Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS)

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 20. zář 2009 21:32 #23495

• molda
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Má problém s motrem ACV, na volnoběh jakoby vynechaval nejaký válec, motor zakopává,po zapnutí klimatizace je vše ok motor běží jak hodinky, jednotka je bez chyb, vstřiky a čerpadlo po kontrole v servisu na stolici jsou ok. Tlaky ve válcích za studena i za tepla taky v pořádku,nová spojková sada vč. setrváku a pořád stejná závada, jinak Téčko jezdí úplně normálně jen na volnoběh jde jak secí stroj. setkal se stím někdo,už si nevim rady. Díky za každý nápad.
Mulťák 111kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 29. říj 2009 21:51 #26513

Prosím také o radu,mám úplně ten stejný problém s motorem ACV a taky jsem už vyzkoušel kde co.Klimu nemám.Zahřátý motor jde na volnoběh nepravidelně,škube přesně tak jak bylo popsáno.V otáčkách jede jak vítr.Jediné co jsem vypozoroval je když jej vypnu a ihned znovu nastartuji tak běží jak hodinky.
Předem děkuji.kde se to teda seřizuje když je na to potřebe speciální nářadí?

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 02. lis 2009 10:29 #26773

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 15
Zatím jsem seřizoval jen manuální čerpadlo, ale až budu příště mluvit s kamarádem co si seřizoval i TDI čerpadlo tak dám vědět, v čem je háček ;)

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 13. led 2010 20:56 #33446

• paja
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
Kluci,prosím vykoumali jste něco? Mám ACV, starty v poho, v otáčkách taky,jen občas
při vlažným motoru /po ujetí cca 7 km/ při zastavení na křižovatce se to hádá.Udělá to
1-2 a po zahřátí mám klid. Prosím poraďte dík #-o
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 08. úno 2010 11:36 #35608

nejdriv bych zkusil to nastavit pres VAG tam je taky urcita moznosti ubrat nebo pridat,kdyz to nepomuze, musi se hnout s cerpadlem, s celym vrskem, jsou to tri torxy 30 a jeden ten specialni sroub bosch, bud koupit nastavec v boschy ale je drahy cca 1000 a nebo upravit 7-8 kalsickej orisek a nebo ho nato proste naklepnout, ale samozdrejme hlava toho specialniho sroubu dojde trochu ujme. Staci lehce povolit a pak lehkym potukavanim do stran do vrsku cerpadla se pridava a nebo ubira.

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 08. úno 2010 19:39 #35635

Jde na to naklepnout osmička očko a pak to nepovolujte úplně.Nechat to trošičku přitažený a pozor :!: chce to citovku.0,5 mm už je docela znát.Před hejbáním doporučuji si ostrým špicem udělat na hraně rysku pro info o původní poloze :!: Takhle jsem si to odladit na Passatu 1,9TDI a pak nebyl problém.V BOSCH servisu mi za seřízení řekli 3500,-plus Dph :o Dá se tím přidat pěkně nafta a to tak,že pašík v automatu s upraveným SW hrabal na suchým asfaltu na sprintu s 225/40-18 a to dost.V max přes 220km/h(tacho bylo do 220 tak nemůžu říct přesně)Pak za mnou ale nebylo chvilku vidět,než se oblak létajících briket sednul k zemi :lol:
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 09. úno 2010 09:48 #35696

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
nepravidelny chod na volnobeh :?: toto řešíme dost často a jedna z zavad docela častych je zasrany filtr paliva, zavzdušněna palivova soustava od filtru k čerpadlu,vadny hlavní vstřik, ale naposledy konkretne na mem aute 2,5 tdi 102 PS najeto cca 420 000km 97 jsme řešili stejny problem při přidani motor bez problemu na volnoběh motor zakopaval furt na tdi grafu rozptyl od 35 do 78 a prusečik hodnot lital i z leva do prava. prostě jasne mrtve čerpadlo .Jelikož začla klouzat spojka podotykam že original vyroba 97 :!: :-k a setrvak už byl taky KO rozhodli jsme se udelat malou GO motoru.Chteli jsme komplet spoju čerpadlo rozvody a nejake dalši maličkosti nJelikož jsme přes noc stihli jen tu spojku #-o rozhodli jsme se že čerpadlo a rozvody udelame za 3 dny zase na noční jelikož přes den není čas a volné zvedaky na vlastni T4ky :lol: jake překvapeni ale nastalo když jsem jel projet zelenochamotor na volnoběch držel otačky jako za mlada a na WAGu rozptyl od 53 do 58 takže parada a boční rozptyl NIC :!:
TAKŽE MUJ ZAVER MUŽE TO ZPUSOBOVAT I ŠPATNY SETRVAK
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 09. úno 2010 11:35 #35709

No myslim ze nepravidelny volnobeh muze delat vice veci,predstrik se serizuje na rozvodovem remenu na strane prevodovky pomoci napinacich kladek,zamozdejme je k tomu potreba TDI graf...pokud nejde zeridit na kladkach tak tak se musi povolit ozubene kolo na vackovem hrideli...POZOR neni tam klinek ani cep,kolo je nasazeno na kuzelu,takze opatrne...staci s nim pootocit jen o maly kousek cca 1az 2 mm zalezi kam chcete predstrik posunout a pak zase doladit kladkama,muze to byt taky vstrikama,nebo netesnosti palivoveho systemu...sterele prepadove hadice apod...

