Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY

Rychlý únik vody. 09. čen 2014 20:11 #140971

Díky chlapi za rady...a je to nakonec kratší hadice k výměnníku oleje.. Nová cca 200,- práce, když přeženu, 30min.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 29. čen 2014 12:54 #141629

• Miloň T5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Čau, chtěl jsem se zeptat na ten pokles hladiny vody co jsi tu psal (29. května 2013), čím to bylo? Dělá mi to taky akorát mi to spadne těsně pod min a drží.
Dík

Maršoun: A nedělá ti to jako mě dřív, dolil jsem na max a třebas i po 30km to spadlo těsně nad značku minima a tam už to zustalo dalších 10tis km, než jsem zas aktivně dolil? :mrgreen:
VW T4 Transporter 2,4D 57kw r.96 prodáno
VW T5 Transporter 1,9 TDI 63kw (chip 82kw) r.04
milont4.rajce.idnes.cz/

Naposledy změněno: od Miloň T5.

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 29. čen 2014 20:02 #141643

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Nevim. :-D V mém případě to bylo asi jízdním stylem, dřív jsem jezdil divoce. :-)

Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black :woohoo:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 30. čen 2014 13:49 #141664

• Miloň T5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Jo dík za odpověď, taky si říkám když drží tak na to prdím B)
VW T4 Transporter 2,4D 57kw r.96 prodáno
VW T5 Transporter 1,9 TDI 63kw (chip 82kw) r.04
milont4.rajce.idnes.cz/

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 06. srp 2014 15:41 #142742

• Vítek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj kluci, mám u 2,5TDI 75kw stejnej problém jako se tu řešil na začátku. Auto mám cca 3 měsíce po kompletní generálce, hlava byla sundaná, srovnaná, těsnění nový, novej termostat a když jsem s autem začal jezdit dělalo mi to jak psal Maršoun, že jsem dolil pod max, během chvíle to kleslo k min a drželo to třeba 2 měsíce. Byl jsem už s autem v Chorvatsku v 7 lidech a s karavanem za sebou a celou cestu všechno v pořádku až po cestě zpátky se v Praze rozblikala kontrolka vody. Zastavil jsem, voda byla na dně nádobky, opatrně jsem otevřel víčko utekl tlak a voda se vrátila kousek pod min. Od té doby mi to dělá někdy jednou v týdnu, někdy obden, někdy musím dolít někdy se voda vrátí, někdy i přeteče. Další věc je že topení fouká horko jen po přidání plynu.. Stejnej problém mám i u A4 2,8V6 sice tam ta kapilana neubejvá tolik ale měnil se tam celej motor a dělá to pořád :( zkoušel jsem to všelijak odvzdušňovat se zaplym topením vytáčet motor a nepomohlo. Ve vodě žádná emulze, olej taky čistej, nekouří, jede jak má.. má ještě někdo nějakou radu nebo tip?? Začínám z toho bejt zoufalej :(

VW T4 Transporter | 2,5TDI 75kw | '97 | šedá perleť Nimbus Gray | new face | interiér Caravelle | 17"
AUDI A4 quattro sedan | 2,8V6 30V 142kW | '97 | stříbrná met. | 19"

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 07. srp 2014 22:57 #142778

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Zkus si někde pučit jiné víčko expanzky. A k té A6. S Audi A6 2.8i jsem si něco málo užil, když jsem vozil papaláše a té mé se nechtělo moc topit, tedy když jsem motorem šudlal "na spotřebu". Když hodně mrzlo, tak jsem ji musel točit abych v autě udržel "trenýrkovou" teplotu. :-/

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 08. srp 2014 20:14 #142798

• Vítek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Znovu jsem to zkoumal a zjistil jsem že bublá do expanzky :/ předtim jsem si toho nevšim, ale teď je to asi jasný.. v pondělí jde pod kudlu a znova hlava dolu :( jsem zvědavej kde je chyba když po 10tis km foukne nový těsnění

VW T4 Transporter | 2,5TDI 75kw | '97 | šedá perleť Nimbus Gray | new face | interiér Caravelle | 17"
AUDI A4 quattro sedan | 2,8V6 30V 142kW | '97 | stříbrná met. | 19"

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 09. srp 2014 08:09 #142805

• Maršoun
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 27
Tak to je špatenka. Pořádně projdi těsnění kde fouklo, důkladně projdi i blok. Passat mi foukal pravidelně po 100tis km, pomohlo až líznutí bloku, byla tam vyrezlinka přímo v místě těsnění jednoho válce.

