Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!!

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. říj 2013 13:44 #127613

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
A jak se rychle ten olej ohřeje po startu, když máš předehřátou vodu?? Zhavičky je otázka pevných nervů :D , ideální pro modeláře ;)
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. říj 2013 13:49 #127615

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
nepatří to sem,ale nemáte někdo řj d3wz?...už nevím,co bych na příhřevu měl na zkoušku vyměnit,topí do 50-60 stupňů a pak vypne

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. říj 2013 13:56 #127617

• Mar10
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 24

Maršoun napsal: To chce, to je pak úplně jiná liga. Jen škoda, že to moc neohřeje motorový olej. Dnes mi nový měřák teploty oleje poprvé ukázal -0,5stupně. :-k

Jinak ještě k dotazu na složitost výměny žhavek. Složité to neni, ale asi bych raději měnil spojku než žhavky. :lol:

dnes jsem náhodou narazil na sadu vytahováku pro vytažení žhaviček pro D:_)1
myslíte že by to stím šlo líp viz obrázek
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz
Přílohy:

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. říj 2013 14:34 #127620

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Ten předvstřik tak 40-65.
S profi sadou to půjde určitě líp, ale žhavka se dá zalomit určitě stejně rychle.

Finida: Když je voda a vlastně i blok a hlava ohřátá, tak po natočení letí teplota oleje hodně rychle nahoru.

Kusna: to ti padá díky teplotním čidlům. Staré bufíky měli max. rozdíl mezi čidlama 15, nové mají 25stupňů. Tj.voda ti proudí moc pomalu. Dá se to ochcat tím, že dáš výkonější čerpadlo, nebo ještě jedno dochlazovací. A nebo ošulit čidla "odpůrkem :-) " aaa nebo stávájící čerpadlo dát co nejblíže bufu, zní to divné ale taky to pomůže.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. říj 2013 11:35 #127649

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Kuci, věnujme se zde problémovým startům motoru a né bufu. Diskusi přesuňme do vlákna k tomu určeném. :-)
Tady to postupně properu a přesunu ty naše moudra také tam.
Takže dál už zas jen vwo motóóóru. Děkuji za pochopení. :drunken:

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 20. říj 2013 13:46 #128351

Zdravím mám docela velký problém, jsem blbec a jsem prostě blbec. Dával jsem dokupy motor z jiného auta, všechno dopadlo v pohodě, akorát se pak projevila závada na spojce takže šla dolů ještě převodovka, vše opraveno, spojka funguje, v pohodě odvzdušněno, ale při zapojení startéru jsem opoměl připojit (+) kabel od baterky, protože jsem ho už při sestavování připojil na kostru silenbloku převodovky, nevím co mě to napadlo ale asi si dovedete představit co se stalo když jsem chtěl připojit baterku. Zajiskřilo se, troška plamene a hooodně dýmu. Všiml jsem si že jsem měl i klíček zapalování v první poloze (takže sepnuto). Takže padlo hodně nadávek než jsem na to přišel pak zase nadávky až jsem se dal do opravy. Vyměnil shořelé kabely od baterky. (tzn (+)spojení baterky a startéru, (-) spojení kostra auta, kostra silenbloku převodovky a kostra převodovky pod startérem.) Všechno jsem propípal multimetrem a vše se zdá být v pohodě. Problém je že nejde nastartovat. Startér netočí, jen cvaká relé pozice 12 (obj. č. 1H0911262) a cvaká ještě něco od spolujezdce, po prozkoumání je tam asi řídící jednotka auta. V autě fungují spotřebiče světla svítí, výstražné taky. Jen nefungují blinkry, zajímavé. Auto Caramela je 2.4D AAB 96´ ročník. Díky moc za odpovědi

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 20. říj 2013 20:46 #128378

Vyřešeno odešla cívka na startéru. Díky moc za pomoc Maršouna dodal mi odvahu :threesome:

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 21. říj 2013 13:53 #128444

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Tak hlavně že to dopadlo tak jak to dopadlo! :cheers:

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. lis 2013 21:46 #129351

zdravím,
nevíte někdo jak poradit při problému, že mi VAG nenačte hodnoty předvstřiku ???

dekuju

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. lis 2013 11:00 #129372

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Co tím přesně myslíš?? Jaký máš postup???

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. lis 2013 16:04 #129383

když připíchnu VAG a chci načíst křivky předvstřiku tak se vůbec nenačtou.
:(
Nedělám to přesně já,ale mechanik co mi to dělal.Ale koukal jsem na něj.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. lis 2013 16:51 #129386

jenže mechanik to asi dělal v základním nastavení. Ty se ale nejspíš snažíš načíst graf z měřených hodnot, nebo neklikneš na skupinu tuším 00.
Teprve potom můžeš do tdi grafu, jestli si to tedy dobře pamatuji...
D:_)3
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. lis 2013 17:40 #129390

asi máš pravdu.. Děkuji ti za radu.

Asi tu někdo neví z hlavy přesný postup:)))))

děkuju

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. lis 2013 17:54 #129394

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Spojiš se s motorem, základní nastavení, 000 START a na pravo dole je TDI graf klikneš na něj, naskočí graf rozklkneš dole šipku a vybereš motor. Pokuď nenajdeš přesně svůj, ;) dáš ten nejblíž, a motor musí mít provozní teplotu ;)

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 05. lis 2013 18:41 #129402

Finida:

Děkuju moc.

Vygenerováno za 0.227 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/