Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!!

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 06. pro 2019 18:54 #195531

No von pokud ten chladic je teply, navic rovnomerne, tak ti proste propousti termostat. Neni jina moznost. Menil jsi to cele, nebo jen vlozku? Kdysi mi todle delala felda, termostat proste netesnil, neohralo se to snad nikdy, ikdyz samotnej termostat byl dobrej. Jen mel krivej domecek.. Dnes jsem jel firemnim polovrakem s 2.4, s topenim naplno se nedalo v aute byt po cca 10 minutach. Teplota cca 0, vevnitr sucha sauna..
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 09. pro 2019 17:37 #195576

Né, to píšu někde vejš, že chladič byl prohřátej rovnoměrně, když jsem jel bez termostatu. Takže teoreticky zarostlej nebude. Za normálních okolností je teplej klasicky jen v růžku u horní hadice.
Jak myslíš "měnil jsi to celý, nebo jen vložku"? Termostat je docel nafest zastrčenej v bloku, přes něj je gumička a zavřený je to plastovou zátkou na dva šrouby s osazením. Konstrukčně vzato není šance, že by byl našikmo nebo tekl okolo.
Topí mi to taky pěkně, až mě to na tak velkou bednu (proti osobáku myšleno) překvapuje. Po deseti minutách tam samozřejmě není sauna, ale příjemně - a dejme tomu po dvaceti je tam přímo skvěle.

U feldy s plastovým domečkem se tohle stávalo běžně - termostat je na dvou packách a když se jedna zlomila, byl tam úplně hičmo a netěsnil.

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 09. pro 2019 22:54 #195583

Jestli to nebude celý tím, že ti v tom je teplo :-)) von totiž výměník v topení má asi takovou plochu, jako chladič u felicie. Tedy vytopí, a uchladí :-) ono to, aby ti bylo v takový bedně teplo, chce jakýsi výkon. Když jsem si jednou zkoušel v noci topit přímotopem, tak jsem byl dost překvapenej, že vlastně skoro nestačil. (v cca -10, mám auto s tapecama a pod nima to je dost vylepený všelijakou izolací...) Nevytopí to ani 3 kW vodní bufík, když je cca -10.. A to jsem nikam nejel a netahal z venku ledovej vzduch. Takže počítej, že si tam topíš cca 6-8 kW :-) od motoru chceš v průměru třeba 20, když nejedeš po dálnici nebo proti kopci, ten má účinnost 35%, tepla je tedy odhadem 40kW, ale z něj jde snad jen něco kolem 1/3 až 1/4 do vody, zbytek jde pryč výfukem... takže to vlastně celkem vychází :-) (ale je to střelba od boku pro šťouraly)
Zkus se projet bez topení, jestli to náhodou nezabere.. A pokud je chladič teplý v růžku, tak to není úplně dobře,ten termostat ti nedovírá, tedy prodlužuje dobu než se to ohřeje. Ale v zásadě to asi neva. Přiznám se, že termostat na 2.4ce jsem neviděl venku, takže su možná blbě :-)
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 24. led 2020 22:09 #196188

Zdravím, ještě aktuálně zajímavost z bazoše - auto.bazos.cz/inzerat/114012852/VW-T3-Bu...ojednska-sanitka.php . Milan
VW T4 CARAVELLE 2,5 benzin 75kw
VW T4 1,9 tafňa 50kw "slabota"
VW Golf II
Audi 90
Š felicia

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 23. čen 2020 17:59 #198244

Ahoj, doporučíte mi někoho na GO motoru 2,4D aab? Motorservis Kasl znám, ale jestli víte ještě o někom jiném? Máte někdo zkušenost s firmou XBM motorsport?
Caravelle T4 2,4D "Lentilka"

T4 - MOTOR 2.4D (AJA-55kW/75PS / AAB-57kW/78PS) + 2.4TD !!! 24. čec 2020 13:05 #198541

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 45
A shanis nekoho na pseudogeneralku nebo komplet jak se ma delat. ?
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Vygenerováno za 0.187 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/