousit(naštěstí nebyla prasklá), vyměnil gufera, těsnění a jeden ohnutý ventil. Následky prasklé řemenice --> cca 20.000,- oprava (dal jsem tam kvalitní díly) a to to dopadlo ještě dobře. Pokud uslyšíte rachot od řemenice, zastavte a nechte to radši odtáhnout:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 28. dub 2012 09:43 #96807

tak sem si taky myslel ze mi dela rachot ta velka remenice na klice, kmital a hvizdal mi obcas remen a nakonec se ukazalo ze to dela klimakompresor #-o

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 28. čen 2012 01:12 #99879

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahojte,
chystám sa zabudovať klímu do 2.4D a mám takýto zvláštny problém.
Môj 2.4D má jednoduchý klinový remeň, ale klímový kompresor, ktorý som kúpil má remenicu na mikrodrážkový.
Poraďte, čo robiť?
Vymeniť všetky remenice na motore alebo tú na klimakompresore?
Utiahne to potom ten úzky remeň?
T5 - Vivaro - Transit - 307

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 05. čec 2012 21:55 #100222

• qason
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,

dneska jsem sundal ozubenou řemenici z klikovky a našel pod ní něco nepěkného. Na klikovce je drážka - asi se v minulosti odporoučel klínek řemenice a proklouznul. Klínek na řemenici co jsem tam měl teď se zdá v pořádku. Řemenice ale na klikovce trošku vaklá. Je to normální? Chápal bych že když to stáhnu středovým šroubem vaklat to nebude (a dám podložku s diamantovou vrstvou) - sedne si to na čelo hřídele. Co byste radili? Dá se s tím jezdit? Zřejmě už to měl někdo rozhozený přede mnou, mezi klikovku a řemenici byl narvanej nějakej sajrajt.
T4 Caravelle CL 2.4 D Syncro
Přílohy:

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 06. čec 2012 13:12 #100236

Ahoj mel sem neco podobneho na volvu akorat si tam nekdo udelal vlastni aretaci pomoci dvou klinku a vyvrtani diry do kliky ...nicmene bud varianta klika dolu a sehnat jinou nebo zkusit jak dlouho to vydrzi a jezdit stimhle zatim ...volil sem variantu navareni kolecka na kliku na tvrdo a jezdilo to normalne...bohuzel sem najezdil tak deset tisic a pak si ho koupil znamej a od toho uz nemam info co stim dal je....myslim ze to prodal dal....urcite musi byt na pevno kolecko na klice mensi vule obcas je...ale minimalni...zkusil bych nove kolecko a treba pak to nebude tak hrozne...
Vw T4 California Exclusive
Subaru Impreza 160 KW

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 03. srp 2012 20:37 #101620

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
cau chlapi,
pri výměně oleje na mě vykouknul z vany šroub - je na něm napsáno asi BUFO 10.9
musím to nekym nechat zkouknout, ale chtel jsem se zeptat, jestli nemate nejaky tip, odkud by to mohlo byt? :roll:

Foto:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/536706_4407927563052_205143427_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/488232_4407928003063_1730098200_n.jpg
VW T4 Multivan 75kW

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 03. srp 2012 21:24 #101622

dej info o závitu(M8 nebo M10?) a délce závitu...
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 03. srp 2012 22:09 #101625

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
M8 delka pravedpobne 80mm+, je to zlomeny cca po 70mm

snizena hlava a vypada to na pevnostni sroub
VW T4 Multivan 75kW

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 03. srp 2012 22:50 #101627

hm, tak hledám a našel jsem M8x90mm u olej. čerpadla ale jen u čtyřválce ABL u ACV jsem nic podobnýho v etce nenašel. Tak jedině někdo jinej jestli to neměl rozhozený a pozná to... Koukám, že je na tom šroubu nějaká podložka?
Audi Wheel Man 8-)

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 03. srp 2012 23:03 #101628

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
zitra to muzu pomerit, ted to u sebe nemam:/
neposlal bys mi prosim v SZ treba obrazek z etky, abych se mohl podivat kde vsude jaky srouby jsou.. pripadne na ojnicích jsou jaky?
VW T4 Multivan 75kW

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 04. srp 2012 01:29 #101629

No pokud jde o mě, já bych na obr z ETKA nečekal a sundaval vanu - není to nijak zvlášť velká práce ji dělat kvůli přesvědčení, že tam opravdu v ojnicích nebo ložiskách na klice jsou všechny šrouby ok. Já bych to do té doby už nestartoval. Přesně takovej šroub bývá totiž na těch ojnicích - se sníženou hlavou, kvůli váze .... a pokud je opravdu jeden venku .... bylo by to zajímavé...

.. ale třaba tam jenom někomu při výměně těsnění pod vanou kdysi spadnul a zapoměl na něj - může být odkudkoli .. :)
Sanitka T4 Long 1.9 D 1Y poloplech.
Ford Aerostar 3.0i E85+Benzin a Ford Windstar 3.0i E85+Benzin+LPG

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 04. srp 2012 08:59 #101632

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
vsak ano, auto stoji a ceka az sezenu nekoho z nejblizsiho okoli se zvedakem a mrkne na to, sam si na to netroufam, proto jsem ve volne chvilce zkusil forum, ze by pak hledani bylo treba rychlejsi:)

ozvu se pak, co to bylo...
VW T4 Multivan 75kW

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 04. srp 2012 11:25 #101635

Tak to beru jako samozřejmost, že už to auto nikam nejede a vana jde dolů. jinak na ojnicích jsou šrouby M8x1x45mm tak ten to nebude...Ty máš nějakej moc dlouhej, kterej jsem v etce nějak nenašel. To mě zajímá, odkud to nakonec bude...
Audi Wheel Man 8-)

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 04. srp 2012 11:32 #101636

• kajo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
T5 - Vivaro - Transit - 307

T4 - ŘEMENY / ŘEMENICE / KLADKY / KLIKOVKA 07. srp 2012 13:14 #101805

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
díky moc kajo!

Mam ted ten sroub v ruce a musím se Transporterakovi omluvit, neni to M8 ale M10x1,5x60+
pokud bys mohl, mrkni prosim do etky znovu, kde je M10..

diky chlapi za ochotu, uz mam sehnanyho cloveka co to zvedne, v patek se na to snad jde..

edit: foto https://plus.google.com/photos/11211258 ... qPA47CMuwE
VW T4 Multivan 75kW

Naposledy změněno: od Jarous.
Vygenerováno za 0.211 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/