Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 26. čec 2009 12:50 #20827

Prave ze ty rozvody, delali mechanici v jine dilne kdyz jsem auto kupoval, protoze kdyz jsem auto koupil a dojel jsem domu zjistil jsem ze to tlaci do vody tak jsem jim to tam vzal zpet aby to opravili, po rozebrani bylo videt ze rozvody jsou delane tak se to jen rozebralo a zase sesadilo. Auto po oprave chodilo bez problemu a pak po cca 12000 km praskla ta kladka. Mechanik ji vymenil, ale nedotahl ji na 20 Nm, ale asi na víc. Po 4 tisícech praskla znovu tak ji reklamoval a dali mu jinou, tu tam namontoval a zase po 4 tisících praskla tak jsem zacal resit montaz a mechanik tu dalsi utahl na 20 Nm a namontoval ji tam pry presne podle navodu. Pry se neda napnout na druhou stranu, je to pravda? A tahle praskla po 2500 km a ted resim co dal. Urcite budu chtit original kladku a uvidim jak dal, proto predem diky za jakýkoliv názor. Jo ty původní kladky byly od INY. Diky moc a zdravi Vás Trandák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 26. čec 2009 18:37 #20832

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Taky davam inu a vse je v poho,na tom napinani neni snad co pos... Neni zavada nekde jinde??? Krive ulozene kolecko kliky,nebo vacky? Vis zeby remen pulzoval a napinak tim znicil? #-o
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Naposledy změněno: od Maršoun.

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 26. čec 2009 21:39 #20846

Tak ještě malé shrnutí: VW Caravelle 2,5 TDi 111 kW typ motoru AXG, rok výroby 2001,

0 km - rozebrání motoru a následné složení s původními rozvody, značku nevím

17 000 km - praskla napínací kladka, výměna komplet rozvody, kladka INA

22 380 km - prasklá napínací kladka, výměna kladky, značka INA

25 950 km - prasklá napínací kladka, výměna kladky, značka INA

28 500 km - prasklá napínací kladka, ????????? - poradíte ???????
Označení kladky 531034230 - popis na krabičce
Díky moc

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 27. čec 2009 00:48 #20855

Já dávám vždy kladky od INY a nikdy nebyl problém. Myslím si, že tady zakopaný pes není. Asi bych zkusil zkontrolovat dokonalou souosost řemenic, vodní pumpy a kladky, a pokud je tam vwše v pořádku, tak skutečně zbývá už jen chybná montáž. . . :-k
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 27. čec 2009 00:49 #20856

Ještě mne napadá vadná řemenice na klikovce, ta by jistě mohla dokázat zničit kladku na rozvodech, pokud by házela nebo byla utržená . . :-k
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 27. čec 2009 07:26 #20858

Na tu řemenici se podívám, to je možný, protože když jsme dělali ty rozvody tak mi mechanik říkal, že to kolo asi předtím špatně utáhli a nebylo úplně dotažené. Ještě se zeptám, jak poznám špatnou řemenici, nebo jen na pohled, nebo to má nějaké specifika? Díky

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 06. srp 2009 16:40 #21265

Mám dotaz-jaká je časová životnost rozvodového řemene? Při poslední výměně mi automechanik nalepil nálepku na výměnu po 90tis km nebo po 4letech,podle toho ,co nastane dřív.Ty kilometry budu najíždět asi 10 let,tak mě zajímá po kolika letech byste to nechali vyměnit na 2,5 Tdi ACV?Díky za rady.
T4 Caravelle 2,5 Tdi long

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 06. srp 2009 16:59 #21266

Těch 90 tis. je správně, já dodržuju ten samý interval. A na školení od INY nám jinak říkali, že časově je řemen třeba měnit cca po 7 letech, což si myslím, že je rozumné. Marek :-k
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 01. říj 2009 07:42 #24161

• ellik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Nevíte, kolik by zhruba stály kompletní rozvody na 2,5 Tdi 111kW i s prací a kdo by mi to kvalitně udělal v okolí Ústí nad Labem?

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 01. říj 2009 19:42 #24192

• chuan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ZAJED DO PRAHY JE TAM MAREK MINDL V PALACI FLORA DO PRAHY TO NEMAS DALEKO A MAREK JE HODNE SIKOVNEJ A ROZUMI TOMU VER MI

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 02. říj 2009 08:02 #24224

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52

Marek MINDL napsal: Těch 90 tis. je správně, já dodržuju ten samý interval. A na školení od INY nám jinak říkali, že časově je řemen třeba měnit cca po 7 letech, což si myslím, že je rozumné. Marek :-k

Když tak pročítám tohle vlákno, musím se podělit se svou zkušeností:
T4 jsem kupoval s 90000 na tachu. Ročník 95. Teď má 245000 a teprve nedávno (před dvěma měsíci) jsem měnil rozvodový řemen. Netuším, jestli ho předtím měnil bývalý majitel, ale tipnul bych že ne, když to měl na prodej. No asi jsem měl štěstí, řemen už měl namále. Zároveň se měnil řemen serva a tím se odstranilo nepříjemné pískání v krajních polohách
\:D/ tak to jen pro představu, kolik mohou originál díly na T4 vydržet \:D/
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 03. říj 2009 21:43 #24315

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Z dnešní vyjížďky jsem se vrátili né moc dobře, sice po svých, ale vůbec se mě nelíbí pískání z oblasti rozvodů, po odpojení serva a altíku, píská stále, tak zítra asi sundám rozvody a podívám se na vodní pompu :-k

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 03. říj 2009 21:49 #24316

až to vzdáš úplně, tak servo beru :) ....zrovinka odešlo do věčných lovišť :(
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 03. říj 2009 21:56 #24317

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Zrovna včera jsem bral olej do serva a bál se že jsem vzal špatný a tak to píská proto, ale není to tím, servo vypadá v supr kondici :lol: tak až Téčko potáhnu na tyči do sběru tak ti servo vymontuji 8-)

T4 - ROZVODY 1.9D / 1.9TD / 2.4D / 2.5TDI 03. říj 2009 22:41 #24321

Ales-X napsal: Když to zvládne Téčko tak jo ;) z dnešní vyjížďky jsem se vrátili né moc dobře, sice po svých, ale vůbec se mě nelíbí pískání z oblasti rozvodů, po odpojení serva a altíku, píská stále, tak zítra asi sundám rozvody a podívám se na vodní pompu :-k

Zkontroluj si jak máš napnitej rozvodovej řemen..., to pískání bych tipoval na příliž utažený
rozvody... :-"
Plyš
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Vygenerováno za 0.226 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/