Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 07. bře 2011 14:41 #67539

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2

yanchi napsal: mate niekto skusenosti s takymto problemom?
nasadnem, nastartujem svoje Tecko, zaradim 1 a rozbehnem sa. rozbeh je v pohode, plynuly, ziadny problem. Ked ale nalozim do auta viac ludi a zatazim ho nastava problem. Zaradim 1 pustam pomaly spojku a auto sa zacne cele triast! robi to len na 1kvalte pri rozbehu. Potom aj ked vsetci vystupia a znovu sa rozbieham, cele auto sa zas trase - teda aj ked neni zatazene...ked ho necham stat a o niekolko hodin znova chcem ist, uz je to v poriadku - ako som pisal na zaciatku. Spojku som menil pred cca 40000km, tak hadam by to nemala byt :-k Dedukciou som vylucil motor, prevodovku a teda aj spojku.. ostava nieco medzi prevodovkou a kolesami, spravne? :?:

nikto nevie? :-k
T4 2.5i

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 09. bře 2011 08:11 #67648

Mám stejný problém. Ještě mi k tomu malinko šustí z pod auta a zmizí to při sešlápnutí spojky. Auto mám chvíli a má najeto 350tis, takže bych řekl že bude chtít spojka nový ložisko a ty vibrace přisuzuju nějak zdeformovanýmu přítlačáku...moje amatérská úvaha prostě spojková sada na výměnu. Jen u mě se to děje na 1ku pořád, naložený nenaložený.
T4 Caravelle GL 2.4D AAB 1995

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 09. bře 2011 13:59 #67660

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
k tomu sustaniu...mne to robi robi tiez, robilo mi to pred vymenou spojky a robi mi to aj po vymene. budu to zrejme loziska v prevodovke na ktorych sa toci hnaci hriadel. A tym padom, ked stlacis spojku, odpoji sa motor od prevodovky a ta sa prestane tocit a tym padom aj prestane sustat. Ja sa chystam na rozobratie a hned si dam zgeneralkovat aj prevodovku.
T4 2.5i

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 15. čen 2011 12:45 #74692

Ahoj kluci. Mam takovy mozna mali problem ale o to vice mne stve ze nemohu prijit na to co to dela. Zkusim to popsat. Auto jsem koupil 214000km 2.5 acv s autem jsem jezdil asi 14 dni kazdy den. bez problemu. po tom to case jsem si zacl vsimat pri 3000 otacek a v zatizeni do kopce jakoby pocvakavani kdyz vam u stary 120 tky cvakaji ventili. no a stanese ze nekdy to nedela tak znatelne treba vubec ale na 90% skoro porad uz me to stve. tak jsem po tech 14 dnech vymenil olej 10w40 a porad cvakal. Po nejake dobe jsem se dostal na rozvody .....stale cvaka.Jednu vec jsem udelal a to ze hned z kraje jsem mu dal do nafty cistici pripravek na vtrikovaci sistem Tecc 2000 coz delame v praci normalne.Jo a pro radost jsem dal i novou vyvevu.Ted premyslim nechat prezkouset jeste vstriky. Co myslite?

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 15. čen 2011 20:56 #74705

• sodic
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Nazdar chlapi,mam takovy dotaz,koupil jsem T4 2.4D rozvody delane pred 25000km motor přede jak D:_)3 akorat na volnobeh slysim vrneni,pri zaberu a jizde zmizi.od pána co sem to kupoval tak rikal ze je to osa kladky na klinaku a ze mu v servisu rikaly ze se to udela pri dalsi vymene rozvodu.No a ja jelikoz jedu za mesic do francie tak sem lehce plachej :shock: .Mate s tim nekdo zkusenost?Diky

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 14. zář 2011 20:05 #79083

Nazdar chlapi. Mám problém koupil jsem t4 caravele 2,4d můj sen. Jede pomalu jak tdi ale při přeřazení puštení spojky a plynulého přidání plynu cuká celé auto.Kduž se víc rozjede tak nic pak dojíždím pustím plyn a při sešláptnutí zase .Čet jsem tady če by to mohla bát spojka ale taky jsem slyšel že čerpadlo.Prosím o jakoukoli informaci at jsem nebo na email beryberyyy@seznam.cz dík moc.Chci to dát do zimy do kupy jsem stý t4 uplně v háji byl to vždy muj sen a ted se splnil dík za jakoukoli informaci.
beryboi

