Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru"

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 26. říj 2010 08:24 #53385

Hoši potřebuju poradit :arrow: mám teďka nabídku od kámoše na celou káru za dobrej peníz - starou audi A6 2.5tdi 5 vál,ten motor co se dával do T4 a teď k věci, ten blok je to samí co klasická 2.5le v T4....dělal jste už někdo podobnou přestavbu ? ve svý mám 2.4D a chtěl jsem tam frknout tu 2.5li a nechat to na mechanice, čerpadlo nechám udělat, ale jde mi o to, držáky motoru, vanu atd co všechno bych eventuelně musel sehnat,předělat, potřebuju to vědět dopředu než bych se do toho pustil co by mě čekalo, určitě jste to už někdo řešil :-k :mrgreen: dík moc Honza
vw Golf mk2 VR6 Zlaťááák & T4 Transporter 2.4D :mrgreen:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 26. říj 2010 10:09 #53388

v audině je ten motor podélně, takže asi držáky budeš muset dost sochat.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 26. říj 2010 20:08 #53421

  • hever
  • Avatar uživatele hever
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
teď přesně dělám takovou přestavbu a motor je stejnej ale nemůžeš použít setrvák z 2,4ky(nemá výstupky pro čidlo otáček) takže jedinej problém na kterým stojim je sehnání vhodnýho setrváku na TDičko ale aby šel dát na 2,4kovou převodovku...jinak držáky tam padnou jak prdel na hrnec :D
T4 2,4D DOKA (vlastně 2kusy) ,3xtrabant 600 ,3xtrabant 601 ,barkas B1000 valník ,barkas B1000 odtahový speciál ,barkas B1000 sanitní speciál ,karavan DDR produkce QEK HP500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 27. říj 2010 22:05 #53514

  • hever
  • Avatar uživatele hever
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
co tady vlastně řešim ,teď jsem si uvědomil že badboysfamily chce udělat mechanický čerpadlo takže žádnej snímač otáček nepotřebuje ,tak tam klidně může dát spojkovej set i se setrvákem z 2,4D a může vesele jezdit....já jsem právě sehnal celý auto i s elektrikou tak jsem to tam chtěl dát i s elektrikou ale zasekl jsem se na tom problému se setrvákem a pokud ho nevyřešim tak budu muset udělat taky mech. čerpadlo a to se mi od začátku nechtělo( mám 12ky nohy a ty jsou moc těžký :D )
T4 2,4D DOKA (vlastně 2kusy) ,3xtrabant 600 ,3xtrabant 601 ,barkas B1000 valník ,barkas B1000 odtahový speciál ,barkas B1000 sanitní speciál ,karavan DDR produkce QEK HP500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 28. říj 2010 01:14 #53530

tdiracing napsal: Motor z audi je na pohled stejný ale jen na pohled,čidlo otáček má transporter v TDI na klice


Tim na pohled to myslíš teda co všechno se v tom liší ? Abych to pak nerozkop a nečuměl jak posraný děcko že to ve finále neposkládám :ugeek:

Hever : jo jo jedině mechanika forever :mrgreen: a v jaký fázi jsi teďka teda ty ? už to tam máš nacpaný v autě ? nebo na tom makáš ještě ?
vw Golf mk2 VR6 Zlaťááák & T4 Transporter 2.4D :mrgreen:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 28. říj 2010 05:18 #53532

  • hever
  • Avatar uživatele hever
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
jsem ve fázi kdy mám motor vyndanej z audiny a stojí mi na stole ,celej jsem ho zkouknul a má všechny díry co porřebuješ na 2,4kový držáky ,takže v tom bych problém neviděl ,to do auta padne jak prdel na hrnec a pokud bude mech čerpadlo tak je to pro tebe úplně jednoduchá přestavba :D ...jen já jsem si zase na sebe ušil boudu s tim setrvákem :-k ,ale ty nebudeš potřebovat čidlo otáček ,tobě stačí že tam dáš altík i s držákem ze 2,4ky a máš otáčkoměr vyřešenej ,stačí si pak sehnat budíky s otáčkoměrem a jen je vyměnit a budou fungovat...
T4 2,4D DOKA (vlastně 2kusy) ,3xtrabant 600 ,3xtrabant 601 ,barkas B1000 valník ,barkas B1000 odtahový speciál ,barkas B1000 sanitní speciál ,karavan DDR produkce QEK HP500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 29. říj 2010 22:49 #53705

jak říkáš, taky jsem to chtěl taky takhle řešit.....ale teď jsem nechápal jak psal tdiracing že napohled je to stejný, aby nebyl zmetek někde jinde i :ugeek: :mrgreen:
vw Golf mk2 VR6 Zlaťááák & T4 Transporter 2.4D :mrgreen:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 30. říj 2010 10:19 #53735

