Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 09. zář 2022 21:43 #207309

Teď jsem našel , dlouho tam nevydrží. Přikládám screenshot
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 11. zář 2022 11:48 #207318

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Mickey1. 9td...diky za zpravu. Jen se ale zeptam... kdyz uz jsem koupil setrvak od LUKu...bude k tomu pasovat pritlacak a lamela od Sachse? Nebude tam nejaka zrada...? Ptam se i tady jestli s tim nekdo mate realne zkusenoosti, protoze jeden mechanik mi tvrdi, ze to nejde, ze musi byt vsechno LUK, jinak ze to k sobe nepasuje no a druhy mechanik zase, ze je to bez problemu, ze setrvak LUK a ostatni klidne Sachs...? Diky.
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Naposledy změněno: od Kumi4.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 11. zář 2022 12:07 #207319

Čistě teoreticky by díly měli být zaměnné , lamela ti určitě sedne . Ale vzhledem k tomu , že to jsou sériové díly , a ne každý při výměně spojky mění vždy setrvák (i když dvouhmota taky není nesmrtelná), ale jen lamelu s přítlačákem , tak ti to podle mě sedne . Na origo setrvák sedne spojka jak luk , tak i sachs ...
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 11. zář 2022 14:16 #207320

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
... diky, je mi jasny jak to myslis a podle me by to taky nemel byt problem, ale znam se... koupim to a nepujde to, vlastne, protoze tam je neco jinak. Kez by tady byl nekdo kdo to realne takhle udelal a slo to...

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 10. říj 2022 20:06 #207518

Kumi4 -jak jsi dopadl ? Spojka ok , nebo nějaký zádrhel ? Hlavně ať to šlape .

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 12. říj 2022 05:55 #207525

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
... nakonec jsem sehnal a koupil pritlacak s lamelou od LUKu takze...nakonec to dopadlo dobre.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 26. lis 2022 00:01 #207828

Aktuálně na bazoši , spojky 111kw , slušná cena .... auto.bazos.cz/inzerat/161151649/vw-trans...vellemultivan-t4.php

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 13. čen 2023 04:43 #209493

Prosím o radu - jdu dávat na 1.9tdi převodovku z 2.5tdi acv 75kw . Jakou použít spojku ? Dělal to tady už někdo ? Když jsem tam měl převodovku z ajt (65kw) tak normálně fungovala se spojkou z 1.9td - samozřejmě "trochu " upravenou :-) . Předem děkuji za rady a tipy, je to hrozný lego :-) :-)
Tak edit: spojku už neřeším, za 1 není potřeba , a za 2 je to úplně jedno ,jakou spojku tam nacpu. Setrvačniky jsou identické . Myslím rozměrově , jinak na 1.9 nejde setrvák z 2.5 , protože má jinak šrouby uchycení na klice. To jen tak pro zajímavost :-)

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 05. úno 2024 15:20 #210713

Nazdar, mám dotaz. Dostal jsem se do situace, kdy se mě za jízdy propadl pedál spojky a auto je nepojízdné. Předtím vibroval lehce spojkový pedál. Teď mám vůz už 2měsíce v servisu a čekám na díly, neboť hadice spojky 701721477D a některé hydraulické vedení spojky už nelze objednat. Snad jen z Německa což trvá a trvá a díly nedochází. V Čechách podobný díl není k sehnání. Máte s podobnou opravou zkušenosti? PS: podotýkám, že sehnat spojkovou sadu a jiné díly problém nejsou, potíže jsou s hydraulickým vedením :-(

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 09. úno 2024 07:44 #210729

Kouknu po ní,možná jí někde vyhrabu. Ale nebude nová.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 09. úno 2024 11:06 #210732

Ahoj a díky. Trubku jsem sehnal v Polsku použitou a tak vzal rovnou 2x a je to komplet hydraulické vedení bez spojkového válce...a zároveň objednal v Německu co měli skladem. Takže částečně z použitých dílů to snad servis zvládne spolu se spojkou a vším potřebným vyměnit :-) Měl jste někdo také takovou jebanou s touto opravou? Ještě jednou díky Mickey, ale trubku už nehledej :-)

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 19. úno 2024 09:37 #210771

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 55
Ahoj nevite kde sehnat 240mm dvouhmotu? Na 111kw? Nejak ji nikde nemaji skladem.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 17. dub 2024 12:53 #210971

ahojte,

keď stojim, zaradim rychlost, (zatial som to spozoroval na jednotka, dvojke a spiatocke), tak auto cukne/trhne na mieste. Cim to moze byt?