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 15. zář 2011 07:00 #79115

...co jsem pročetl různé diskuze je to asi nějaká nemoc 2.4D. Mě to dělá taky, ze začátku mě to hrozně vytáčelo, ale už jsem si zvykl 8-) . Mužu ti jen říct že mi to cuká vždy při 1500 a pak 2000 otáčkách. Základ je někde začít a uvidíš...tlaky, vstřiky, atd...Já mám třeba dost volnej malej řemen, tak že rukou otočim kolečkem čerpadla o 3mm...tak do toho vkládám jistou naději. Kdyby něco dám vědět.
T4 Caravelle GL 2.4D AAB 1995

Naposledy změněno: od Freaxome.

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 15. zář 2011 19:11 #79144

Dneska jsem jel kousek na předředník tzv.sitič a řek bych že se to cukání zlepšilo tak o 70% takže zejtra na to na jedu pár km a jestli to bude ok tak to bude na prd nastavený čerpadlo. až něco zjistím hned to sem písnu.

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 07. lis 2011 16:03 #82868

Ahoj Všichni zde na foru.
Mám také problém s cukáním motoru při volnoběhu,ale jen někdy občas běží dobře. Dále se motor na 5př.stupeň při rychlosti 90-100 kmh rohučí jak piliňáky. Ono to dělá vlastně při všech př. stupních a cca ve stejných otáčkách. No a ten hlavní problém je to,že mě za dva měsíce praskla už pátá trubka od čerpadla ke vstřiku,pokaždé jiná.Asi to bude souviset s vibracemi motoru. Ale proč to vibruje??? To nevím. Můj pocit je ,že je něco na klice,silenbloky motoru,čerpadlo a nebo vstřiky.
Nemáte prosím někdo zkušenost s tímto problémem??????? Díky Všem za odpověď.
T4 Long 1,9 TD 50 kW

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 05. bře 2012 06:42 #93070

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Zdar pánové,tak jsem si v pátek vyměnil unavený silentblok na převodovce,nyní jde řazení,jak má,ale po této výměně mi při určitých otáčkách a v tahu rezonuje motor do kastle...je to vcelku dost nepříjemné,cítím to do pedálů i do volantu a hlavně v autě se všechno rozvibruje,zkoušel jsem povolit silentbloky na motoru,kousek sním šoupnout,ale nic se nezměnilo,tak jestli někdo nemáte radu,jak se seřídí silentbloky,,,díky

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 14. bře 2012 06:54 #93995

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
A máš originál díl,nebo nějakou náhražku?Originál obsahuje jakousi "tuhou kapalinu,gel v pryži" a chová se jinak,než náhrady z gumy
Netuším,jak to seřídit,ale pravděpodobně musíš mít převodovku (tedy diferák a jeho výstupy pro poloosy) v ose s nápravou,možná by se to dalo naměřit na jiném téčku...
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 15. bře 2012 18:30 #94117

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Až to vyřešíš, tak dej vědět. Já mám to samé po výměně spojky :( .
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 15. bře 2012 22:07 #94162

Také se přidávám do klubu vibrujících, taky výměna spojky a všech silentbloku na motoru, výsledek občas trochu drnčí řazení když trošku lehce zatlačim řadičku jako když řadím 3ku tak to přestane, taky by mě zajímalo jak dát motor co nejlépe aby síla šla kam má a ne kam nemá :roll: ...také mě toto téma zajímá...
Vw T4 Transporter 2.5tdi ACV 97
Yamaha YZ 125 06

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 06. čen 2012 22:59 #98785

• Zoro
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,můžete mi poradit s T4 tdi,nastartuji motor,vždy chytne super,ale na volnoběh jde hrozně nepravidelně.Vynechávají jako by válce,celé se to klepe,jako by to bylo špatně nastavené,ale vše je ok!Udělané vstřiky a hydroštely.Jinak to jede normálně,když přidám trochu otáček,tak je chod motoru ok.diky za radu.....

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. čen 2012 20:22 #98896

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 28
vše asi nebude OK když to cuká :-) kolik je nastavenej předvstřik?
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Vygenerováno za 0.223 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/