Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 19:06 #9938

  • stixys
  • Avatar uživatele stixys Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2
Caute lidi, mam mensi vetsi problem... menil jsem zhavici svicky na T4 2.4D tzn. ze jsem musel odsroubovat i 2 vstrikovaci trubky od cerpadla abych se dostal na dva zhavice a kdyz jsem vse poskladal z5 do puvodniho stavu tak auto ne a ne chytnout. akorad jsem zjistil ze mi zacala kapkat nafta s cerpadla u toho "soupatka" na plyn. po odsroubovani trubek od vstrikovacu jsem zjistil ze mi cerpadlo ani nedava naftu. nevite cim by tohle mohlo byt? auto do posledni chvilky jelo. dival jsem se ze k cerpadlu vede nejaky dratek tak jsem ho zkontroloval a po otocenim klicku do nej jde proud a v cerpadle neco sepne coz bych rekl ze je asi spravne..
za kazdou radu predem diky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 19:34 #9940

  • ferror
  • Avatar uživatele ferror
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 257
  • Obdržená poděkování 0
tátovi to udělalo to samé - měnili jsme vstřiky a pak jsme zjistili, že čerpadlo teče (ale nastartovali jsme). PO odšroubování trubek to trvá i docela dlouho, než se vzduch z trubek vytlačí.

Jinak jednoznačně - čerpadlo ven a do servisu, kde ti ho opraví a seřídí. Není to levného, počítej kolem 5000,-
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 20:09 #9941

  • doliik
  • Avatar uživatele doliik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
zdravím
kabel od spínací skřínky ovládá magnetické zvednutí jehly na přívodu paliva
podle Tvého popisu asi vše funguje jak má

po odpojení čerpadla trvá opravdu dlouho než se vytlačí výměnou nasátý vzduch
také jsem rozhazoval čerpadlo na 2.4D motor AAB a pak točil dokud nenaskočil motor 8-)

nafta teče kolem hlavní osičky přidávání plynu proto, že Ti už asi odešli gumové ó-kroužky na osičce ( doporučuji vyměnit, není to nic hrozného a máš na čas pokoj )
držím palce

d.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 20:24 #9943

  • stixys
  • Avatar uživatele stixys Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2
aha tak, mno asi tam nebyla 100%ni baterka tak se vybila driv nez to vytlacilo vzduch.. zkousel jsem to na nasroubovanych trubkach na cerpadle i vstrikach ale zitra to budu tocit pri odsroubovanych trubkach od vstriku at tomu nic neklade odpor tak snad to dobre dopadne.. nicim jinym by to potom byt asi nemelo ne?

s tou osickou mi to taky nejde do hlavy ze zacala tect zrovna ted kdyz nikdy pred tim netekla :-k myslis teda ze vymenu zvladnu sam? to tahlo je prisroubovane jednim sroubkem a nasazene na tisicihranu tak ze kdyz to odsroubuju a sundam pruzinu tak okrouzek uz uvidim nebo musim nejakym zpusobem rozdelat cerpadlo?
Poděkovali: Jake 1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 20:28 #9946

Šikovný člověk tu výměnu gumiček zvládne, jen si prosímtě přesně označ nějakou ryskou polohu toho táhla na osičce, je tam tisíchran, a pokud ho nedáš tak jak byl, budeš to zpět hodně těžko nastavovat. Marek :ugeek:
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 21:00 #9950

  • ferror
  • Avatar uživatele ferror
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 257
  • Obdržená poděkování 0

stixys napsal: aha tak, mno asi tam nebyla 100%ni baterka tak se vybila driv nez to vytlacilo vzduch.. zkousel jsem to na nasroubovanych trubkach na cerpadle i vstrikach ale zitra to budu tocit pri odsroubovanych trubkach od vstriku at tomu nic neklade odpor tak snad to dobre dopadne.. nicim jinym by to potom byt asi nemelo ne?

s tou osickou mi to taky nejde do hlavy ze zacala tect zrovna ted kdyz nikdy pred tim netekla :-k myslis teda ze vymenu zvladnu sam? to tahlo je prisroubovane jednim sroubkem a nasazene na tisicihranu tak ze kdyz to odsroubuju a sundam pruzinu tak okrouzek uz uvidim nebo musim nejakym zpusobem rozdelat cerpadlo?


Gufírko si vyměníš sám celkem dobře. Ale radši bych to dal do servisu - tam je výhoda, že najdou ostatní věci, které jsou KO (osičky, táhla, ..), čerpadlo vyčistí a komplet přetěsní - a je to se zárukou a nadlouho
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 21:06 #9952

  • stixys
  • Avatar uživatele stixys Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2

Marek MINDL napsal: Šikovný člověk tu výměnu gumiček zvládne, jen si prosímtě přesně označ nějakou ryskou polohu toho táhla na osičce, je tam tisíchran, a pokud ho nedáš tak jak byl, budeš to zpět hodně těžko nastavovat. Marek :ugeek:


no tak to jsi me moc nepotesil ponevac tahlo uz bylo dole :-k jeste jsem to samozrejme nezkousel ponevac to momentalne nejede tak ze nevim jak jsem to tam nasadil ale zdalo se mi ze osicka ma shruba stejny chod jako to dovoluji dorazy tahlu tak ze podle me teorie by tam velka odchylka byt nemela a zbytek by se pri nejhorsim dosteloval na lanku, ale to si jenom myslim tak me kdyz tak vyvedte z omylu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. úno 2009 21:51 #9960

