Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 25. říj 2008 14:15 #2970

Také mi to cuka při rozjezdech ale ne vždy. mam 2.5 tdi a podle vinu mi ve VW řekli že tam nemam ten dvojhmotnostní setrvák,ale nikdo si není jistý čím je to. Minujý týden to třeba vubec nedělalo a ted zase někdy. Při plném rejdu a couvání je to nejhorší... nevite někdo co s tím než to necham rozebrat? nebo koupím od někoho celou sadu spojkovou,ložisko,lamelu,přítlačak ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 25. říj 2008 15:11 #2971

• barvas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Pokud tedy můžeme vyloučit dvouhmotnostní setrvák, podíval bych se nejdříve na toto:

-ovzdušnit spojku (pokud je hydraulická)

-uložení motoru a převodovky (silentbloky) -vyzkoušej za jízdy třeba na středně vytočenou dvojku prudce ubrat a přidat, neměl by tam být nějaký velký ráz, jakmile tam bude rána a škubnutí, jsi "pravděpodobně doma".

- Nízké volnoběžné otáčky.

- Píšeš v rejdu, to múže být větším valivým odporem natočených kol, nezvoní Ti poloosy v rejdu? (ale to by musely být "totál" aby blokovali kola natolik aby se to projevilo cukáním při rozjezdu v rejdu).

- Jezdíš moc na citovku a máš napálené plošky na lamele spojky, dej jí zabrat, motor do otáček a rozjeď se párkrát na 3 - 4 rychlostní stupeň s prokluzem spojky, vím je to surovost ale většinou to pomůže.

- Rozebrat spojku........

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 26. říj 2008 13:42 #3009

Pokoosy jsou OK a je pravda když jsem při asi 120 km rychlosti vyšlapl spojku až mě to bylo líto a udělal jsem to asi tak 3x pak to dělší čas necukalo. No prostě necham to rozebrat stejně už ma najeto 273 tisíc ale krom tohohle je vše v pohodě... :-)
Děkuji za rady a dam vědět jak to dopadlo. ;)

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 27. říj 2008 08:57 #3033

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8

David Pozler napsal: Také mi to cuka při rozjezdech ale ne vždy. mam 2.5 tdi a podle vinu mi ve VW řekli že tam nemam ten dvojhmotnostní setrvák,ale nikdo si není jistý čím je to. Minujý týden to třeba vubec nedělalo a ted zase někdy. Při plném rejdu a couvání je to nejhorší... nevite někdo co s tím než to necham rozebrat? nebo koupím od někoho celou sadu spojkovou,ložisko,lamelu,přítlačak ...

Každy motor 2,5 tdi ma original dvouhmotnostní setrvak KAZDY KAZDY pokud ti řekli že podle vinka tam neni tak tam asi nepatři ani TDI. Ke mne jezdi 150PS multivan ktery ma ve vinku 2,5 i benzin vysoka dlouha syncro. Ono jde přepsat vše.
Bacha na starši setrvak je to zajic v pytli :!:
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 27. říj 2008 10:58 #3035

• barvas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Taky si myslím že všechny 2,5 tdi mají dvouhmoťák. A starší setrvák je špatná investice, naprosto souhlasím.

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. pro 2008 10:01 #4785

Mám problém, že po cca hodině a půl jízdy mi při rozjezdech (zastavení v křižovatce, nebo tak něco) začne strašně (ale opravdu hodně) cukat motor (jako kdybych se neuměl rozjet;-)). Pokud přetrpím to cukání, auto se rozjede a jede už bez problémů (i řazení mezi dalšími stupni je bezproblémové)... Zkusil jsem motor i potrápit a rozjet se na dvojku a motor tolik necukal. Když pak zastavím, vypnu motor a po nějaké době chci jet, je vše zase ok (motor necuká), ale po ujetí další cca hodiny a půl (zřejmě nezáleží na ujetých km, ale spíš na době, ujel jsem 50 km a stejně tak i 110 km, když to začalo) je cukání zase tady...
Jinak spojku mám vyměněnou před cca 6000 km. Prvních cca 5000 km to určitě nedělalo. Máte někdo představu co s tím?