Rychlosti idu pekne.

Dakujem.

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 17. dub 2024 19:24 #210974

Setrvák nemá nic společného s řazením. Vadný setrvák začíná postupně poškubávat , až se vytahají pružiny do stavu , kdy se rozletí . Možné to je,ve tvém případě, nejdřív ale zkoukni reakční vzpěru převodovky (spodní silentblok/závěs převodovky)

T4 - SPOJKA / DVOUHMOTNOSNÍ SETRVAČNÍK 29. kvě 2024 10:59 #211228

Ahoj, dlouho zvažuju, jestli sem napsat zkušenosti se servisem T4. Tento příspěvek nemá jiné ambice, než upozornit začínající T4kaře na problémy, které ho můžou potkat na základě mých osobních zkušeností například s výměnou spojky.
1) Je velice důležité si na autě většinu věcí opravit sám. Tyto auta vzhledem k věku potřebují správnou péči, postupy a náhradní díly. A až logicky poté jsou extrémně spolehlivé a zvládnou velké dálky s jistotou dojetí do cíle.
2) Samozřejmě, že opravit si sám T4 neumí každý, a taky na velké opravy je potřeba zajet do servisu. A právě tady vzniká problém. Hledat servis například na seřízení Naftového čerpadla, Výměnu rozvodů nebo spojky je třeba v Pardubickém kraji velký problém. Zapomeňte na 99% servisů. Důvod proč Vás nevezmou, je mnoho, ale jeden za všechny je, že toto auto už opravit neumí a za dobu co se budou věnovat Vašemu vozu, můžou opravit 2-3jiné s mnohém větším ziskem z opravy pro ně.
Například moje poslední zkušenost: Požadoval jsem výměnu spojky T4 na motoru 2.5TDI ACV převodovce AFK, karoserie Long z roku 1997. Auto má najeto 480k a je vyvařené a velmi pečlivě neustále ošetřováno. I přesto jsem se od nejmenovaného servisu dozvěděl, že nejdříve nemohou sehnat díly, tento trapas servisu jsem přešel a díly sehnal a nechal dovézt do servisu. Následně není opět termín a vše je završeno nainstalováním nevhodné spojkové sady, která vydávala hrozivé zvuky skrz převodovku ven. Nechal jsem vůz převést do druhého servisu, kde bylo zjištěno, že spojková sada je na jiný typ motoru či převodovky a drhla o setrvačník. V podstatě použily neúplnou jednohmotu Starline spolu s původním setrvačníkem. Na opravení stačila výměna za značkovou dvouhmotu v úplné sadě, tedy i se setrvačníkem. Další škody na vozidle nevznikly, ale už tak mizerná služba původního servisu byla provedena tedy značně po termínu a totálně zbytečně.
Doplňující info: Ano byl jsem a stále jsem služebně v zahraničí, tudíž po prodloužení původního termínu opravy prvním servisem, už vše bohužel řeším pouze telefonicky a na dálku. Nemyslím si, že toto je toho důsledek, ale pro úplnost to uvádím. Původní servis je opravdu všechno jen ne malý domácí auto servis (min. 4 zvedáky a 5-10zaměstnanců). A požadavek na úplnou značkovou spojkovou sadu, včetně opravit vše co po cestě objeví jsem samozřejmě měl, ale spojkovou sadu si servis sehnal sám, s informací, že jinou než Starline sadu sehnat nešlo. A toto je výsledek.
Jsem už poučen a radši počkám na jeden osvědčený autoservis co vlastní kamarád nebo vyhledám renomovaný autoservis (je v Pardubickém kraji pouze jeden), který se specializuje na užitkové vozy od dodávek výše. Další poznatek je vždy požadovat dokonalou a úplnou dokumentaci při objednání služby.
Všechny okolnosti kolem T4 mě postupně lámou srdce a vzhledem k tomu, že se mění moje a rodinné nároky na trávení dovolené a volného času, brzy tento vůz prodám, jelikož přejdu na SUV 4x4 Americké výroby. Toto fórum, je jedno z nejlepších zdrojů doplňujících informací, tak proto jsem se rozhodl přispět i já.
S pozdravem kolama dolů!!
Bishop

Naposledy změněno: od Dr.Bishop.
Vygenerováno za 0.237 sekund

Login