Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru"

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 09. úno 2022 20:46 #205302

  • saro3
  • Avatar uživatele saro3
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
ahoj.mal by som par otazok.prerabam abl na ahu a riesim elektricke zapojenie. niekto schemu ako na najjednoduchsie zapojit?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od saro3.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 09. úno 2022 20:53 #205303

  • saro3
  • Avatar uživatele saro3
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od saro3.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 09. úno 2022 23:51 #205305

Ahoj , když to tu procteš celé , najdeš pár členů , kterým se to podařilo dotáhnout do konce , a nabízí radu / případnou pomoc co , jak a kam . Nevím , v jaké jsi fázi , ale pořádně si spočítej , jestli se ti to opravdu vyplatí , a stojí to za to . Jestli se nepletu , tak ahu 66kw , z gola 3 jeden z prvních 1.9tdi . Má malé vstřiky (malý průtok-pouze 0,170mm) , turbo je taky mrňavé , nemá naklápěcí lopatky (není vnt ) , takže se turbodíry stejně moc nezbavíš . Je toho strašně moc , co k tomu napsat , dost je tu napsáno , něco ještě ne . Touhle problematikou kolem toho se už zabývám skoro rok , a nemít v tom utopený ten nesmysl peněz , co to stálo , tak to vzdám a koupím 75kw . To je ale na uvážení každého . Kdybyž budeš chtít , pošli sz s telefonem , zavolám a můžu sdělit poznatky ... Každopádně přeji hodně štěstí se stavbou
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 10. úno 2022 18:59 #205308

  • saro3
  • Avatar uživatele saro3
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Mne uz ostava len zapojit kable ostatne veci som uz poriesil. Preto mi staci schema co je potrebne zapojit a co mozem vynechat. Kabelaz mam z golfa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 09. bře 2022 19:28 #205476

Tak se konečně zadařilo , motor běží , auto jede :-) . I když zatím jen v nějakém "zajížděcím" režimu , pak bude následovat režim doladění :-) , no a dál se uvidí . Každopádně super rozdíl , i když bez elektroniky , tak je to mnohem komfortnější než td . A spotřeba teoreticky taky bude nižší , zatím najeto jen 100km....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 14. bře 2022 20:24 #205512

Tak gratulace ;-) doufám, že bude spokojenost
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 14. bře 2022 20:30 #205514

Děkuji . No s motorem zatím fajn , zajeto 400km , jen tak to lechtám , ale je to rozdíl . Ještě válčím s převodovkou , mrcha nechce podřazovat . Nahoru řadí luxusně , podřadit se jí nechce . Jen z 5 na 4 ok , a z 2 na 1 taky normálně . Ale ze 4 na 3 a 2 , prostě nejde . Ale to se dodělá ....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 01. dub 2022 11:13 #205700

Tak trochu "ohlédnutí " za úpravou - motor běží , v autě je ticho , není to jak čisté tdi , ale zvujově 100krát lepší než td. I soused si všimnul , že mi z motoru zmizeli trpaslíci s kladívkama :-) . Výkonově zatím takový všelijaký , jede to teda líp , než sériové td , jelikož ta převodovka je fakt o hodně delší než sériová , tak to nejde až tak rychle do otáček , ale to je jen otázka času , než motor řádně zajedu , a pak doladím i výkon . Ale úplně nejlepší je spotřeba - zatím najeto 1600 km , průměrná spotřeba je 6,2 litrů , což je na tak velký auto geniální. 300km po dálnici , zbytek okrsky . Takže je to moc fajn , při dnešních cenách nafty z toho má radost i peněženka :-) . Za co ale bod dolů -je topení , protože klasické td topí celkem rychle , tenhle hybrid si s tím dává docela na čas , a při - 10 leze z větráku teplo až tak po 10-12 kilometrech . To ještě musím nějak do zimy vyřešit , ale na to mám celé léto :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 03. dub 2022 21:59 #205727

Vraž tam příhřev ze Sharana, D5WZ, mě leze vlažnej vzduch už po dvou kilometrech, a to to před barákem nechávám drnčet tak 2-3 minutky, než se oblíknu...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 30. pro 2022 08:06 #208086

Zdravím, nabúral som svoju krásku s motorom po GO 1X 1.9D a našiel som kastlu v dobrom stave ktorá má v papieroch 1.9TD. Aký je momentálny stav VW import/úradov? Povolia mi zmenu z 1.9TD na 1.9D? Alebo mám zháňať STK kde to prejde?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 30. pro 2022 08:32 #208087

Import ti tohle neschválí , a na stk ofiko neprojde . Pokud si auto chceš určitě nechat , kup kastli, přehoď motor , vin , na úřadě nahlásíš změnu barvy a je to . Pokuď si chceš ušetřit hromadu času a problémů , kup jinou t4 2.5tdi 75kw , normálně ji přihlaš , nabouranou 1.9 ekologicky zlikviduj ,a máš klid :-) .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 30. pro 2022 10:16 #208090

Ide o to, že som motor dal do špičkového stavu a zahučalo v ňom asi 40k. Asi pôjdem cestou nová kastle + zmenou farby na moje pôvodné VIN.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 12. led 2023 19:36 #208194

Mám jednu takovou "kontrolní" otázečku :-) . Jakou používáte při zástavbě tdi řídící jednotku ? Jednokonektor (ecu s emprom , 8 pin čerpadlo) , nebo dvoukonektorovou ("programovatená ecu" , 10 pin čerpadlo ) . Mám oba svazky , ecu a čerpadla :-) , ale dilema jaký tam nacpat :-( . Tak bych poprosil kdyžtak radu tipu : tuhle ano , tamtu ne , protože tak a tak .... :-) :-) :-) . Snad jsem to napsat srozumitelně. Předem moc děkuji
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 15. úno 2023 14:30 #208408

Ještě jeden "decentní " zádrhel - staré modely - do 96 , mají obd1 - tu 2+2 diagnostiku. Na wiki je napsáno, že s motorem se lze spojit pouze u benzínu ,což je na tu dobu pochopitelné , jelikož tdi ještě nedělali :-) . Ale při zástavbě tdi do této kastle, lze se spojit s jednotkou (edc15) , nebo to není možné a musí se ještě dotáhnout kabeláž na obd2 ? Děkuji ;-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 03. led 2024 08:19 #210597

Pánové,mám dotaz...
Mám T4 1.9TD long r.v.1999 ,modré budíky,ABS...
A nyní k problému...
Po přestavbě na TDI (AFN),mi nejde otáčkoměr (ručička se jen líně přizvedne),Altík původní z ABL i s držákem,kabeláž k alternátoru taky.
Kde jsem mohl udělat přešlap v zapojení motorovýho svazku???
Někdo nějaký nápad??
Celej ingot AFN i s elektrikou jsem vyndal z multivana (r.cca 94-95) a dal do mýho auta...ale tam byly starý budíky a pojistkovka,rak jsem to připojil na svou pojistkovku a přeházel klemy a relátka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.220 sekund

Login