  • ferror
  • Avatar uživatele ferror
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 257
  • Obdržená poděkování 0
Tam jde o polohu osičky v čerpadle.. Když to blbě nastavíš, tak máš buď nízkej volnoběh (nebo to na něj neudrží) a na plnej knedlík z toho tolik nevytáhneš. Nbo naopak budeš mít vysokej volnoběh a omezovač otáček tě nepustí na plnej plyn...
VW FAN
VW OLDIES CLUB : http://passat-oldies.cz
VW STAŘEINKY : http://passat-oldies.cz/staresinky

VW Multyvana 1.9D 1992 (+ Passat 32B 1.6D 1981 + Harley Babettson 0,05 )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 24. úno 2009 18:00 #10371

  • stixys
  • Avatar uživatele stixys Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2
Tak problem uz je castecne vyresen. cerpadlo uz je dole a miri k cloveku ktery se cerpadlama zivi tak se na to podiva a jak uz jste tu rikali rovnou to komplet pretesni a vycisti. co cert ale nechtel tak pri sundavani ozubeneho kolecka s cerpadla se nam to podarilo prasknout tak ted shanime kde se da ale nic moc na vyber neni tak uvidim jestli se mi to podari vubec sehnat:-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 22. srp 2009 22:24 #22150

  • chuan
  • Avatar uživatele chuan
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 133
  • Obdržená poděkování 0
ahoj vsichni stale bojuji s predstrikem a situace je takova vymneneny vsechny kladky nova remenice na vacce u cerpadla jine ...nove cerpadlo najeto cc30000 km a predvstrik stale lita v zakladnim nastaveni mezi 32...58 v mnerenych hodnatach lita mezi 38...59 cc ja uz na to nemam uz jsem skousel uplne vsechno ma nekdo nejakou radu dik predem nastaveni jsem provedl nasledovne spunt na prevodovce vysrouboval kliku nastavil na nulu...setrvak ..povolil vackove kolo na strane cerpadla cerpadlo nastavil na rysku na drzaku cerpadla pritahl jsem vackove kolo na strane cerpadla a sel nastartovat motor nenaskocil opet setrvak na nulu povolit vackove kolo pootocit cerpadlem posmneru jizdy cco 0,5 mm dotahl vackove kolo a nastartoval vychozi predvstrik 32..58 v zakladnim nastaveni a toto lsem opakoval asi 10* diky vsem za pomoc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 17. zář 2009 20:59 #23388

  • andula
  • Avatar uživatele andula
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1654
  • Obdržená poděkování 0
Jo hochu tady bude každá rada drahá... když Ti s tím ani Tdiracing nepomohl tak mi amatéři Ti budem těžko radit D:_)
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 18. zář 2009 21:24 #23426

  • chuan
  • Avatar uživatele chuan
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 133
  • Obdržená poděkování 0
PLKANI OCEM OTOM ZE TO LITA A ZE NECHCI ABY SKURV.... CERPADLO MUZES PRIJECT S T4 PODIVAME NA TVUJ A PAK NA MUJ PREDVSTRIK A PAK MI REKNES JU

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 18. zář 2009 23:03 #23432

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Já si myslím že to jen zbytečně moc řeší, dokud to jezdí tak to neřeš a užívej a až to přestanejet tak vyměníš čerpadlo a třeba to lítat nebude. Tam je takových možností a záludností, třeba tvoje auto je čorka co nemá originál řídící jednotku a nebo jakákoliv další SW závada na čerpadle, nebo dalších X HW závad. Já ty elektronice přestávám den od dne věřit a to je to můj denní chléb.
Jo a prosím nezákládej tu pořád dokola vlákna o předvstřiku. Stačí jedno.

PS.: Předvstřiky porovnat můžeme, ale nějako nemám kam připojit VAG tak ti hodnoty předvstřiku neřeknu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. zář 2009 11:36 #23436

Mám ten samej problém takže by mě to taky zajímalo čím to je?Měnily jste ten řídíci vstřik?
Vw Caravelle 151 PS rychlej bus :-)
Vw Polo 6N2 1.4 TDI
EGR - OFF
KAT - OFF
Možnost zapůjčení přívěsného vozíku s plachtou 210x117x155 - 608 900 993

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. zář 2009 13:32 #23439

  • chuan
  • Avatar uživatele chuan
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 133
  • Obdržená poděkování 0
cerpadlo je mneneno kladky nove remen novy vackove kolo nove a ted hlavni vstrik a zbyva jednotka a potom babicko caruj nic mene verim tomu ze tomu nrozumis ale nazor ze mam jezdit dokut to jezdi neresi tak to si myslim ze neni dobre jinak vzij se do me situace a ty byt na mem miste jak bys postupoval ty

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.231 sekund

Login