Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 30. čen 2015 16:51 #156859

Mě mlátila dvouhmota jako blázen tak jsem dal celou sadu od Luk, ale mám na ní najeto jen cca 1000-2000km.
Každopádně po výměně jsem zpozoroval nový zvuk. Něco asi jako píšeš ty. Kllídek, tichoučko, sešlápnu spojku (pořád pohoda), zařadím rychlost a začne něco zlehka chrastit/popískávat - nějaký takový zvuk (asi nějaký ložisko nebo něco v převodovce - tam je teď nový olej), ale zatím se na ní nechystám... Přestane to když vyřadím a pustím spojku, nebo když ji povolím do záběru a začnu se rozjíždět.
Multivan ´99, 2,5 tdi 75kw + chip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 23. čen 2016 00:04 #168302

Tak mám uplně to same co tu pišete :) T4 2.5tdi 75kw Syncro. Je tu někdo z okolí Ostravy kdo by mi udělal celou spojku slušně/šikovně za slušný/šikovný peníze ?
Popřípadě i pár ložisek v převodovce jeslti by to bylo jednoduší vzít přisobě. Pětka fičí a píská.
T4 2.5TDi 75kw Syncro Short

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 01. čec 2016 10:52 #168539

Ahoj...Rád bych se zeptal, pořídil jsem si nedávno T4 multivan 2,5 TDI 96 KW r.v 1996.Potrebuji udělat dvouhmotu a rozvody.Otázka je, kolik to bude cca stát?Děkuji za odpověď

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 07. srp 2016 15:28 #169455

Dobrý den, chci se zeptat čím by to mohlo být ? Před 14dny se mě začaly ozývat zvuky z motoru, jakoby dřel kov o kov, při sešlápnutí spojky zvuk zmizel. v minulém týdnu jsem jel po dálnici a ozvala se rána, nemohl jsem řadit, nevíte co to bylo ?
Teď je auto pojízdné, ale klouže spojka s těmi zvuky jako když něco dře. Když dám neutrál a motor běží na volno tak se také trochu méně něco ozývá.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 07. srp 2016 17:41 #169461

Nevíte o nějakém automechanikovi, který by mě vyměnil spojku ? Spojkovou sadu mám. Praha a okolí. Díky

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 08. srp 2016 16:12 #169511

Pro členy z Prahy: Tak pan Lukáš Dubay Průhonice-Čestlice ul. K Dobřejovicům chce za výměnu spojky u VW T4 2,5 benzin syncro 5-6 tisic, našel jsem autodílnu na Praze 4 Chodovská 164 Autoslužby CSC Praha tel.702406789,p. Michl, kde udělali odhad za práci výměny spojky 2.500 - 3000kč.
Spojkovou sadu od LUK /přítlačák, lamela, ložisko/ jsem koupil za 2500kč v CORA HB Autodíly s r.o.
Výměna spojky komplet se vším všudy cca 5tisíc kč.Není to pěkné ?
Rozvody na T4 od INA + vodní pumpu jsem koupil za 2270kč s DPH

Naposledy změněno: od m-cernik.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 13. srp 2016 21:09 #169618

Takže. Informace po výměně dvouhmoty. Třeba se to bude někomu hodit.
Podle všeho dvouhmota vydržela v bezvadném stavu velmi málo, asi 50tkm. Z toho jsem já najel cca 20, co se dělo před tím nemám tušení. Setrvačník měl znatelnou vůli a s poměrně malým úsilím šel otočit o cca +-15 stupňů (páka šroubovákem). Z této polohy se navíc vlastní silou nevrátil. Výrobce LUK. Nejsem si vědom toho, že bych setrvák nějak trápil, vlek netahám, úplný jelito snad taky nejsem. V jiným autě jsem zatím setrvák nezrušil...Jako bonus bylo nemocný spojkový ložisko, taktéž staré těch 50tkm... Zhoršení stavu proběhlo poměrně skokově někdy přes zimu, od té doby pozvolné zhoršování. Konkrétní událost s tím ale nedokážu spojit.

