Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE / HLADINA OLEJE

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 13. čen 2009 00:49 #18118

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
Při otočení klíčkem se mi žlutě rozbliká kontrolka oleje a počítač píská a píše: Ölsensor Werkstatt. Dál se už nic neděje, všechno zase zhasne a nanovo až při dalším startu.

1. Dá se ten snímač nějak propojit aby mi to furt nepískalo? (vedou k němu 3dráty)

2. Měří hladinu, teplotu a nebo oboje? (z německýho popisu si nejsem moc jistej)

3. Můžete mi někdo prosím zjistit za kolik je novej 1J0 907 660 B. Dneska jsem schválně zavolal do VW a chtěji za něj 3100. Umí to někdo levnějc? V německu je podle T4wiki 65euro.

4. A nejtroufalejší dotaz: Nemá ho někdo na prodej?

Dík David
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 13. čen 2009 01:31 #18122

Ahoj, ten snímač neošidíš a neodpojíš, snímá hladinu a teplotu oleje, a bude stát nový cca 2000,-. Elit 1802,- bez DPH, sklad Praha Stodůlky více než 6 ks, online teď D:_) , výrobce Hella obj. č. 6PR 008 079-041 :drunken: Pokud by Ti to stačilo ve středu, mám tam výraznou slevu D:_)
Marek 8-)
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 17. čen 2009 16:55 #18518

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
Uděluji tímto Markovi pochvalu před nastoupenou jednotkou :goodman: .
Snímač je doma, v autě nejspíš příští týden. :drunken:
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 22. čen 2009 11:24 #18813

  • boldor
  • Avatar uživatele boldor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 0
I podle rakouského busaře, kterého jsem náhodou potkal včera na Balatonu, olejový snímač běžně odejde. A ofotil mi tohle:[attachment=0:2tmiqpdz]<!-- ia0 -->kat.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:2tmiqpdz]
a je to i tady:
http://www.transporterclub.cz/manual_T4 ... 1_019.html

Tak pánové jsem rád, že mi auto už zase funguje jak má d:_( a díky Markovi to ani moc nestálo :drunken:
Ještě jednou díky.
MultivanT4 111kW, MultivanT5 128kW, G1 bez střechy, typ1 1972 a CB900F Boldor
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 27. čen 2011 22:48 #75392

zdarec, na 1,9td 94 protíkal mě olej přes čidlo, tak sem ho vyměnil, jenže, když otočím klíčkem kontrolka mazání jen problikne, a při chodu motoru na volnoběh nesvítí ale když šlapnu na plyn hned začne blikat. vyměnil sem za další a furt to stejný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 07. čec 2011 22:51 #76012

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
ahoj, mám stejný problém .zítra namontuji origo spínač a dám vědět. Martin
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 08. čec 2011 13:31 #76032

  • worxe
  • Avatar uživatele worxe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 554
  • Karma: 14
  • Obdržená poděkování 26
ahoj, takže vše je v pohodě , bylo to tím spínačem \:D/ . tímto děkuji, pan Mašlo je dobrý rádce D:_)10 .

číslo origo VW spínače - 028919081H
???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 25. kvě 2012 08:19 #98041

Ahoj
prosim Vas po nastatrovani mi pozhasnuti kontrolky mazani jeste problikne. vymenil jsem cidlo tlaku oleje(to modre) a porad to blika. Clovek co dela VW mi rikal ze to dela skoro kazda druha T4. a ze v hlave valcu je nejaka kulicka ktera drzi tlak oleje a ta kdyz spatne tesni tak prave blika ta kontrolka. mate s tim nejakou zkusenost?
T4 Mutlivan 2.5Tdi 75kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 30. kvě 2012 00:28 #98265

Ta kukička je v bloku a brání aby se olejový kanál při nečinnosti motoru vyprázdnil. Pak by o moment déle trvalo, než by se začala správně mazat vačka, což ovlivní i čidlo, které nahlásí malý tlak oleje.

Není to žádná hrozivá závada, plný tlak tam není přesně tak dlouho, jak kontrolka do-blikne a zvýšené opotřebení může být měřitelné až za 1000 startů třeba ...

... ale nevím jak moc náročné je tu kuličku zkontrolovat, nejspíš bude třeba motor hodně rozebrat :)
Sanitka T4 Long 1.9 D 1Y poloplech.
Ford Aerostar 3.0i E85+Benzin a Ford Windstar 3.0i E85+Benzin+LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 30. kvě 2012 10:24 #98268

Dekuju ti. tak to myslel asi tady to. A mas s tim nejaky osobni zkusenosti? tak ja to zkusim dovest nekomu kdo dela T4 a uvidim co mi rekne no.
T4 Mutlivan 2.5Tdi 75kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 16. čen 2012 13:25 #99419

