Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!!

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 09. úno 2016 02:13 #163049

tak po prohledání a pročtení X různých fór jsem se dočetl, že na těchto motorech nesedí ryska na čerpadle se správnou nastavením HÚ. Nejprve se mi tomu nechtělo věřit, ale vyzkoušel jsem to a ejhle, ono to na brnk chytlo... natočil jsem čerpadlo o cca 1.5cm směrem nahoru a funguje to. zítra doladím předvstřik na správnou hodnotu a vzhůru na silnice :-) děkuji zúčastněným za příspěvky a informace.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 12. bře 2016 07:59 #164813

Zdravím všechny!
A chtěl bych poprosit o rady, nebo navést na správnou cestu.po čem jít.
Už 14 dní mi stojí T4 1.9TD 50kw /ABL) ..
Startér točí točí točí ale auto nechytá. Studené asi na po páté chytne stylem, že tak tak naskočí. Pak auto normálně jezdí bez problémů, dokud ho nevypnu , teplé už se mi pak nepodařili nastartovat a tak jsem ho dotáhli k mechanikovi a ten si neví rady.
Vyměnil pal. filtr, žhaviče a nic. Pak našel přepálená drát a vyměnil pojistku a myslel že je to ok, ale zase nic.
Min. rok se repasovalo čerpadlo a měnili žhaviče. Chytalo na otočení - nový starter bosch jako kulomet. Až teď v zimě mi zamrzla nafta, pal.soustava se zavzdušnila a muselo se to pořádně odvzdušnit.
Potom to asi 14 dní bylo bez problémů a teď tohle.
Neměl někdo stejný problém?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 12. bře 2016 09:28 #164815

  • bosar
  • Avatar uživatele bosar
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj má stejný motor tohle jsem ještě neřešil, ale u 1,9TD je základní problém , že když děláš rozvody tak mušíš a to podotýkám musíš vyměnit i řemenici na klide ta je blbě navržená a je tam takový pulměsíc a když se to neudělá tak je problém výmena 125000km a vydrží to i 160000km a pak se to povolí a jinak se ti nacasuje vše a je stí problém. takhle jsem dopadl já při první výměne :( a pak se to musí dát k někomu kdo se tím zabivá a má přípravek , že ten kužel přebrousí na aute a nasadí dovou řemenici a je vš v pohodě. Boužel dneska nemužeš věřit nikomu tak to zkontoluj muže to být i tohle, ale i špakný starter když málo točí tak to nejde nastartovat. Čerpadlo a vstřiky to je to poslední , ale na tyhle mazli to je za hubičku ;) já to dělal na Volvu v70 a jenom vstřiky 25000,- :( na té naší krásné naftě co tankujem v téhle bananové repuklice a jestli taknuješ šmelc tak to prolez celý až k nádrži.
VW T4 Transporter 1,9TD r.v.1998 prodáno
VW T5 Transporter 2.0 TDI GP 75kW r.v.2013
Škoda Octavia Scout 2.0 TDI 103kW r.v. 2008
Yamaha Grizzly 700 r.v. 2007
Honda VTX 1800F r.v. 2008

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 12. bře 2016 13:59 #164818

Aha, to jsem netušil s tou řemenicí.. T4 mám už 5 lt a na rozvody nový jsem najel zatím cca 30tisíc km, tu řemenici jsme teda nedělal..
Ono starter mám asi rok starej a taky se kupoval nový BOSCH.
Nafta AGIP většinou, ale zamrzla mi protože už jsem tam měl uplně na dně nádrže když byly mrazy!
Spíš se divím, že mechanik neví co hledat a kde, tak jsme mu už řekl že si to odvezu už ať to neřeší, už, ale nechtěl, tak jsem ho tam ještě nechal jestli na to nepřijde.
.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 12. bře 2016 16:15 #164823

Nazdar, určitě je to prasklý, nebo nakousnutý klínek na hlavním rozvodovém kole. Je tam vůle pár milimetrů do doby než se urve úplně a pak přestane startovat. Kolo je třeba měnit v podstatě při každých rozvodech, cena je do 500kč a máš ušetřeno i několik tisíc za žvějknutou klikovku. To se hold soudruhům z VW moc nepovedlo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od ptejtese.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 12. bře 2016 16:49 #164824

  • bosar
  • Avatar uživatele bosar
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 5
V každém případě tu řemenici udělej at se ti to nepotká pak to bude stát moc mě ta sranda tenkrát vyšla na 16000,- ale už jsem udělal vše i s hidrošteli a máš klid na věky ;) jinak to je krásný nezmar ty co maji 2,5 to hani, ale já na to nedám dopustit ;)
VW T4 Transporter 1,9TD r.v.1998 prodáno
VW T5 Transporter 2.0 TDI GP 75kW r.v.2013
Škoda Octavia Scout 2.0 TDI 103kW r.v. 2008
Yamaha Grizzly 700 r.v. 2007
Honda VTX 1800F r.v. 2008

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 15. bře 2016 22:23 #164987

:-) děkuju vám moc , mám radost že někdo umí poradit :-) zítra to hend zavolám mechanikovi kde je nejspíš problém!

