Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 04. lis 2020 19:28 #199818

Vzal jsem svoji novou 2.5TDi 75kW ACV k Mašlovi a patrně když bývalý majitel měnil spojku, tak ho odrbali a dali tam tu jednohmotnu od Valea i když mi 100% tvrdil, že je tam dvouhmota. Mašlo mi důrazně doporučil ji hned vyměnit za dvouhmotu i když má najeto jen 60 tisíc km a výraznější problémy s ní nejsou (sem tam škubání při rozjezdu a drnčení při záběru mezi 1000 a 1400 otáčkami). Šli byste taky hned do výměny? Přecijen je to nějakých 18k a to je docela hodně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 05. lis 2020 05:25 #199825

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Jo vymena za dvouhmotu. Take Lozisla v prevodovce dostavaji na frak. A ty jen materialove jsi na cca 10 tis
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 06. lis 2020 20:36 #199842

Zdravím všechny tady,potřeboval bych poradit/znát názor,než se do toho pustím. Na vw t4 multivan 1.9td abl,mám obyč setrvák (jednoduchý). Dělala se na tyto motory,nebo dodělával někdo z vás dvouhmotu? A má to vůbec smysl? Zanedlouho se chystám na "menší "rozborku/renovaci motoru,tak abych měl kdyžtak nachystané všechny díly. Jde mi o drobné zvýšení/zlepšení komfortu a rozjezdů. Trochu jsem totiž laboroval se zvýšením výkonu,a při prudším rozjezdu vozidlo zavibruje,a mrška už umí i zahrabat :) .Nemyslím,že mi proklouzne spojka,ale kola :) :) :). Děkuji za jakoukoliv radu,tip či nápad
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 08. čec 2022 12:01 #206835

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím, potřeboval bych radu. Prokapává mě ložisko na spojce, pořídil sem si novou spojku dvouhmotu Sachs, už zkompletovanou, ale když přišla, tak na krabici napsáno Sachs a vevnitř všechno Luk. Ale to bych přežil. Jenže když se na ni podívám, tak už okem vidím, že to není přesně vycentrovaný, teď otázka. Namontovat to tak, a nebo povolit, vycentrovat, a pak namontovat. Auto je T4 2,5 TDi 75Kw rok 1998

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 08. čec 2022 13:03 #206836

Pokud máš tu středící "hrušku" , tak to klidně vycentruj až na autě , pokud ne , tak se to bude určitě lépe dělat na rovném stole . Jinak místo středícího kolíku tam padne ořech ze střední ráčny (ani 1/4 , ani 1/2 ráčna , ale ta mezi :-) ) , myslím 14 nebo 16 dlouhý ořech . Převodovkou to sice vystředíš , ale pořád to nebude ono
Edit : hlavně bych to rozebral už jen kvůli odmaštění , nevíš kdo na to šahal rukama od uheráku :-) :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 09. čec 2022 09:39 #206838

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Ok,dík,a ještě nějaký utahovací moment těch šroubů na té spojce?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 09. čec 2022 22:20 #206845

Dle manuálu 20Nm (viz screenshot) osobně je utahuji s citem , beru to jen očko klíčem .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 10. čec 2022 10:29 #206846

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Díky,v pondělí začnu s vytahováním převodovky,tak snad nebude zase nějaká past.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 10. čec 2022 14:11 #206849

Pastí tam je :-) :-) . Hlavně pořádný nářadí a pevný nervy . Když už bude venku převodka , rovnou zkoukni popřípadě vyměň kuličky na táhle řazení , já to naštěstí dělal s motorem venku , takže to šlo , ale obdivuju lidi , co to dělají na nastrojeném autě. Málem jsem ohnul knipexy :-) . Jen u tý 2.5 musíš trochu spustit motor a převodovku při vyndavání otočit o nějaký ° ,aby jsi se s ní vytočil, takže je dobré si k tomu sehnat pomocníka

Jo a ještě jeden detail - nevím jaké máš vypínání spojky - jestli páku nebo hydroložisko , pokud páku tak rovnou vyměň i ten čep s pružinkou o který se páka opírá , nový origo stojí cca 200kč a ušetří to pak hodně nervů . Každopádně práci zdar :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 10. čec 2022 14:36 #206850

  • Milík
  • Avatar uživatele Milík
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Asi hydroložisko,protože mě teče,je to stěma dvouma delšíma packama.Kuličky mám půl roku nové,ale musím říct,že to nebylo až tak hrozný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 30. čec 2022 20:24 #206976

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Panove, nevite prosim nekdo kde bych mohl sehnat celou spojkovou sadu na 111kw, AXG. At delam co delam nemuzu ji nikde vycmuchat...:(
Diky.
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 30. čec 2022 21:06 #206977

Setrvák vím luk , za 8600kč. Ale celou sadu ne. Respektive přítlačák jsem nenašel. Nebude stejná s novějšími modely vw (passat 2.0tdi apod.) ? Mají také 240mm lamelu . Třeba na 1.9td je záměnná spojka z passatů 1.9tdi . Proto mě to napadlo . Jinak vw , ale myslím si , že cena nebude nijak závratné vysoká oproti druhovýrobě. Třeba na 75kw vyjde komplet sada (setrvák , přítlač, lamela, ložisko) na něco kolem 16 tis +- z druhovýroby , origo cca 22
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 31. čec 2022 21:06 #206982

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Mickey:.. moc dekuji za reakci. Hned zitra zkusim VW, ale bojim se, ze to bude stejne jako vsude kde jsem to zkousel...na 111kw neni, nebude, po novem roce mozna... ?
S tou zamenou... nasel jsem stejny prumer i pocet zubu, ale uz nevim pocet tech upevnovacich sroubu a pak jestli tam jeste neni treba nekde jiny vystupek, tvarovani apod... ☹️ Co myslis? Dekuji.
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kumi4.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 01. srp 2022 20:58 #207001

Musíš zjistit počet zubů na hrušce (respektive na tvé lamele) . Myslím , že v uchycení setrváku je jakýsi standard - měl by být teoreticky stejný , co by mohlo být jiné , je ryska na rozvody . Je to jen ryze teorie , nemám to ozkoušené . Kdyby jsi měl možnost díly vyndat a porovnat , měl by jsi hned jasno . U toho setrváku (pokud se ti povede najít alternativu) , bych volil z co nejtěžšího vozu , ideálně váhově podobný t4 :-) . Ale co jsi budeme povídat , originál t4 je prostě originál.... . Snad se ti povede sehnat.
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 02. srp 2022 15:04 #207010

Momentálně jsou spojky na 111kW nedostatkové zboží placené zlatem... Za poslední cca 2 měsíce jsem viděl tak 20 inzerátů se sháňkou či dotazem kde koupit.. a odpovědi stejné - nejsou...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.286 sekund

Login