Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!!

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 29. srp 2012 12:21 #102989

sice pořád nevíme, proč se mohlo něco takového stát.., ale asi bude opravdu potřeba přidat.. Na kladkách to třeba už dohnat nepůjde, takže budete muset povolit kolo na vačce a pootočit. Jestli je to šikovný mechanik, tak by si měl poradit. D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 29. srp 2012 13:18 #102993

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Aby nebyl strihlej klinek :(
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 30. srp 2012 21:29 #103058

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24
Tak jak to dopadlo????
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 31. srp 2012 17:53 #103103

Momentálně nijak. Kontaktovala jsem TDIchipa, který je velmi ochotný pomoci. Jinak dneska odjíždím na 14 pryč, takže se řešení odkládá. Potom vás budu informovat. Díky všem za pomoc!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. zář 2012 21:49 #104405

Takže jsem momentálně kontaktovala TDiChipa, takže dám vědět jak to dopadlo, jakmile budu vědět více. Zatím díky všem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. pro 2012 18:36 #108614

  • libre
  • Avatar uživatele libre
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Teď jsem taky zápasil s nepojízdným busem, tak snad někomu pomůže moje zkušenost...
Při startu startér otáčí motorem a nic..Po několikerém zkoušení se stařičký startér odmlčel nadobro - po repasi startéru ale stejný problém, auto nechce chytit.
Začíná zkoušení elektriky - žhavičky žhaví, nafta nepadá, spínací skříňka koupená nová (ořech vyměněn)..stále nic.
Usoudil jsem, že nepouší naftu imobilizér -ta černá kostka na vstřikovacím čerpadle (i když napětí na něj jde) ventil se neotevře.
Je tedy použita hrubá síla - kladívko..sekáč..vrtačka..imobilizér je napadrť, přiveden proud přímo na ventil a auto jede.. ;)
Jediná elektronika v autě a je na prd..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. pro 2012 19:23 #108620

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
a nemáš náhodou pouze v háji vnitřní pouzdro na startéru?..mám na mysli to ,které je v převodovce....už jsem toto zažil,startér po repasi,došlo i na výměnu baterie a problém byl ve velké vůli upouzdření startéru...takže při startu pobral všechen proud a napětí startér a na stop spínač šlo malé napětí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. pro 2012 19:47 #108624

  • libre
  • Avatar uživatele libre
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Motorizace je 2,4D r.v.1996 (AAB)
Ve startéru se měnili uhlíky, ložiska, vedení k cívce, vnitřek cívky..čištění a promazání, proměřený..teď krásně točí.
Při startování se projevila neblahá činnost oxidace vlivem vlhkosti na vedení mezi cívkou a věncem uhlíků..přetavila se.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. pro 2012 21:28 #108643

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
nevím,jaký máš typ startéru...ale pokud máš přední pouzdro součástí převodovky(startér bez předníhovíka)tak v tom je velmi často zakopaný pes.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 06. pro 2012 18:46 #108751

  • libre
  • Avatar uživatele libre
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Můj případ s nenastartovatelným autem nesouvisí nijak se startérem.
Vinou byl vadný imobilizér na vstřikovacím čerpadle. Po jeho odstranění je již vše v pořádku a auto startuje jedna radost. Dost se o tomto problému píše na zahraničních fórech, u nás jsem toho moc nenašel, tak jsem chtěl jen ušetřit nervy někomu dalšímu se stejným problémem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 07. pro 2012 16:02 #108846

Ahoj

Když jsem koupil Téčko tak občas blbnul pastorek startéru, takže jsem startér vyndal rozebral a jelikož se doma válel použitý ale zcela funkční z oktávky 1.9tdi (vypadal stejně jen měl přírubu na dva šrouby tuším). Všechno jsem rozebral pastorek dal z oktávky tdi, vše pročistil, namazal převodovku, zkontroloval.

A teď k problému, ranní start když je chladno už kolem nuly nemusí ani mrznout, čím větší zima tím hůř (ale také není vždy pravidlem :? fakt divný) tak startéru se jakoby nechce, vypadá to jako jasně vybitá baterie ovšem ta je nová (motor udělá první pomalé převalení, někdy i pomalé druhé převalení a pak naskočí jak hodinky jako vždy, neklepe, běží vyrovnaně všechno ok), ukostření k převodovce a k startéru je vše očištěné a prostříkané měďenou pastou.
Druhý start a většinou všechny další jsou jak s novým autem prostě na drc v pohodě-
Baterie nové
žhaviče i jejich pojistky nové

Pak jsem sehnal ještě skoro novou cívku kterou jsem také vyměnil společně s uhlíky ale problém přetrval, nikdy "klepklepklep" mě téčko nikde nenechalo a vždy sem odjel a dojel, i celou minulou zimu jen prostě při ranním startování je to takový divný.