Co se změnilo po výměně.
Znatelně se vylepšil chod motoru. Dokonce tak, že se mě kamoši ptaj, co jsem s tím udělal, že to jde nějak líp..
Je to poznat na VAGu. Na TDI grafu mi hodnoty skáčou tak +-5, před výměnou cca +-20. Také jsou na volnoběh čitelné korekce vstřiků, Nyní na volnoběh se zahřátým motorem v podstatě stálá hodnota, před výměnou si troufám tvrdit náhodná čísla, odhadem +-0,5mg/r .
Na projevu auta se změnilo dost, samozřejmě ustaly vibrace při rozjezdech, zlášť s velkým rejdem (zajíždím do garáže v garážovém domě), zmizely občasné rány atd...
Co jsem ale nečekal, zmizely vibrace agragátu na volnoběh při zapnuté klimatizaci. Před výměnou se to chovalo tak, že při spuštěné klimě jsem měl pocit, že motor vypochoduje z auta. Nyní je jen slyšet, že prostě víc zabere. Dělalo to hlavně tehdy, když se škrtil zadní výparník - tedy zaplá klima v teplotách pod cca 25 stupňů venku.

Jen by mě zajímalo, co mohlo za tak rychlou zkázu setrváku. Zítra ho zkusím říznout, třeba budu chytřejši.

edit:
rozřezáno. Slabé pružiny. Jinak nic. Pružiny v tom klechtají tak o 2cm. Ložisko je dobrý. Prostě nechápu.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 14. říj 2016 09:33 #170944

• wacker
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, na volnoběhu a při studeném motoru se ozývá šelest z levé strany auta, při sešlápnutí spojky pazvuk mizí a s ohřátím motoru zvuk slábne, přisuzuju to spojce/setrváku. Ptám se, je potřeba to řešit akutně nebo můžu chvíli počkat?? Děkuji za odpověď!! Je nějaká osvědčená sada pro syncro??
caravelle syncro 2,5 TDi, r.v.2000
uaz 469
octavia combi 1969
twingo 2007
moskvič šlapací 1978
jawa 250 1962
jawa 350 1964
aprilia sportcity 200

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 14. říj 2016 18:10 #170947

Šelest bude spíš převodovka. Dvouhmota je spíš pěknej rachot, kovové rány...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 10. úno 2017 14:24 #173840

T4 2,5 TDI, r.v.1998. Chrastil mi setrvák, tak jsem nechal vyměnit celou spojkovou sadu LUK. Po výměně mi jde špatně zařadit 1. a Zpátečka. Při jízdě jde vše ok. Vypadalo to, že není spojka došlápnutá, uvažoval jsem, že je asi jiné vypínací ložisko s jinýma průměrama a tím špatný hydraulický pměr mezi pracovním a vypínacím válečkem. Zjistil jsem, že jsou dva druhy hlavních válečků. 15,87 a 19 mm. objednal jsem tedy ten větší a namontoval. Kromě toho, že se podstatně zvětšila ovládací síla, se nic moc nezlepšilo. Tak nevím co s tím. Nechal jsem i vyměnit olej v převodu. je tam GL-5.
Poradí mi někdo?

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 25. úno 2017 13:27 #174306

Ahoj clubaci tak mě také čeká spojky a nevím jestli
mám
dát i setrvat,spojka klouže na 4a 5 pěkně se zní
zákourilo
jednu chvíli jsem myslel že hoříme, servis
chce za výměnu 27000 komplet nebo 17000
bez setrvaku :( :blink:
T4 caravelle 111kw:-)

Naposledy změněno: od Martin caravellat4.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 25. úno 2017 22:37 #174322

• alik.jes
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 111kw
  • Obdržená poděkování 2
Nevíte někdo cenu cca. setu spojky i se setrvakem na 111kw?
Mě teda ještě neklouže, ale za studena to škube jak kráva. :sick:
T4 111kw

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 26. úno 2017 07:44 #174325

• kremex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
T4 Multivan 2,5TDI 111kW

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 11. čen 2017 08:25 #177628

Zdravím pánové,koupil jsem 97 caravellu s ACV. Všechno je OK, jen při rozjíždění cca mezi 1000-1400 ot drnčí od převodovky. Podle štítku na kapotě tam někdo nacpal jednohmotu od Valea. Můj dotaz zní, jestli už se s tím někdo ze zdejších setkal.
Zítra objednávám celej set s DMF a budu jen doufat,že se to zmírní. Ta jednohmota tam nebude dlouho,protože když jsem kouknul do okýnka,tak přítlačák je stříbrnej bez jakýkoliv známky rzi.
Za postřehy děkuji.
97 Caravelle 2,5 tdi ACV

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 15. čen 2017 22:05 #177782

Tak si odpovím sám. Po výměně jednohmoty za dvouhmotu je motor prakticky bez vibrací,rozjezdy bez skákání a to hlavní, převodovka nechrastí.
97 Caravelle 2,5 tdi ACV

Vygenerováno za 0.227 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/