Je to tenhle díl?

autokelly.cz/Product/FB-25166/1222333/39...04;32230522;33048162

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 29. bře 2016 18:23 #165536

Mám T4 2000, 2.5TDI, vždy starty v pohodě.
Dneska chci vyjet z řady zaparkovaných aut, nastartuju. Popojíždím. Musím nastartovat znovu a auto divně naskakuje, spíš bublá, jako by se motoru nechtělo. Dám víc plynu a trochu se chytá. Dám jedničku, ale místo aby se auto rozjelo vpřed, sveze se volně dozadu(stojím v mírňounkém kopečku) a já samo nabořím chlápkovi za mnou SPZ na autě.
Dál už jsem se auto obával startovat.
...s majitelem auta za mnou jsme "nehodu" pořešili, ale trochu se obávám, co bude s mým autem :(

Nevíte, co by to mohlo být?

...jo a pod autem byl malý, cca 15 cm mastný flek, nevím, jestli ode mně. Když jsem pak koukl na měrku oleje, zdálo se, že je ho tam míň, než by mělo, ale zároveň v autě kontrolka oleje nikdy nezasvítila.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 30. bře 2016 23:17 #165587

Mastný flek - brzdová kapalina? spojka je hydraulická. Bez kapaliny nevypne a ty nezařadíš.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 31. bře 2016 00:17 #165594

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Podle toho co píše tak mu spíš teče nafta a motor se zavzdušňuje.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 01. dub 2016 20:06 #165663

Druhy den jsem zkusil nastartovat a pohoda, jako by se nic nestalo, kouknu na olej, je ho malo.
Dneska jsem dolil olej a dojel do servisu, at se mu kouknou na zoubek, tak jsem zvedavy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. dub 2016 11:16 #165722

  • Oldskool
  • Avatar uživatele Oldskool
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Transporter T4, 2,5 Tdi Allstar r.v.2000
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,

mam problem pri startovani. Studeny motor - po zhasnuti zhavici kontrolky otocim klickem a na 1-2 vteriny se motor rozbehne ale pak zhasne. To se opakuje. Obcas slysim lehky cvaknuti nekde vlevo od volantu pod palubkou ( zasviti i zhavici kontrolka).. Pouze pokud seslapnu plynovy pedal a soucasne startuju (klickem) a motor "proturuju", tak to naskoci a pak uz bez problemu... mam najeto cca 225t km..

nejaky napad? pripadne tip kdo by mi to mohl spravit? jsem z Prahy.

diky!
T4 Transporter, 2,5 Tdi Allstar - r.v.2000
T5 - Multivan 2,0 BiTDI DSG 4Motion - 132kW - 7st. DSG - r.v.2010

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oldskool.

Re:T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 04. dub 2016 11:44 #165723

  • mazec
  • Avatar uživatele mazec
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 187
  • Obdržená poděkování 4
Mozna rele 109 nebo nejake jine co ovlada stop ventil

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
T4 2.5TDi 75kw 2000 delnik
Poděkovali: Oldskool

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 20. kvě 2016 09:47 #167257

Tak muj, o par prispevku vyse popisovany, posledni problem zda se byl zpusoben mnou spatne zarazenou rychlosti ve zmatku behem spatneho startu.

Ted mne auto zase NECHTELO NASTARTOVAT(podruhe po asi 2 mesicich).
...jedu pres mesto vyzvednout kamose. Zaparkuju pred jeho barakem, auto stoji naklonene, paac pravou stranou stoji na docela vysokem chodniku. Zkousim nastartovat, motor toci, trosku jako by pokuckava, ale nechyta. Prislapavani plynu nepomaha. Zkousim cca 5x.Po 5 minutach "odpocinku", kamos houpe s autem, ja startuju, auto chyta jako by nic, jedem. Nafty bylo kousek pred rezervou.

Co to muze byt?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 20. kvě 2016 17:55 #167274

Pada ti nafta.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.267 sekund

Login