Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS)

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 16. led 2013 23:59 #111668

No ja laboroval jen s vickem jak seridit rozdelovac jsem nevedel a nevim dodnes. Respektive pan mechanik to delal ve spolupraci s nejakou vyspelejsi diagnostikou nez mam ja..

Odesláno z mého HTC Vision pomocí Tapatalk 2
T R A N S P O R T E R - IV syncro 2.5 lpg a T 2 B ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 17. led 2013 10:29 #111682

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
A ja ze k tomu treba stroboskop. lampu...hm to som nevedel, ze sa to da nastavit cez diagnostiku. Ale v kazdom pripade je dobre, ze ti to teda fici a my sme zas o poznanie mudrejsi OK!
T4 2.5i

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 12. úno 2013 18:02 #113441

Zdravím všechny, jsem tu nový a mám T4 se stejným motorem. Hledám tu nějaké informace a problém zatím nemám žádný. Nicméně mám podobnou zkušenost s motorem ABC od Audi, t.j. 2,6 110 kW 6V LPG. Prošel jsem si několikaměsíčním hledáním závady v podobném duchu. Zde popisuji jak to probíhalo a jak jednoduše to nakonec šlo vyřešit. Třeba to někomu pomůže. Téčkařům zdar!
Zde cituji:
Zdravím, nevím jestli je to ještě aktuální, ale myslím, že to dělají opotřebované vstřiky LPG. Dají se v nich celkem levně vyměnit jehly a uvedený problém se tím odstraní. Když jsou na nich vymačkaná sedla, tak propouští plyn i v zavřené poloze, ŘJ motoru zaznamená bohatou směs a zkrátí dobu vstřiku, což vede u ranních startů k příliš chudé směsi, a pak to nechce ráno jet, dokud se nezahřeje lambda sonda a ŘJ neupraví dobu vstřiku podle skutečných hodnot kyslíku ve výfukových plynech. Mám to odzkoušeno na motoru 2,6 ABC

Jinak mám verzi 81 kW s plynem a automatickou převodovkou. Pokud by zde byl někdo z okolí H.Králové též s tímto modelem, rád bych si poslechl jeho zkušenosti s tímhle typem. Vím že auto dokáže majitele závadou potrápit i po pěti letech denní zkušenosti viz můj příspěvek výše. D:_)1 D:_)1

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 12. bře 2013 10:06 #115305

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
mam taku otazku hosi: ma tu niekto 81kw a tempomat?? Ja mam tento motor (ACU) ale bez tempomatu a chcel by som ho tam dorobit, len je tam este stary plyn s lankom, teda nie elektricky :roll: ako sa to da vyriesit?
T4 2.5i

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 21. bře 2013 14:09 #116522

Ahoj pratele, tak mam zas nejake starosti... Prosim poradte mi k cemu je regulacni tlakovy ventil a odvzdusneni klikoveho hridele? Nejak se mi tam srazi voda hadice je zalepena bilym hnusem smesi vody a oleje a tenhle hnus mi jde do klapky a tak.. dekuji za rady.. Ještě abych to upřesnil voda z oknuhu se mi asi taky trošku strácí, ale strašně málo hádám tak decka na 2000km, nicméně doufám že utíká někde v nějakém spoji hodic, protože v oleji na měrce vodu nevidím a olej normálně v okruho vody taktéž nevidím..

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 23. bře 2013 21:16 #116801

Transporter 2,5i 81Kw 92rok mám dotaz a žádám o radu na volnoběh drží auto ohřáte otáčky tak 1000 až 1100 otáček odpojím krokovej motorek volnoběhu a otáčky spadnou a vše je ok .

Naposledy změněno: od peparacer.

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 24. bře 2013 20:29 #116884

Tak ho zkus jen vycistit a kdyz to nepomuze tak ho vymen,neni to zas tak draha polozka...
VW T5 2,5TDi 96KW 6mist

kdyby nekdy, nekdo neco tak GSM:608460737
VAG,CO-cko a ruznej vercajk mam...

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 01. dub 2013 11:34 #117664

Novej je cena 6900kč

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 01. dub 2013 12:21 #117668

• myšák
  • Návštěvník
  • Návštěvník
vyčistit nejde bo je nerozdělatelný, jeho funkčnost poznáš že vrní když je zaplá zapalování.
Levné to taky není bo jsem ho kupoval , ale v Trostu mi dali krásnou klubovou cenu \:D/
Teď jsem viděl nějaký na Aukru cca 1500,- ale těžko říct co to je zač s tou cenou :-k

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 01. dub 2013 12:42 #117674

no pokusím se po svátkách na to mrknout zatím ho mám odpojenej a ještě mě spotřeba trošku zlob mám tet kolem 15 atd a teplota na ukazatelu mě ukazuje tak na první čárku a na Palubáku normálně

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 01. dub 2013 12:58 #117675

Kormidelník:
To spíš vypadá na to, že máš studený motor a ta vlhkost se tam sráží. To samé jsem řešil na jiném autě a po výměně termostatu již bílá sraženina není a spotřeba šla taky dolů. Ono pokud tem motor nemá 95st. tak se vodní pára neodpaří a vysráží se na nejstudenějším místě.
Začal bych se zvýšením teploty. Vadný termostat zjistíš tak, že po nastartování a pozvolném zvyšování teploty, musí být hadice do chladiče i chladič studený.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 04. dub 2013 07:59 #117982

Jj termostat je urcite taky spatnej... :-( Nejak mam pocit, ze se mi to auto ted rozpada pod rukama... :-(

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 09. dub 2013 11:28 #118377

Tak termostat vyměněn a je to hodně znát.. samozřejmě páry z víka jde výrazně méně (očekávám že úplně vymizí), uvidíme co s tím udělá čas.. každopádně jsem chtěl zkontrolovat i ten předstih, ale nedokážu nikde vypátrat kde se nachází ryska.. Poradí mi někde prosím? :-D v "Jak na to" je obrázek viz příloha a ten mi skutečně mnoho neříká :-)

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 09. dub 2013 11:57 #118379

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
to bude na zotrvaku, nie :?:
T4 2.5i

T4 - MOTOR 2.5i (AAF,ACU-81kW/110PS-AET,APL,AVT-85kW/115PS) 09. dub 2013 12:24 #118381

• Finida
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Nahoře na převodovce u motoru jsou tyto otvory, měly by být zakrytý takovou gumovou ucpávkou, rysky jseu na setrváku, je tam ryska s nulou a ryska pro předstih je to přesně jak na tom obrázku. Ale nevím jestli budeš potřebovat stroboskop, benzín moc nedělám :)
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Vygenerováno za 0.228 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/