Napadá mě zda nemůže mít pastorek z oktávky jiný počet zubů (už si nepamatuju zda jsem je počítal-tuto info nevím)přeci 4 válec nemá takový odpor.
Kolik má mít téčko 2.5 tdi 75kw acv manuál zubů na pastorku a jaký výkon startéru?
Jeden člověk mi říkal že mu tdiracing dával snad do 2.4d nějaký jiný pastorek aby to líp startovalo. Dle fyziky by měl mít pastorek s méně zuby větší sílu jestli se nepletu. Nebo spíš motor potřebuje větší otáčky a dát zubů více?

Jinak při dvou repasích startéru jsem nikdy nenašel že by se někde něco dřelo vyloženě že by to bylo obroušené, poškozené, spálené a startér vypadá vevnitř po roce jak nový.
Možná že nemá potřebný výkon.

pouze první start ráno je prostě takovej jak když máte vybitou baterku takhle se 1,2,3x max převalí a jde.
Předvstřik na ryskách, všechny ostatní starty TOP.

děkuji za každý nápad. Mohlo by to být ukostření baterie na kasti? to si moc nepamatuji kde je schované, jinak žádný problém s elektrikou za 30 tis km, pouze jednou v létě při těch šílených vedrech shořela pojistka brzdovek, vypadala snad ještě originálně. Auto dobíjí v pohodě.

Díky za rady
Vw T4 Transporter 2.5tdi ACV 97
Yamaha YZ 125 06

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 07. pro 2012 16:10 #108848

heleť já ze svého pohledu 8 let va T4 2,4d startuji celé zimy tak jak popisuješ a když je teplota pod nulou tak dvakrát žhavím pak jednou ači dvakrát zatočí jak kdyby semu nechtělo a už klape.
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 07. pro 2012 16:17 #108849

To u mě to vypadá že startér nedosáhne asi IHNED na DRC potřebných otáček, jakmile otáčky uchem slyšíš že se to překonalo jakýsi "odpor" (trvá 1,2,3 vteřiny) a startér s tím konečně vwotočí :lol: tak to IHNED jede. Aby si někdo nemyslel že točím ale nejedu.
Teď mě ještě napadá že by to mohlo mít souvislost se snímačem otáček protože tdi motor jde jen pokud snímač řekne "ano točí se" , ne že by byl špatnej ale startér asi fakt nemá dostatečný výkon aby to ztuhlý hned roztočil jak nic, tudíž ty první dvě tři převalení nemám naftu....Jak jsem psal vždy nastartuju, ale chtěl bych aby to napoprvý startovalo jako napodruhý :) takzvaně na drc
Vw T4 Transporter 2.5tdi ACV 97
Yamaha YZ 125 06

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 07. pro 2012 17:12 #108854

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Máš typ startéru s předním víkem a nebo bez předního víka? Každopádně bych to viděl na vyje.bané kluzná ložiska(pouzdra) ve startéru...už jsem to tu popisoval...při otočení klíčku se startér chce roztočit,jenže pokud jsou vymlácená pouzdra tak se v něm "zkříží" rotor a začně jít v podstatě do zkratu(rotor se dotíká a šoupe se o vnitřní vinutí statoru) což má za následek to,že se jen převaluje a pobere veškeré napětí a proud a tím pádem se neproberou počítače,snímače,čidla atd-jednoduše podpětí....A ještě bych se zaměřil na baterku a proměřil přechodové odpory od baterie ke startéru

Nemáš v autě dodělávaný alarm,nebo imobilizér?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 07. pro 2012 17:44 #108858

Imo je origo a alarm nemám pouze mechanická zabezpečení.

Musím se podívat kde je ukostřená startovací baterie.

Kdyby byl startér tak v kaši tak je divný že to udělá jen ráno v chladu, a v létě o něm nevím.
Zda je tam taková roztažnost materiálů.

startér mám přesně jako je na fotce jen se 3 dírovou přírubou
http://www.auto-elektro.cz/php_aplikace ... o_0210.jpg
Vw T4 Transporter 2.5tdi ACV 97
Yamaha YZ 125 06

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.260 sekund

Login