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 20. bře 2010 21:01 #39201

Prosim o radu.mam caravellu 75 KW motor ACV dal som pretesnit cerpadlo a motor na volnobeh skube presne tak ako to tu pisu chalani.a ked je zapnuta klima tak je vse 0K.pred tym mi to islo pekne.len sa chcem uistit,ci fakt staci pootocit len cerpadlom?diky
VW T4 Multivan 2001 2,5 TDI 111kw 151 PS
VW T4 Caravelle 2000 2,5 TDI ACV 75 KW 102 PS interier Multivan II
VW T5 Multivan 2006 2,5 TDI 128 KW 174 PS HIGHLINE
VW T4 Transporter 1999 2,5 TDI 65KW 88PS

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 09. dub 2010 06:04 #40149

Zdravím všechny D:_)1
Mám na Vás zkušenější takový dotaz.Mám Multivan r.v.1996 2,5 TDi motor ACV a jsem maximálně spokojen.Mulťák mám druhou sezonu.Ihned po koupi jsem nechal udělat komplet rozvody,oleje,filtry atd.Až teď v zimě jsem si všiml,že po nastartování ve studeném počasí (mínusové teploty)mě motor dost kouří,po zahřátí je zase vše vpořádku.Motor jde i při nízkých teplotách natočit dobře,jede taky v pohodě a spotřeba taky slušná.Nevím na co se zaměřit?(seřízení předvstřiku,trysek?)Děkuji za každou radu.

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 10. dub 2010 08:46 #40208

Tak tady mě to taky zajímá,páč mám zřejmě ten samej problém.Studenej nastartuju a když hned jedu tak nic.Jakmile ho ale nechám klapat na místě tak po cca 5 min.běhu začne pokuřovat do bíla.Nemusí mrznout.Udlá to i teď.jinak na běhu motoru nelze absolutně v tý chvíly nic rozpoznat.Běží pěkně a bez zakopávání.Olej za 15 tis.km neubyde ani o decku a voda taky ne.Na Vagu jsem koukal na regulaci čerpadla a už tam trochu lítá.Takže to já přisuzuji asi čerpadlu a nebo vstřiky?Mám 300 tis.km.Co myslíš Racingu?Nějak mi to netrápí ale zase na druhou stranu :-k
Audi Wheel Man 8-)

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 10. dub 2010 14:45 #40220

No právě to taky nějak extra teď neřeším když to jinak šlape jak hodinky.Ještě mám tady po kámošovy ze 111Kw trysky (jen vnitřky)co on měnil zcela zbytečně u bosche když hledal závadu na jeho téčku o který jsem tady taky psal.Je asi blbost tam cpát na 75Kw tyhle co?I když to mám čipnutý tak stejně by to asi nedělalo dobrotu....Já jen jestli někdo už takhle nelaboroval.Jinak díky za radu racingu ;)
Audi Wheel Man 8-)

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 12. dub 2010 08:32 #40312

Zdravím T-čkaře.
Kouř z výfuku je spíš světlej do běla.Tak jako když kouřívávaly Avie po nastartování.Jinak to nekouří jen ponastartování na volnoběh,ale i při jízdě než se motor trochu zahřeje.Pozahřátí je to v pohodě.Jinak motor jede pěkně,je to nepříjemný pro auta ,která jedou za mnou.
Myslíš Racingu nechat udělat trysky?Díky za radu.

2,5TDi 75kw-zvoní po zahřátí 27. dub 2010 14:29 #41252

Co může způsobovat takové jakési zvonění v motoru-po zahřátí na volnoběh je slyšet celkem zřetelně pravidelně "drink drink drink"kovový zvuk....odhaduju asi 2-3x do vteřiny, při pohledu na motor mám pocit že to jde z levé strany. Auto mám nově-třeba je to normální..

dík
Libor
Kdo, když né my?

T4 - MOTOR 2.5TDI (ACV,AUF,AXL,AYC, - 75kW/102PS) 17. čen 2010 17:36 #45142

• svoon
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim vas,
v mojem transporter 2.5tdi (75kw), 99 r.v. odesel motor a ani se nerozloucil :) Shanim tedy jiny a chtel bych se zeptat, zda do transporteru nebudou pasovat jine motory a jestli byste je tam zkouseli davat - mam nabidku motoru z volva v70 - udajne je uplne stejny (pasuje), akorat je pry vylepseny :)
Co byste mi doporucili - sehnat ten co tam patri, nebo zkusit z neceho jineho - treba octavia, audi a pod - netusim co by tam mohlo jit.
Pripadne pokud byste mel nekdo motor na prodej, tak se mi ozvete :)
diky Ondrej

Vygenerováno za 0.219 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/