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. pro 2008 10:15 #4786

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 15
Před kolika km máš dělané rozvody? Nebo spíše jinak, já to typuji že silenbloky atd. to nebude a zkusil bych hledat něco v oblasti dávkování paliva v závislosti na čase ( zvyšující se teplotě) Takže vytahaný rozvodový řemen se může ohřát a minimálně posune předvstřik ... ale je to jen moje domněnka. Nebo jestli máš elektronický pedál třeba to bude něco po cestě po drátech od pedálu k ŘJ nebo od ŘJ k čerpadlu (také porucha která se projeví až po ohřátí interieru, nebo motorového prostoru) ... další otázka když ti to cuká a zkusíš roztočit motor na volnoběh jde to plynule? To by vyloučilo motor ... pak by to bylo něco dál od motoru.

Ještě mě napadla jedna věc, když to začne cukat tak sundat víčko z nádrže, třeba nefunguje ventil a v nádrži se udělá podtlak ... pořád mě něco říká že to cukání je způsobené chudou směsí.

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. pro 2008 10:43 #4787

Díky za podněty.
Rozvody mám měněné taky před 6000 km (dělal jsem to najednou).
Motor je to 2,4 D, takže bohužel bez řídící jednotky.
Jinak motor je ohřátý už dříve (dle ručičky teploměru), když to ještě nic nedělá. Teplota se pak už nijak nehne...
Myslím, že když jsem to zkoušel protočit na volnoběh - motor šel plynule (nemůžu to říct úplně na stopro, pže tím, že se to stane až po hodině a půl jízdy - jsem vždy ve fázi, že zrovna potřebuju někam dojet, takže není tolik času na zkoušení, a taky si v tu chvíli nevzpomenu, co všechno jsem vyzkoušet chtěl - ale pokusím se soustředit na tohle příště, i když myslím spíš, že to bylo ok...).

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. pro 2008 21:35 #4830

Pokud tam máš dvouhmotý setrvačník, sázel bych na něj. Pokud ne, neodvažuji se konstatovat. 8-)
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. pro 2008 23:53 #4841

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
Souhlasím s Markem - dvouhmotnostní setrvák dokáže dělat strašlivé věci, vrcholem všeho pak je že se střihne a auto dojezdilo. Píšeš, že jsi dělal spojku - i se setrvákem :?:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 08. pro 2008 23:56 #4842

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 15
Ale dvouhmoťák to dělá od nastartovani a ne až po hodině a půl. Leda že by to bylo úplně na začátku období kdy odchází, ale to by zas to cukání nebylo tak strašné :-D

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 09. pro 2008 07:22 #4843

Díky všem.
Měnil jsem jenom spojku - bez setrváku. Jak poznám, že tam mám dvouhmotý setrvák (a jaký je vůbec rozdíl mezi normálním a dvouhmotým setrvákem)?
Myslíte, že by to mohlo být zrovna tímhle (určitě to cukání začne až po té cca hodině a půl a je to opravdu velký cukání)? Jakou paseku by pak mohl ten kaput setrvák udělat (až by úplně umřel)?

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 09. pro 2008 07:44 #4844

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 15
něco o dvouhmoťáku <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=361 ">viewtopic.php?f=7&t=361<!-- l -->
a taky máš tady http://www.t4-wiki.de/wiki/Zweimassenschwungrad

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 10. pro 2008 12:07 #4886

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
Možná teď píšu hloupost - ale nejde ti vzduch do nafty? To by taky dělalo "vynechávání" motoru...........
Třeba až když se to pořádně ohřeje, někde se objeví malá netěsnost..........ale to je jen třeba. Co se dějě u výfuku, když ti to začne škubat? Nejde třeba bílý kouř?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T4 - VIBRACE / CUKÁNÍ MOTORU 10. pro 2008 12:16 #4889

Ale to by dělalo problémy s rozjížděním spíš hned, ne (nebo myslíš, že by se to mohlo objevovat až po více než hodině jízdy)?

Vygenerováno za 0.220 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/