  • hever
  • Avatar uživatele hever
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
tak vypadá to že jsem vymyslel jak to udělat se setrvákem a konečně se snad podaří ho dát do transportéra ,už mě nebaví tahat plaťák s 2,4kou ,ten motor cíťí i lehkýho trabanta a kopce jsou šílený....ale k motoru ,motor se bude lišit jen detailama ,co tak manátko vim tak řídící vstřik je na audině na čtvrtým válci ale transportér ho má na pátým válci ale to nebude mít vliv na funkci motoru ,vim že se to ještě liší umístěním snímače otáček takže z toho vyplívá že transportér bude mít nejspíš trochu jinou klikovku kvůli tomu snímači- transportér má snímač na klikovce a audina na setrváku...
T4 2,4D DOKA (vlastně 2kusy) ,3xtrabant 600 ,3xtrabant 601 ,barkas B1000 valník ,barkas B1000 odtahový speciál ,barkas B1000 sanitní speciál ,karavan DDR produkce QEK HP500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 30. říj 2010 19:34 #53761

tak to joooo jako....ty elektrický věcičky to chápu...já myslel mechanický věci.....co vana s olejovým čerpadlem ? jde to tam dat z 2.4ky ? že to je stejný nebo jsi scháněl přímo z 2.5le ? jo a ty to dáváš na 2.4kovou převodovku ?
vw Golf mk2 VR6 Zlaťááák & T4 Transporter 2.4D :mrgreen:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 15. lis 2010 10:10 #55192

ahoj všem tak koukám a nejsem moc mouzdrej
mám 2,4D ale už asi total death tak zvažuji záměnu za 1,9td z 1oktávice muže te mi tu nekdo pls v kostce sepsat co se bude muset všechno udělat ?
koukal sem že vana, uprava sacího koše ........ co dál všechno ostatní sedí? nebo co a jak děkuji všem za radu
T4 1991 2,4D 57kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 30. led 2011 17:00 #63011

Ahoj, mohu ti poskytnout tuhle stránku: http://www.vw-t4.de/index.php?site=tipps&id=1 a pokud umíš německy nebo máš někoho kdo by ti to přeložil, tak tam najdeš celkem dost informací... Jsou 2 cesty... Mechanický čerpadlo (jednodušší) nebo elektronika...

Já se z jara chystám taky na přestavbu, chci použít komplet elektriku abych využil vetší rozsah otáček ;) a po dlouhém bádání mám takovýhle plán...

Sehnat:
Kompletní motor 1Z nebo AFN (opticky oproti oktávce dost podobný 1,9TD a odpadá ti převařování hliníkový vany) včetně spojky, elektriky od pojistkový skříně k motoru, všechny snímače a akční členy z motorového prostoru, váhu vzduchu, elektronickej pedál, 1.díl výfuku kvůli přírubě na turbo a to vše pokud možno z jednoho auta... Dál pak Airbox, intercooler z 2,5 TDi...

Postup: Úprava motoru aby sedl do T4... To znamená: převrtat závity v bloku motoru na držák motoru z M8 na M10, vyvrtat otvor pro měrku zezadu na bloku (blok má vše připraveno). Vanu se sacím košem použiju z původní 1,9 TD čímž vyřeším opačný náklon motoru) dále použiju držák alternátoru, alternátor a servočerpadlo z 1,9 TD. umístíš na svoje místo airbox, pak už jen natáhnout elektriku, pozapojovat čidla, umístit airbox, váhu, předělat první díl výfuku, přidělat elektronickej plynovej pedál nasadit motor s převodovkou a poloosama a mělo by to skoro být... Je jasný, že pak bude piotřeba spoustu věcí poupravit, doladit aby diagnostika nefrkala chyby a mělo by to makat... jinak zkus napsat uživateli lorbi který to tak má a nabízí zde rady ;)
VW T4 1,9 TD (tygrbus) > under construction <

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 02. kvě 2011 19:34 #72321

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Zdravím.Jsem tady uplě noví a hned jdu vizvídat.Pořídil jsem si obytný t4 s motorem 1,9d a dal jsem se do uprav.Po radách přátel a kolegu jsem koupil motor 1,9 Tdi 66kw s tím že ho naroubuju do mé t4.Což by nebyl podle všeho až takovi problem az na to Čerpadlo :x . Puvodně se mělo nechat předělat orig čerpadlo z Tdi na mechanické a bylo by vše ok jenže po sléze mi bylo zděleno že to nejde.Nema někdo podobnou zkušenost.Případně radu co s tím zatraceným čerpadlem dělat?Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 02. kvě 2011 19:44 #72323

  • Tygr
  • Avatar uživatele Tygr
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 0
Dopiš si místo bydliště aby ti někdo poradil z okolí.Proč by to nešlo předělat na mtdi?
Tygrbus T3 1.6 TD Multivan
Foto na http://www.tygrlibodrice.rajce.net

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 02. kvě 2011 20:52 #72343

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Jsem ze Žatce.Je tam jen ten problem s předělaním toho čerpadla na mechanicke

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ZÁMĚNA MOTORU "montáž neorigo motoru" 03. kvě 2011 14:15 #72378

  • Tygr
  • Avatar uživatele Tygr
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 0
Kousek ku Praze máš jeden nejmenovanej servis kde ti určitě vyjdou vstříc. D:_)8
Tygrbus T3 1.6 TD Multivan
Foto na http://www.tygrlibodrice.rajce.net

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.160 sekund

Login