Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!!

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 07. pro 2009 20:11 #29777

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53

JaM napsal:

verny napsal: Nedávno (jak se ochladilo) jsem taky nemohl nastartovat. Dříve vše OK. Kontrolka žhavení svítila a zhasínala stále po přibližně stejně dlouhé době (tím se snad vyloučila závada relé). Točil jsem to a týral i několik minut než to chytlo. Z výfuku šel kouř, ale chytit to nechtělo. Když to po několika minutách chytlo tak už to startovalo normálně.
Žhavící svíčky šly ven a tři byly špatné. Po výměně to chytá na první škrtnutí.


Nedávno jsem řešil naprosto stejný problém, také při teplotách pod 5st.C.Radu jsem hledal jinde, než mě Aleš odkázal na toto vlákno, za což mu děkuji. Teď mám vyměněny žhavičky, zkontrolovanou baterii a dobíjení a čekám až se zase ochladí :D
Teď to chytá napoprvé \:D/


Minulý týden v Praze mrzlo, jak psal Lada. Chytlo to na první otočení \:D/
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 22. pro 2009 21:17 #31255

koupil sem si VW multivan rok vyroby 1994,50kw 1.9.TD auto pěkně startovalo bylo vše v pohodě těd jak byly mrazy tak sem to nemohl za boha nastartovat prostě sem žhavil i 3krát a nic .Baterka je nova takze ta je v pohodě vyhodil sem žhavicí svíčky a ty jsou taky oka ,pak sem ze známym zjistil že kontrolka žhaveni mi svíti ,ale vubec do žhaviču nejde elektrika ,divali sme se na pojisty jsou taky oka ,.mužete mi poradit?Já nejsem vubec tech typ ,ale potřebuji aby to auto jelo hlavně v zime ,předem děkuji za rady .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 22. pro 2009 22:23 #31261

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Zkus se podivat na zhavici rele, kdyz to tu prohledas a najdes si treba slovo NESTARTUJE tak tam se dozvis odpoved :-)
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 27. pro 2009 19:46 #31599

  • cendab
  • Avatar uživatele cendab
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 1
Tak koukám že sme tu dva s podobnym problémem u stejnýho auta....na´fórech už prohledávám dva dny a nic.Dokonce sem si nadělil knížku Jak na to a taky z toho nejsem moc moudrej. Tak že já koupil auto zhruba před měsícem T4 1.9TD r.v95.....auto normálně žhavilo a startovalo na první otočení motoru.Jednou jsem takhle přijel a když jsem asi po hodině chtěl zajet do garáže tak se mi nerozsvítila kontrolka žhavení ale auto naskočilo tak sem to zatim neřešil...No teď prostě už nastartovat nejde.....Kontrolka při žhavení nesvítí a vlastně ani nežhaví....relátko se zdá bejt dobrý ale prej je u 1.9DT nějaký žhavení přez dveře u řidiče ale nějak sem nepochopil smysl tohodle zařízení.Když sepnu žhav.relátko rukou tak žhaviče fungujou ale motor stejně nenaskočí....nevim ale příjde mi že neotvírá ventil na čerpadle protože když zapnu klíček tak v něm nic necvaká.....Jinak mi k němu vedou dva dráty ale jen jeden je zapojenej na ten ventil a dtuhej je volnej...Má bejt taky někde zapojenej?....Asi bych to spíš potřeboval konzultovat po telefonu s někým kdo do se v tomhle autě vyzná a ví kam kterej kabel vede a jak tohle žhavení funguje....Zatim díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 27. pro 2009 20:09 #31602

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Napis spis odkud jsi mozna by se ti na to nekdo podival, bude to spis nejaka elektricka zavada...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.
Poděkovali: matkatereza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 27. pro 2009 20:25 #31607

  • cendab
  • Avatar uživatele cendab
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 1
Jo to by bylo taky asi nejlepší...Hora Svatý Kateřiny...Je to v horách nad Litvínovem...ale kdyby se tu někde v okolí znalec nacházel tak ho rád přivezu a odvezu...a samozřejmě i občerstvím a případně i odměním....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 00:01 #31638

