Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS)

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 28. kvě 2011 17:55 #73853

jj dík za názor ... ono se to bohužel ukázalo zatím jako předčasný a téčko bude k mání až po letošních Vánocích ... s autem jsem nadmíru spokojenej ... jen je to trochu lenoch .. to bych ale dokázal překousnout ... na 99,9% ho vezmu i tak ...

nemám strach ze zvyšování výkonu , ale z navazujících věcí jako je zničení spojky , převodovky apod. ... převodovka řadí krásně hladce nehučí a nejsou slyšet ani žádný jiný zvuky ... bohužel je i v tomto tématu napsaný že je ta převodovka problémová jen jsem se ještě nikde nedočet jak se to projevuje ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 02. srp 2011 09:40 #77322

Ahoj ludia, mám tiež bus s týmto 65 kW motorom. Auto pri kúpe nemalo výkon (max 130, kopce problém). Po kontrole na diagnostike váha vzduchu dávala údaj 650 - auto bez výkonu. Prehodil som váhu z kamošovej Ibizy 1,9 tdi - furt nič. Odpojil som váhu - jazdím bez a auto ide o poznanie viac. Mám ročník 99, modre budíky,turbo po repase ( 0,6 bar), intercooler, s hadičkou podtlaku do RJ, EGR off. Objednal som váhu Bosch, no v pár príspevkoch sa píše, že čínske náhražky dávajú vyšší údaj, čo má aj pozitívny vplyv na výkon. Aký údaj potrebuje RJ v tomto modeli od váhy : 850 - 1100?

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 04. led 2012 21:12 #87067

• Dan 123456
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Vw T5 what else?
  • Obdržená poděkování 0
Dobry vecer mam prosbu,mam t4 2.5tdi 65kw a v zatahu mi auto docela brutalne cuka tak ze musim bud rychle preradit nebo uplne sundat nohu z plynu.na diag se jim ukazuje zavada g-80 jehla zkrat na kostru a zatim dva lidi potvrdili ze by to mohl byt ridici vstrik.. nemate s tim nekdo zkusenost?pro doplneni snad jen ze mam nalitano cca 320tis km.diky moc Dan.

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 10. čec 2012 14:13 #100359

zdravim vsechny
mate nekdo zkusenost na 2.5tdi 65 kw ze je predstrik stale na 255?nemeni se a na grafu take zadna zmena?ma najeto 460tisic diky
Vw T4 California Exclusive
Subaru Impreza 160 KW

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 18. úno 2013 19:53 #113797

ahoj mám 2,5tdi 65kw. Zvíší se víkon přidáním mezichladiče stlačeného vzduchu ze 75kw ?

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 18. úno 2013 20:10 #113799

ahoj
pojede o neco lepe ale ne nejak znatelne hodne..musis s prevodovkou dat setrvak a spojku jinou..samozrejme pak mas moznost tomu pridat v ridici jednotce ---
Vw T4 California Exclusive
Subaru Impreza 160 KW

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 19. úno 2013 05:07 #113823

ale přidání mezichladiče to 75kw neude?
a zaslepení egr ventilu nebo jak se to píse jako u motoru 1,9tdi(např octavia)

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 21. úno 2013 14:40 #113990

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 21. úno 2013 15:00 #113992

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Koukam, kupa moudrych rad od pana ze Slaneho. :mrgreen:

Hele kamos mel 65kW, sam jsem s ni nalital tak 30tis km, jen se cipla a litala jak cert. Po meste jsem na nej nemel ani s ciplou 111tkou. Tesne pred prodejem dopadl i chladic a hned to melo lepsi jak spodek, tak i spotrebu. Skoda te kratke prevodovky a slabe spojky. Lamela vydrzela 100tis km a sla do kopru.... Ale pri normalnim zachazeni, by vydrzela daleko vic...
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 22. úno 2013 19:45 #114105

ou .. tak to se omlouvám , že šířím bludy #-o

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 22. úno 2013 20:14 #114112

a zlepší se víkon mezichladičem aspoň trochu? Pocítím to?

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 23. úno 2013 10:06 #114139

• kunec
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 25
pocítíš, půjde to líp od spodku
EGR máš odpojený? i to je znát

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 23. úno 2013 11:03 #114141

nemám. jak na to? nemáš foto? :-)

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 23. úno 2013 11:37 #114143

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Projdi si toto vlakno <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=21&t=3770 ">viewtopic.php?f=21&t=3770<!-- l --> ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - MOTOR 2.5TDI (AJT-65kW/88PS) 01. bře 2013 22:54 #114579

• koudak
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, jezdim taky už druhej rok "modrym" AJT - 65kW, a ze začátku jsem taky trochu laboroval s motorem. Ne tak z důvodu zvýšení výkonu ale celkového chodu motoru. Když jsem ho koupil,byly tam ještě originál vstřiky, tachometrově cca 220000km(?), mělo to být údajně "lehce čipnuté", jinak ve standartu - je fakt že to jelo pěkně,když se tomu trochu naložilo tak klasika - pěkně si to černě zahulilo, ale spotřeba slušná, kolem 7,5l kombinovaná, tak jsem nechal udělat rozvody, vyčistil sání a zaslepil EGR a jinak to moc neřešil.
Pak ale to ale začalo trochu haprovat - na volnoběh to šlo nepravidelně, horší studený starty, studený to pokuřovalo a i po ohřátí to štiplavě smrdělo jak stará Avie.Trošku se laborovalo i s předvstřikem ,ale nešlo to dohonit.
Bylo mi doporučeno udělat vstřiky - tady - http://www.tadpraha.cz/pages/stanadyne.php mi řekli že umí i ty problémový 65kW Stanadyny - cena cca 2000,- za kus (x5),dopručili mi i partnerský servis -Dieselpoint Velendorf v Říčanech,tak teda jo.
Po opravě motor startoval i běžel pěkně,spotřeba se nezměnila,jen to trošku smrdělo malinko víc než standart, ale to jsem přičítal tomu "čipu"
Čerpadlo bylo v pořádku.
Po cca 10ti tisíc km ale stav horší než před výměnou vstřiků, tak všechny ven, na testu všechny K.O. Reklamace neuznána - prý špatná nafta bla bla bla ...atd (naftu beru jen dobrou -Benzina, Agip, OMW + aditiva VIF) bokem mi ale mechanik řekl, že tyhle vstřiky Stanadyn stojí všeobecně za H...
Takže za mě - Stanadyny NE!!!
Takže nakonec - draze poučen - v jiném, nejmenovaném servisu, jsem tam dal Bosch vstřiky z 75 kW, přehráli jsme soft na 75kW, intercooler tam zatim nemám ale časem tam taky přijde, a motor šlape jak hodinky, chytá na drc, nekouří, spotřeba 7-7,5l.
Kromě toho intercooleru nemám už v plánu nějak honit výkon výš, právě kvůli slabší spojce a krátký převodovce, už takhle mi to přijde že to ve 130 - 140 celkem dost točí.
Jezdim ale celkem dost město, takže mi tahle krátká převodovka vyhovuje, jezdil jsem předtím Passata syncro, takže na ty kratší kvalty jsem zvyklej, jen mi u T4 trochu chybí ta 6... ;)
T5 Multivan´08, 1.9 TDI 75kW

Vygenerováno za 0.220 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/