Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!!

2.D mizející voda 23. bře 2009 13:11 #12686

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ahoj, u mojí T4 2.4D už cca 15 tis km, mizí voda, na 200 km dolívám cca 1-1.5l vody. Motor nevaří, teplota teda trochu houpe, ale nikdy to nejde do extrémů. Hadice nejsou natlakovaný, motor už jsem tlakoval kompresomrem přes víčko, nikde nic...... Akorát když otevřu víčko od oleje, kouří z něj jakoby bílá pára (vodní) docela fest, ale v oleji neni žádná emulze, nedavno jsem ho měnil a byl prostě jenom černej...... Ani to nehulí bíle, topí to normálně, elektrický čerpadlo je po výměně(trochu to po něm kapalo. Nenapadá někoho ještě něco? Jo a nezhoršuje se to za celou dobu. Ani nevim jak dlouho to dělalo předtím než jsem ho koupil, ale já už jsem s tím tahle najel těch 15 tis

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 23. bře 2009 19:58 #12711

• Pavel-k
  • Avatar uživatele Pavel-k Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
U mně to děla plastovy kousek u hlavy a příjit na to byl problem pač to teklo jak kdy a vubec na to nemá vliv zahřáti motoru sucho a z ničeho nic sprcha. přišel jsem na to náhodou po radě Alese-X jsem sundal plech a jezdil. Nic potečené nebylo kape to přimo z toho tečka do plechu pod motorem.

A kape stále protože podle etky ten dil nema číslo a obchodníci neví jak to objednat.
Přílohy:

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 23. bře 2009 22:40 #12759

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Pavle nebude to díl:
074 121 133 nebo 074 121 132

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 24. bře 2009 10:06 #12779

• doliik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
ahoj

u mě to dělal také přesně díl č. 074 121 133 (jak píše Ales-X)
plastová přechodka s tepl. čidly šroubovaná 2x šrouby na blok motoru
-mikro trhlinky v plastu
měl jsem to dole snad 6 x než jsem na to přišel :)

D.

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 27. dub 2009 21:01 #14901

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Rozebíral jste někdo stará doběhové čerpadlo? Nové je na šroubky, ale staré je netuším jak spojené a bojím se abych ho neponičil, když už to auto dělám tak to chci udělat všechno a rozhodl jsem se vyměnit okroužek který je známí tím že teče.
http://www.t4-wiki.de/wiki/Pumpe_V51_(K ... elnachlauf )

Edit.: Tak čerpadélko sice vrčí, ale proč se ty lopatky nehýbají .. tak už víme, zadřela se osička která vrtulku pohání, ale motorek měl dostatečný kroutící moment, tak se na osičce uvolnil a točil se jen tak na osičce :cry:
Přílohy:

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 12. říj 2009 12:49 #24943

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Pánové, vím že to sem moc nepatří, ale sháním motor 2,4D AJA. Naši řidiči byli tak moc laskaví a dodělali už druhý motor na dodávce. Stav nemusí být špičkový, je to do dodávky která jezdí ročně tak 30.000km. Předem děkuji za nabídky

Martin
777 690 022
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 12. říj 2009 12:53 #24944

• Ales-X
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 14
Co znamená dodělali?

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 12. říj 2009 13:20 #24945

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Mělo být spíš dojeba.. Spotřeba oleje 2-3l na 100km. Stačila by možná repase, je asi zapečený, ale já tomu moc nerozumím a nevím co je výhodnější, jestli sehnat starší, nebo oprava. To auto nutně nepotřebujeme, tak se nám nechce do toho vrážet moc peněz.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 12. říj 2009 15:35 #24947

• jarek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Je fakt že GO 2,4D nevyjde na 5 kaček ale to žádného motoru a stejně to chce potom zajet.
Koupí nějakého motoru před smrtí a Hověz za d:_( =smrt.
Asi jsi v pasti #-o
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 16. lis 2009 22:04 #27926

Ahoj všem,jsem novým majitelem T4,2.4diesel..nic o autě nevím,tak tu mám pár proseb o radu..na vrchu motoru mám 5 stříbrných trubek :lol: což mi dává pocit,že je to pětiválec,ale v tp mám psáno 2.4 vznětový 4válec,je toto normální?????Pák jak se spouštějí oný vějířovité cosi ihned za ventilátorama,mám asi špatný termostat,tak jsem je zatím otevřel ručně,ale nikde nic a nevím,estli spouštějí mechanicky,tedy ručně,nebo elektricky-automaticky..díky za každou radu a pokud bude zájem o odpovědi,přidám další otázky..no,aspoň se pobavíte a mě to fakt pomůže..jinak auto supr,totálně mě nadchlo a už zatepluju a stavím na obytňák d:_(
navštívilo mě štěstí...přišlo se rozloučit..
2,4 D AAB

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 16. lis 2009 22:29 #27928

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Tuším, že mluvíš o žaluzii ventilátoru a ta se myslím otvírá automaticky termohydraulicky. Kdyžtak mě někdo opravte.
A co se týká techničáku, papír snese všecko :lol: Já mám určitě pětiválec a s papírama jsem to vůbec nekonzultoval.
Kuba
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 16. lis 2009 23:33 #27942

jo,díky..mě je taky vesměs jedno,co je na papíře,ale kvuli nahradním dílům,víš..abych to neobjednal podle tp a ve finále mi tam nic nepasovalo :shock:
2,4 D AAB

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 17. lis 2009 17:27 #27963

• Rob
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
podle mýho se v 2.4 dělali jenom motory AAB a AJA a oba dva sou 5ti válce.

koukni se třeba na vstřiky, kolik jich tam máš.. sou to takový kovový trubky, který dou z čerpadla do bloku motoru. určitě jich napočítáš 5:)
R
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 17. lis 2009 17:32 #27964

• Rob
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
jo a k tý mřížce za ventilátorama se koukni například sem:

Třeba citace od ferrora:
http://www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=1276

"Navíc jak zde psali předemnou - na ventilátorech chladiče je žaluzie, která se má otevírat až ve chvíli, kdy je chladič horký a potom spínají ventilátory. Takže pokud není zahřátej motor, a ikdyž ti do chladiče voda jde vinou termostatu, neměl by přes chladič proudit nijak výrazně studený vzduch - což je de-facto funkce dečky. "
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 20. lis 2009 22:07 #28127

zdravim..tak tam nebyl termostat z nějakého důvodu vůbec,nicméně jsem ho tam tedy nechal dát.Žaluzie jsem nechal otevřené,nějak nefungují,tak jsem je otevřel a nechal průchozí.když vyjedu se studeným motorem,tak mi topení chvíli topí,chvíli ne..po ujetí cca 25 km,když se motor ohřeje tak na 90 stupňů,topení přestane topit uplně a už to fučí jen studené...tzn.když je motor studený,tak nějak topí,když je na provozní teplotě,ani si neškrtne...nějaká rada???Díky :(
2,4 D AAB

Vygenerováno za 0.225 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/