Tak 1,9TD mame taky doma a taky chyta jako kdyz nechce jak je mraz tak uz skoro vubec a na predstavec nebojak se tomu říka sotva chyti uz to bylo u moře servisaku a nic moc to neni a dokud neni dobře ohřátá tak pěkně houpe.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 00:17 #31639

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Komprese.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 11:35 #31660

  • cendab
  • Avatar uživatele cendab
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 1
No jo...ale mě v zhruba +5 chytala s představcem na první otočení a to i když to třeba tejden stálo...A po nastartování se dá říct že motor hned běžel uplně v klidu....Já vidim ten problém v tom že to prostě nežhaví a ani to neotevře ventil nafty do čerpadla...a Je mi divný že se mi vůbec nerozsvítí kontrolka žhavení......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 12:08 #31662

a nemáš jen spálenou pojistku ke svíčkám,je to takový plechový plíšek v krabičce na levém podběhu nad baterkou
T4 Caravelle long 2.5tdi
T3 Caravelle 1.6d
Toyota Corolla 2.0D T3 4WD bus
Skoda octavia 1.9tdi elegance

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 13:13 #31665

Trcek napsal: Zkus se podivat na zhavici rele, kdyz to tu prohledas a najdes si treba slovo NESTARTUJE tak tam se dozvis odpoved :-)

ahoj ted jak se oteplilo auto chytlo sice ne hned na poprve ,ale chytlo .Skontroloval sem pojistku pod tym podběhem a je oka,ale stále nemužu nebo spíše nevím které je to žhavicí relátko je jich tam vice nevim které to je ,je nějaké schéma nebo tak něco.nebo foto .vazne nevim chci ho skontrolovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 13:16 #31666

  • cendab
  • Avatar uživatele cendab
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 1

LADISLAV BOUŠKA napsal: a nemáš jen spálenou pojistku ke svíčkám,je to takový plechový plíšek v krabičce na levém podběhu nad baterkou

To ne...kontroloval jsem všechny pojistky....mě prostě nejde už ovládací proud do žhav.relátka.....když ho sepnu na tvrdo tak jde el. až k žhavičům...Podle mě bude chyba už někde v tý jednotce co je ovládaná spínačem od dveří....asi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 13:23 #31668

  • cendab
  • Avatar uživatele cendab
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 1

Danler napsal:

Trcek napsal: Zkus se podivat na zhavici rele, kdyz to tu prohledas a najdes si treba slovo NESTARTUJE tak tam se dozvis odpoved :-)

ahoj ted jak se oteplilo auto chytlo sice ne hned na poprve ,ale chytlo .Skontroloval sem pojistku pod tym podběhem a je oka,ale stále nemužu nebo spíše nevím které je to žhavicí relátko je jich tam vice nevim které to je ,je nějaké schéma nebo tak něco.nebo foto .vazne nevim chci ho skontrolovat.

No jestli to máš stejně jako já tak je to číslo 104..na desce vpravo dole...Když si na něj položíš prst a zapneš klíček tak by mělo cvaknout.....ale u tebe bych to viděl na žhaviče nebo blbou kompresi....asi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 13:44 #31669

žhaviše byly venku a jsou oka ,pak sem skoušel tu tepelnou sondu nebo co to je taka mala blbos modra a ta je taky oka ,prostě do toho nejde alektrika do zhavicek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! 28. pro 2009 16:34 #31684

  • cendab
  • Avatar uživatele cendab
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 1
Tak se mi to po tejdnu povedlo konečně natočit....Propojil sem plus na ten ventil na čerpadle,na chvilku ručně zažhavil a motor naskočil na první škytnutí.Co mě trošku překvapilo bylo že spousta drátů v motorovym prostoru má prošoupanou nebo popraskanou izolaci...nevim jestli je to u VW normální ale s tak nekvalitní izolací na drátech sem se ještě nesetkal....No a tak podle mě to vypadá na chybku v tý jednotce co má na starosti žhavení přes dveře protože i do ní vede drát z ventilu na čerpadle kterej taky nefunguje....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.264 sekund

Login