Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 04. úno 2009 12:27 #8587

vodní pumpa je vlastně další kladka na řemenu. Když jí nevyměníš, tak si ty rozvody pravděpodobně brzy zopakuješ. Ale samo, stát se může, že by dalších 100000km vydržela.
Ozubený kolo na klice a šrou také dávat nemusíš, i kladky asi dalších 100000 vydrží, ale je to "MOŽNÁ". Dá se vyměnit jen řemeny a jezdit dál, ale pokud chceš autu věřit, tak musíš vyměnit vše. Rozhodnutí je na tobě!!!!!
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 23. úno 2009 23:37 #10297

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
zdravim :D potreboval by som poradit.. priniesli mi caravelu 2.5td 5valec s preskocenym rozvodom (nahon od kluky.. proste sa utrhol ten jazycek) a teraz neviem jak to dat dokopy ziadne rysky nic... ako nato ?? tak isto aj cerpadlo lebo vse uz bolo rozobrate ked mi to priniesli..takze asi viete ako je to robit po druhom :( velmi pekne dakujem za kazdu radu

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 24. úno 2009 21:08 #10405

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Nad setrvakem mas okenko, natoc kliku na nulu,ale opatrne kvuli ventilum,musis pak pootacet i vackou na nulu tj. Povol obe ozubena kola oa vacce,to na strane cerpadla odelej,mas tam slic na pravitko,zaaretuj vacku,prekontroluj nulu na klice,dej remen na klika-vacka,napni,utahni ozubene kolo na strane klika-vacka,oddelej pravitko,pridelej ozubene kolo na vacku na strane cerpadla a neutahuj,jen lehce pritahni.. Na kole cerpadla najdes znacky,tak je dej proti sobe,napni remen a utahni vacku. Dodelej motor a zkus to natocit,ale cerpadlo nekrytuj. Musis to doladit na vagu. Predstrik doladis tema dvema kladkama u cerpadla,ale musis mit vag. Snad ti to pomuze :-)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 24. úno 2009 23:54 #10424

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
nazdo fakt diky ...docela som to pochopil ...ja mam este hlavu dole takze zajtra nahodim hlavu a uvidi sa :) a jak zaaretujem vacku je tam daka skrutka na to ?? takze musim najst na prevodovnke taky otvor..a tam su dake risky? abo si spominal daku nulu ??? a musim zhodit kolecko rozvodove aj od cerpadla a tam bude dalsia riska ...no zajtra napisem co som zistil :)

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 25. úno 2009 19:47 #10444

• ferror
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Já mám rysku vyraženou na řemenici čerpadla (motor 1.9)
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 27. úno 2009 01:28 #10613

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
no len na tejto 2.5ke je na cerpede este taky unasac a nevim ci ho mam dat koli tomu dole alebo ..co stym... :(

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 03. dub 2009 11:15 #13683

• deedee
  • Avatar uživatele deedee Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ahojte chrobačikovia:))) tak som sa tu po dlhej dobe zastavila znova, aby som ukazala výhodnost riešenia... výmena hlavy za cudziu sa odrazila na spotrebe nafty ale bohužial aj oleja(za cenu 550e to nebola bohvieaka kupa...). motor mal ale ale divný zvuk a vobec sa mu nechcelo...proste ako keby tá hlava so zvyškom motora neustále zápasila. tak sme našli maniaka čo opravuje hlavy do motorov - reparácia povodnej hlavy stala kolo 600 ečiek #-o ale už je v motore povodná hlava, zmenil sa zvuk spravanie sa motora ale aj spotreba a naše téčko nedávno prekročilo 500 000 km. takže ak sa vám to niekomu stane dalšiemu - bud zreparujte hlavu motora alebo mente celý motor cudzia hlava totiž nemusí sadnúť s motorom ako u nás , samozrejme s ohladom na zvyšok auta:)
vwt4 2,5tdi x 2 :) neskutočne auticka..

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 06. dub 2009 20:14 #13818

Ahoj vespolek. Koupil jsem taky auto z německa, taky chybí záznam v servisce, má najeto 146tis poctivých, 111kW. Koukal jsem na řemen a nápisy jsou vpohodě k přečtení. Je od BOSCHe, jestli to k něčemu pomůže - nevím jestli se BOSCH řemeny montovaly do nových aut - pokud ne, byl už asi měněný. Nevím jestli ho měnit nebo ne... poradíte kam v praze na rozvody ? Chci to dát někomu fakt šikovnýmu, a když si za to neřekne majlant, bylo by to super. Díky ;)
T4 Mula 111

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 07. dub 2009 09:29 #13883

• Bazarník
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 14
Taky jsem koupil jedno auto, bylo původem z ČR, ze servisní knihou. Dle záznamu bylo vše vyměněno, garantoval mi to i prodejce :snoty: . Po příjezdu domů a většího ohledání jsem zjistil že nic měněného nebylo, rozvoďák byl popraskaný(divím se že jsem z Prahy dojel :snoty: ) - takže jsem vše vyměnil.
Co s toho plyne?? :-k ??
Pro mě to, že auto může mít 10 servisních knih a ani jedna mě nebude zajímat. Pro mě je důležitý faktický stav vozidla.
Takže se moc nespoléhej a vše potřebné být tebou bych vyměnil.
FB: Karate Blansko - sportovní tým

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 12. kvě 2009 21:48 #15812

Chystam se na rozvody kolik to vyjde komplet?pry je tam hodne kladek?meni se vsechno?V servise me rekli za praci 2500kc je to moc?rok 98 typ motoru ACV 75kw?kde koupit nejlevneji?

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 12. kvě 2009 22:05 #15813

když to budeš dělat celé, tak 3kladky, vodní pumpu, dva řemeny...doporučuji ozubené kolečko na kliku a nový šroub do kliky.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 13. kvě 2009 07:53 #15829

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
A další tři kladky na mulifunkční řemen+řemen jo a 3x gufero pod rozvody ;)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 13. kvě 2009 22:16 #15885

tak sem nejake patral komplet zhruba 5 tis plus 2.5 tis prace je to moc?jake jsou nejlepsi contitech?

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 18. kvě 2009 22:02 #16178

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Tak si skládám motor, vzal jsme do ruky první hydroštel a rozpadl se mě ... pěkně rozklepaný kroužek co má držet váleček v těle hydroštelu :roll:
Přílohy:

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 18. kvě 2009 22:26 #16182

Jednoznačná věc, musel dostat prdu od pístu do ventilu :-k
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Vygenerováno za 0.236 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/