Zdravím klubáky. Mám problém. Kontrolka vody se rozbliká stejně jako kontrolka oleje a ani po nastartování nezhasnou. Pokud jde auto na volnoběh pořád blikají. Ale pokud zvíším otáčk cca na 2000 tak mi kontrolka na olej zhasne. Po klesnutí otáček se mi opět rozbliká.
Voda bliká stále. Bylo mi řečeno , že to může být čidlo v expanzce (čidlo nejde vyndat - propláchl jsem jarem , komplet vymil že je jak nová , ale pořád bliká kontrlka).
Budu rád za každou radu .
T4 rv.96 2,5 TDI 75Kw ACV
Předem díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 18. čec 2012 16:09 #100737

Už jsem v koncích, prosím o pomoc a radu. Nahodile se mi rozpískává bzučák a bliká kontrolka oleje. 2000km a nic, pak to 100km blbne, bezvýsledně se v tom pohrabu a pak to zas na 500km přestane atp. Teď to blbne znova.

1) co může ten bzučák rozezvonit? prosím všechny varianty. (jestli to není i varování nízkého tlaku v rezervě, fakt nevím viz dále)

2) pokud jsem vykoumal, mělo by to být primárně čidlo tlaku oleje v hlavě, pak taky (asi čidlo, ani nevím jestli teploty či tlaku) ve výměníku (voda/olej) na filtru.

Pokud zkusím za chodu motoru odpojit obě čidla a ručně je přikostřovat, kontrolka se rozbliká jen u čidla tlaku na hlavě. Když už chci po chvíli típnout motor, tak se rozeřve bzučák a to ani jedno čidlo není připojeno... ač nevím jestli mají čidla spínat nebo rozpínat, tak to ve chvíli ručního přikostření nedělá to co bych čekal a když je "odkostřeno" tak se nic neděje a bzučák se rozezvučí sám.... rodiče maj jet zejtra na důležitou štaci 200km a i kdyby to jelo normálně, tak ten bzučák by je asi přived k šílenství...

jinak na otáčkách se mi zdá to až tak nezávisí, spíše po přidání otáček, ale po ustálení se to v různě dlozuhém čase zase rozeřve. Elektrika je zkontrolovaná, je to sakra osum drátů, všecko ostatní fachčí tak jak má i teploměr ukazuje i čerpadilko fachčí, altik dobíjí, chcípák chcípá, žhavení při teplým motoru nežhaví ... už nevim....
Sanitka T4 Long 1.9 D 1Y poloplech.
Ford Aerostar 3.0i E85+Benzin a Ford Windstar 3.0i E85+Benzin+LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 18. čec 2012 17:22 #100750

  • technix
  • Avatar uživatele technix
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj, pokud vím tak horní čidlo funguje standartně. Motr v klidu, čidlo propojeno, kontrolka svítí. Dolní čidlo funguje naopak a má navíc závislost na otáčkách. Takže v klidu je rozpojené a při nastoupání otáček tak kolem 2000 se musí tlakem oleje sepnout. Nesepne-li, rozezní se bzučák. S tím dolním čidlem jsem měl taky problém, naštěstí jen špatný konektor - špatný kontakt a tak mi to pípalo taky namátkově. Už se o tom tady na fóru psalo, zkusím to najít. Byly tam napsané i spínací tlaky těch čidel.
Takže moje rada zní - nejdřív zkontrolovat připojení čidla na fitru (dolní), je tam takový blbý konektor co se rozpadá...
Snad Ti to pomůže.
d:_( D:_)1
VW TRANSPORTER T4 1,9TDi r.v.98 poloplech
VW TRANSPORTER T4 1,9TD r.v.01 celoplech
VW TRANSPORTER T4 2.4D r.v.91 valník

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 18. čec 2012 17:39 #100753

  • technix
  • Avatar uživatele technix
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 4
V knize Jak na to? je toto:
VW TRANSPORTER T4 1,9TDi r.v.98 poloplech
VW TRANSPORTER T4 1,9TD r.v.01 celoplech
VW TRANSPORTER T4 2.4D r.v.91 valník
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - TLAK OLEJE / ČIDLA / SIGNALIZACE 18. čec 2012 17:44 #100754

  • technix
  • Avatar uživatele technix
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 4
Já to řešil taky proto, že na hlavě jsem čidlo měl a nebylo zapojené. Prostě chyběly dráty. Rozebral jsem kvůli tomu celou elektriku a hledal který bl..c ten drát ustříhl. Pak jsem se vrtal v jiném motoru ABL a hle, žádné čidlo tam není.
Takže mám hlavu asi z něčeho jiného. Drát jsem dle schémat dotáhl až do pojiskové skříně a teď mi svítí navíc jako kontrolka mazání kontrolka diagnostiky motoru. To nikdo nemá :lol:
d:_( D:_)1
VW TRANSPORTER T4 1,9TDi r.v.98 poloplech
VW TRANSPORTER T4 1,9TD r.v.01 celoplech
VW TRANSPORTER T4 2.4D r.v.91 valník

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.260 sekund

Login