Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: T4 - HLAVA MOTORU obecně

T4 - HLAVA MOTORU obecně 02. led 2009 14:43 #6041

  • sams
  • Avatar uživatele sams Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
chtěl bych se zeptat jestli jiné typi hlav pasují na tenhle typ TD 1.9 třeba D 1.9 jestli máte motor na prodej TD 1.9 nebo hlavu tak pište díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 02. led 2009 23:43 #6062

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
hlava aj spodok motora vraj pasuju z Golfa III 1.9TD kod motora AAZ

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 04. led 2009 17:13 #6159

  • drc
  • Avatar uživatele drc
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 1
Fungl nová hlava na 1.9 stojí cca 8 tis,na 2,4 13,5tis na TDI podobně. Jsou od AMC.Kvalita je v poho.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 10. bře 2009 20:46 #11733

  • ferror
  • Avatar uživatele ferror
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 257
  • Obdržená poděkování 0
Mám 3 otázky pro motoráře:
1) jak jsou v této hlavě řešeny pružiny ventilů? Stejně jako jinde? Tedy Jedna větší a v ní druhá menší? Pokud ano, existuje nějaký důvod, proč je někdo vyndal i se spodníma podložkama? (tuning?)

2) popraskání hlavy: praskliny mezi ventily jsou celkem normální jev, ale co jsem ještě nikdy neviděl, je popraskaná ta "zátka" komůrky - praskliny jsou ud díry v zátce směrem ven (od středu válce). Další praskliny jsou od zátky směrek dovnitř (ke středu válce) - Normální to není, ale vadí to nečemu?

3) vyvalení hliníku: v místě, kde se stýká hliník s onou "zátkou", je mezera mezi hliníkem a zátkou větší, než jinde (až 0,5mm) a na 4. válci je hliník "vyvalený" směrem do prostoru válce - do prostoru zasahuje také cca 0,5mm. Tohle zavání problémem, z mého pohledu. Setkal se s tím už někdo??

Motor je 1.9TD a nedávno přijel na tři válce a s vodou v oleji. Mimoto turbo je KO přes něj to užíralo olej... (s mizejícím olejem najeto přes 10tkm).

Tata je z toho nešťastnej, protože v okolí nevíme o nikom, kdo umí hlavu natlakovat. Žádný z našich známých mezi mechaniky se s tím ještě nesetkal...

Díky za info
Vyfotit to bohužel nevyfotím, můj foťák nezvládne dostatečně detailní foto v dobré kvalitě (=nic by nebylo vidět)
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 11. bře 2009 10:12 #11794

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
A co zkusit poslat hlavu poštou někomu z klubu kdo ti jí natlakuje, popřípadě srovná nebo i zavaří a pak pošle zpět. Jinak jsem koukal že je to hlava 028 103 265 KX a nedala by se jako náhrada použít jiná koncernová hlava, například AGP, AGR, AHF, ASV, ALH
... jo nedala, už ten rozdíl vidím, ale třeba nějaká jiná další tam půjde. Četl jsem že T5 1,9 hlava je stejná s hlavou Octavia 2 1,9 :-k

k otázce 1.
Originál je to tak jak píšeš, viz foto. Bude to asi opravdu tuningový počin při kterém si někdo myslel že když sníží odpor vačkovému hřídeli tak motor bude asi živější ... bůch ví. :-k
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 13. bře 2009 11:50 #11915

  • drc
  • Avatar uživatele drc
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 1
Novou hlavu v náhradě koupíš v Sobisu. Je to v Nuslích ulice Magistrů.Tel.261220827.Je to sice náhrada, ale se zárukou na 2 roky za cenu cca 8tis.Pokud se s nima nedomluvíš tak napiš a koupíme to na mě-mám tam registraci.Řešil jsem opravy a staré hlavy z vraků, ale je to jenom pro trápení.Jo a posílají do druhého dne na dobírku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 13. bře 2009 15:39 #11937

  • ferror
  • Avatar uživatele ferror
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 257
  • Obdržená poděkování 0
Díky z nabídku, tata teďko řeší co s tím... Chce radši koupit něco staršího, protože má turbo KO a to nebude levné. Pokud se rozhodne pro novou hlavu, tak určitě kotakt od tebe (a popřípadě i na tebe) využiju. Díky
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 13. bře 2009 17:33 #11945

  • drc
  • Avatar uživatele drc
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 1
O turbu bych možná taky věděl.Napiš mi číslo z etky v pondělí se mrknu.Je to funglovka v ceně asi 10tis.origo.Leží v jednom skladě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 13. bře 2009 19:07 #11948

  • ferror
  • Avatar uživatele ferror
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 257
  • Obdržená poděkování 0
Ještě že etku mám :-D Je to turbo Garrett a jako číslo dílu tu mám #028 145 701 EX

Jestli bude přesně toto, tak bereme všema deseti. Díky
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 13. bře 2009 20:41 #11956

zkus Andreho ...

http://www.dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=384

tady ho máš za 4200,- :)
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 04. čec 2009 22:19 #19708

Zdravím Vás, tak jsem dnes úspěšně rozšířil řady hlavounů. Najednou zmizelo voda ozval se bzučák, voda pryč, tak jsem zastavil a následoval odtah. Když jsem hlavu sundal, těsnění samozřejmě fouklé, ale mezi ventily a v jednom místě i u vířivé komůrky jsou trhliny cca 1 mm. Vím že trhliny jsou přípustné do 0,5 mm, mám na Vás dotaz, nechat to ještě opravit nebo shánět jinou hlavu, či celý motor, protože když jsem jen tak zkusmo nalil naftu do válců tak ve třech po 10 min. zmizela beze zbytku, takže kroužky taky KO. Při představě co mě čeká mi vstává poslední vlas na hlavě :mrgreen: . Motor 2,4 D, AAB
T4 2,4D Lunochod

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 04. čec 2009 22:39 #19710

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Jestli se do toho vrhneš tak tě toho čeká dost a jestli to chceš pořádně, tak to není vůbec levná záležitost, ale k hlavě když jsem zjistil že moje je prasklá tak jsem se po nějaké koukal a našel jsem novou za 12tis. pak jsem nechal tu mojí natlakovat a držela a všechny meziventilové trhliny byli do 0,5mm tak jsem jí jen nechal srovnat a znovu použil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 07. srp 2009 20:49 #21313

Tak dneska to natlakovali a je to přesně to čeho jsem se bál, hlava se dá použít, ale jen jako vzduchovací kamínek do většího akvária. Podle toho co říkal technik to nemá ani cenu vařit. Nemáte někdo zkušenosti s nějakýma náhradama, někde jsem četl, že snad jsou hlavy k mání v Sobisu? Nemáte s nimi někdo zkušenost. Uvažuji ještě o nějaké starší, ale zatím jsme obvolal kde koho a nikde nic :mrgreen:
T4 2,4D Lunochod

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 09. srp 2009 19:54 #21381

  • Rob
  • Avatar uživatele Rob
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 404
  • Obdržená poděkování 1
a kolik ta hlava měla najeto? Zvlášť u toho AABčka by mě to zajímalo.
Díky
R
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - HLAVA MOTORU obecně 09. srp 2009 20:43 #21385

Nazdar Robe, tak podle tachometru to má nahrkané 236 tis., ale podle stavu motoru si ještě 500 tis. přidej ;) . Auto mám ani ne půl roku a postupně zjišťuji jak je pěkně poskládané, aby vypadalo nověji, nicméně ten co to měl přede mnou byl pěkné pr..e.
T4 2,4D Lunochod

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.180 sekund

Login