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 30. lis 2014 12:56 #147396

Utíká mi chladící kapalina, podezřívám okolí příruby na motoru na pumpou, protože to utíká i když to jen stojí, a na vodní pumpě nahoře byla úplná louže. Bojím se aby to nelítalo z vršku pumpy, ale to by zase nechcalo i ve stoje. Na radu co jsem našel výše jsem sundal přírubu a zkusil jestli není prohnuté .. no ahoupe se v příčném směru na šrouby, tak cca 2mm mezera.
Koupím asi teda jak přírubu, tak O kroužek. Mám to ještě sondovat dál, nebo myslíte, že by to mohlo být ono?
VW T5 2.5 TDi 96kW Long
VW T4 Karamela 2.5 TDi 75kW Long
Škoda Filc 1.3 MáloPlynu
VW Passat 1.9 TDi B3 Kombi

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 16. led 2015 12:34 #149876

Ahoj, tak díky radě v threadu jsem koupil novou přírubu i O kroužek a problémse tímto vyřešil. Ta plastová příruba byla pěkně pokroucená.
VW T5 2.5 TDi 96kW Long
VW T4 Karamela 2.5 TDi 75kW Long
Škoda Filc 1.3 MáloPlynu
VW Passat 1.9 TDi B3 Kombi

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 25. led 2015 17:28 #150426

• ingi10
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Čau Téčkaři.Po dvou letech co mám tuhle T4,tak mi minulý týden začala blikat kontrolka vody.Samozřejmně jsem dolil asi 3dcl a po ujetí asi 90km zase a to už jsem dolil skoro litr.Tak už jsem se lekl a hned koukl na forum,kde a čím začít.Obyvy o těsnění,nebo hlavu snad zažehnány.Dole u sahary tlustá hadice orosená,tak jsem se sotva dostal prstama ke sponce a ze spoda mokro.Tak doufám,že se neobjeví jiný problém.Před 1000km dělané rozvody.Pak bych zkusil termostat,,,,přírubu atd,jak zde radíte,protože nadržka čistá a olej vypadá taky dobrý.Díky za vaše zkušenosti a tipy co jste tu psali
Motor ACV
T5 Transporter 2,5 96 kw
T4 Caravelle 2,5 tdi prodáno

Kladno

Naposledy změněno: od ingi10.

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 02. srp 2016 07:07 #169302

Jak si dopadl? Mam stejnou nemoc :D

Re:T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 02. srp 2016 08:02 #169303

• Mar10
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 24
Taky jsem měl podobný problém. U mě prosakovala kovová trubka co vede pod motorem kolem příhrevu nahoru. Jsou k ní napojené hadice z topení. Je to takové paroží uchycené dvouma šrouby u startéru. Byla jak cedník po odpadnutí rzi.

Odesláno z mého MIU pomocí Tapatalk
Multivan 2,5 TDI 111 kw 2001
VW T3 245D Pritsche 37kW (50PS)
Renault Megane Combi 1,5 dci 110 ps 2013 - vyměněno
Škoda Octavia Combi III 2.0 TDI 110 kw 4x4 white
Nissan Primera Combi 2,0 TD 90 ps 1999 -prodáno
http://mar010.rajce.idnes.cz

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 05. srp 2016 21:45 #169419

Chlapci, mam problem. Cca pul roku zpet jsem resil problem s mou t4 1,9d abl - temer hned po nastartovani se rozblikala voda. Prislo se na to, ze je v pytli hlava. Sehnal sem nejakou novou na netu, od nejakyho Krale, cena 10 za novou vcetne ventilu, sroubu, picovin...no cena byla podezrela, ale co, tak sem to tam dal a fungovalo to....cca po 5 tis jsem zjistil, ze je v nadobce tlak jako krava. Po dojezdu otevru a mam z toho fontanku. Nejhorsi je, ze tlak tam je treba i druhej den, furt to lita jak zbesily. Hadice natlakovany, mirne se asi ztraci voda - resp jak je to natlakovany a nafoukly hadice, tak je nizka hladina a blika to. Otevru a voda vylita, tak dolejvam. No otazka zni....muze mi prasknout hlava 2x za sebou? :D symptomy jsou trosku jiny, pri prvni hlave byla emulze v nadobce, sel tam kour, kdyz sem sundal vicko tak to hned vylitalo. Ted to nedela. Vicko expanzky jsem taky vymenil. Jede to furt, topi to, teplota nekolisa. Jen proste cca po 50 km doleju par deci vody nebo obcas upustim tlak a doleju. A pri jizde cekam, az to proste odejde :D nechci zase sundavat hlavu a hledat, investovat a treba to tim nebude....diky za radu

T4 - ÚNIK CHLADÍCÍ KAPALINY 08. srp 2016 11:56 #169497

• Rebelant
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 109
Nemohlo by to být přidřeným nebo rovnou kouslým termostatem? Jakoupa teplotu máš na chladiči? Točí ti sahary?
Ride to live, live to ride
VW T4 1,9 TD 2001 - bohužel, už neaktivní :(
aktivní: VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
IMV 1000 r.v. 1964
Honda CBR 1000f
a další :-o

Vygenerováno za 0.246 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/