Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 30. kvě 2013 22:36 #122271

Mad_Boxs napsal: dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=75016

Je to celkem jednoduché, sám jsem to testnul.



Moc šikovný, díky za tip, funguje to skvěle.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 02. čen 2013 20:22 #122394

Já mám váhu Bosch :cry: s tou je to asi těžší cooo ......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 02. čen 2013 22:18 #122422

hele to nevim ale podle mě to půjde zrovna tak, co kluci?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 03. lis 2013 19:08 #129232

zdravím lidičky,
chtěl bych se poptat na váhu vzduchu.
Koupil jsem si T4 abych měl čím jezdit na ryba a mám rád když auta jsou ready. Takže jsem koupil T4 2,5 Tdi 65kw. 200000Km 2000 r.v. ve slušném stavu. nic nebouchá, nic neklepe. Při napíchnutí na VAG mi ukazoval, že jeden vstřik dost dorovnává. A jak říkám mám rád když je na auto spolehnutí. Takže jsem udělal nové vstřiky, pumpu, rozvody, volej. byl jsem rád, že auti bude ve slušném stavu. Auto trošku dle točilo než naskočilo a trošku čudilo. Po tomto servisu auti nekouří, ale stále špatně točí.(Asi ještě vyměním startér.
Ale k té váze.. vše jsem psal jestli někdo nepozná třeba souvislost.
Auti mi přestalo táhnout, nechce brát v dolních otáčkách. Napíchnu na VAG a při testu za jízdy váha ukazuje poloviční hodnoty. Takže krám, montáž a test. Stále stejný problém. Napíchnu na VAG a stále stejný hodnoty... záhada:(((((

nemá někdo tušení?
každá rada taky rada:)
Nebo nejaký odborník v Praze???.... nééééé JAROV:)

P.S. jestli jsem to hodil do špatné sekce tak se omlouvám.

Díky
Honza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 03. lis 2013 20:17 #129239

doufám, že to bude ten samí problém co měl multiblack abych měl klid. :) ))))

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 05. lis 2013 17:48 #129392

zdar, riesim podobny problem ako Multiblack, pri vymene Vahy Vzduchu som zistil ze je trubka na turbe volna cca 1mm po obvode...; vyriesi to novy O kruzok? alebo treba dat este extra vrstvu ako napriklad silikonovu pasku a podobne - myslim ze to tak riesil aj Mr.Kocka...; moze niekto zavesit prosim aj foto ako to vyriesil? este pripajam pohlad do turba pred vycistenim... je to OK ze tam je ten nanos? dakujem, erik.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI-jak poznám závadu? 14. zář 2014 15:03 #144255

Zdar,
mám na T4 multivan,75KW rv.1999 motor ACW následující závadu a myslím, že by to mohla bejt váha vzduchu...problém je, že nejsem v čr a autu rozumím jak koza petrželi...
popis zavady:
nastartuju-šlápnu na plyn..do cca 1500 ot je vše OK..mezi plus minus 1600 až 1900 ot. se jakoby nic neděje když šlapu na plyn..musím znova prošlápnout plyn a pak mi ot.najednou vyletí...
to samé když se rozjedu..na jedničku cca 1300 ot. pak dám dvojku,plnej knedlík a otáčky jdou dolu...
takže vyřadím,prošlápnu plyn a najednou se mi to rozjede..
jak jdou otáčky přez 2000 tak je vše v cajku a auto jede jak má...
váhu jsem zkusil odpojit (vytáhl jsem konektor) a jelo to úplně stejně....
zajímá mě jestli to může být ta váha...nemám k dispozici VAG ani mechanika..jsem imo čr a mám málo peněz na servis, kterej mi to ještě nemusí opravit..jak asi všichni víme..
pokud by pomohlo s diagnostikou na dálku video tak dám na youtube...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 24. zář 2014 21:15 #144749

  • jerrykx
  • Avatar uživatele jerrykx
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 146
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
mám poněkuď zvláštní otázku. Celkem dlouhou dobu sem neúmyslě jezdil s odpojenou váhou, po zapojení nepřišli žádné změny v jízdě, může to poukazovat na nějakou chybičku? Už delší dobu řeším tyto závady dle Vagu:

01242 Koncové stupně v řídicí jednotce -
- nesmyslný signál
01237 Ventil pro odpojení paliva (n109)

dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 26. lis 2014 09:35 #147225

  • mazec
  • Avatar uživatele mazec
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 187
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj mam dotaz.Vymenil jsem vahu vzduchu za jinou.Je mozne ze s novou vahou sla spotreba nahoru cca o 1l.Na puvodni to jezdilo zav 7.5l ale padalo do nouzaku.S novou to jezdi za 8.5 a do nouzaku nepada.
T4 2.5TDi 75kw 2000 delnik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 17. pro 2014 10:30 #148179

  • mazec
  • Avatar uživatele mazec
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 187
  • Obdržená poděkování 4
Ted mam dilema v prispevku vise popisuji problem s vahou.Ted nevim jestli mam koupit primo na t4 nebo tam nechat tuhke co mam auto jezdi vyborne akorat ta spotreba sla nahoru.
T4 2.5TDi 75kw 2000 delnik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 01. úno 2016 22:49 #162727

A predtym ti to aj hadzalo do nudzoveho režimu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 23. říj 2020 19:50 #199644

Ahoj všem, tak se taky připojim s váhou, motor AJT 65 kW, diagnostika mi píše zkrat na kladný pól - trvale. Zkusil jsem váhu vyměnit za 100% funkční, taky Bosch, po smazání vše OK, jedna cesta do práce a domů -cca 30 km a opět ta stejná chyba, motor táhne, turbína je slyšet, že si při přeřazení odfoukne, vedení k váze jsem kontroloval, zda není někde šluslý, a už si nejsem jistej svym uměnim, co by to mohlo ještě bejt... Nemá někdo tip, kde hledat ještě? Napadly mě oxidy na připojení ŘJ, ale to by asi hlásilo spíš nesmyslný signály než zkrat na plus...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 25. říj 2020 06:33 #199665

Tak jsem se v tom včera ještě pohraboval, STK se blíží neúprosně a zjistil ksem, že z jednotky mi nejede mínus k váze vzduchu, při ukostření proti motoru mi měřák ukáže 12 i 5 V na svorkovnici, takže tam problém není, kabeláž OK po celé délce. A včil babo raď, setkal se s tim už někdo? Kontakty ŘJ jsem vypucoval jemným smirkem, zcáknul kontaktolem, jsou teď krásně čisťounký, jako nový, a stejnak mínus nic...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 12. lis 2020 20:46 #199927

To se s tím nikdo nepotkal? Případně místní "tuneři", je možné jednotku otevřít a nějak překontrolovat? Nechci napichovat mínus natvrdo, jelikož mi diag hlásí zkrat na kladný pól, tak abych jednotku neodkouřil úplně...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÁHA VZDUCHU - TDI 10. bře 2021 22:10 #201492

  • Pepe
  • Avatar uživatele Pepe
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 160
  • Obdržená poděkování 1
Zdar, jakou minimální hodnotu by měla naměřit váha vzduchu na 111 kW AHY 2000 (Y)?
Mě na volnoběh ukazuje 480-520 mg/R při požadované hodnotě 220-230 mg/R. EGR je pak 74,5%.
Při testu na trojku z volnoběhu přes 3000 otáček to táhne víceméně plynule a hodnota při 3000 ot/min je 850-900 (podle t4-wiki.de by měla být 820-1000) a EGR cyklus i při plném plynu neklesne pod 5%. Díky.
VW T4 Multivan 2.5 TDI AHY

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.262 sekund

Login