Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. kvě 2016 17:58 #167219

Zdravim, moje situace s cerpadlem se posunula, potrebuji cerpadlo 074130108F(046085018) a z neho predsuvnik, nebo nejake misto nej, ktere pujde repasovat, na T4 2.4D AAB 57kw. Dnes jsem byl u kamarada na vrakovisti a je to bida, nevite nekdo o nejakem cerpadle tohoto typu prosim? :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 23. kvě 2016 19:18 #167366

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zdravíčko, setkali jste se už někdy s poruchou na motoru ABL - 1,9TD, r.v. 1997, že se motor chová celkem normálně (teda až na to, že to strašně žere a kouří - na to jsem si už zvykl), ale od určitých otáček to z ničeho nic přestane táhnout. Nevím kolik otáček to je, nemám otáčkoměr, ale abych to upřesnil, jsou to otáčky, když jedu po rovině, zařazená 5ka a rychloměr ukazuje malinko přes 80. Prostě jede, jede a na 80 ztratí výkon a začne se dusit. Povolím plyn, motor zase normálně jede, ale víc otáček z toho prostě nedostanu.
VW Transporter 1,9 D, 1993 - prodáno
VW Transporter Long 2,4 D, 1994 - prodáno
VW Transporter 1,9 TD, 1996 - prodáno
VW Caravelle Long 2,4 D, 1996
VW Transporter Long MAXI 1,9 TD, 1997

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 24. kvě 2016 10:34 #167378

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
Naftový filtr, vzduchový filtr, regulace turba nebo regulace paliva. může toho být hodně.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 24. kvě 2016 12:29 #167382

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Díky za tip.
Tento problém trvá od doby kdy jsem rozebral a složil motor. Takže tím bych filtry vyloučil. turbo mě taky napadlo, regulační ventil jsem měl odpojený a zkoušel jsem regulovat ručně a taky nic. Tak co ta regulace paliva? co tím je vlastně myšleno?

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 25. kvě 2016 21:50 #167419

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
Na čerpadle máš bandasku ovládanou tlakem turba, která přidává naftu při zvýšení tlaku turba

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 25. kvě 2016 21:52 #167420

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Takže by mi k čerpadlu měla vést nějaká tlaková, či podtlaková hadice?
To si nevybavuju, že bych tam kdy viděl.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 26. kvě 2016 16:35 #167434

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
ano, tlaková hadička, asi pětka nebo šestka

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 26. kvě 2016 16:38 #167435

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
A nemůžeš mi to někde vyfotit?
Jediné co mi k čerpadlu vede jsou dvě lanka - plyn a přesuvník, a dvě naftové trubky - sání a přepad.
A dám ruku do ohně za to, že jsem to tam ani nikdy neměl.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 27. kvě 2016 19:35 #167450

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
Měla by tam být takováhle nějaká baňka, a do ní by měla vest hadička od sání. Jestli to tam nemáš, asi to nebude správné čerpadlo. Foto je z jiného auta, ale bude to podobné. Neříkám, že to tím je, ale je to možnost.
Přílohy:

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 18. čen 2016 17:05 #168188

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tím to nebude, mám jiné čerpadlo - fotky níž.
Jinak jsem vyměnil vzduchový filtr, naftový filtr, vyčistil sací koš v nádrži - nic nepomohlo.
Ještě se teda chci zeptat, jak by se projevovalo špatné turbo?

Přílohy:

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 18. čen 2016 20:57 #168192

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
A na tohle čerpadlo to před opravou normálně jezdilo? A nastavený je dobře? Tak pak už jedině asi to turbo.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. čen 2016 13:27 #168196

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Právě že to čerpadlo je vyměněné, takže čerpadlo tam bylo jiné. Jestli je nastavené dobře, to nevím, protože se v nastavení čerpadel zatím moc nevyznám. Vím jen jak nastavit množství paliva a volnoběh. Tak co by se na čerpadle ještě dalo poladit?

Jinak jsem ještě zjistil, že když od turba sundám hadici ze strany kde to saje vzduch, tak je tam vidět střed turba, a když to chytnu za osičku, tak to má do stran asi 2mm vůli a je to zalité olejem. Má to tak být, nebo je to špatně?

Přílohy:

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. čen 2016 14:43 #168198

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
ještě se dá seřídit předvstřik, ale na to už musíš mít úchylkoměr. Co se týká turba, dva milimetry už je trochu víc, ale pokud se volně točí, tak by mohlo fungovat. Z fotky není pořádně vidět, jestli nejsou ohlodané lopatky té vrtule, to by bylo špatně. A ještě je vidět okolo turba hodně sazí. Pokud by výfukové plyny utíkali ještě před turbem, nezbylo by jich dost na roztočení turba.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. čen 2016 17:11 #168201

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ano, turbo se točí volně a lopatky ohlodané nejsou. Takže pokud se točí tak to bude v pohodě, jo? Ty saze unikaly ze spoje mezi parohama a prvním výfukem, ale těsnění už je vyměněno.
Jinak z výfuku jde opravdu hodně černého kouře a je to čím dál horší. Tak proto jsem myslel to turbo, že by mi to přes sání žralo olej.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 19. čen 2016 21:00 #168206

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
a olej ubývá hodně? Ted mě ještě napadlo zkusit vyndat a nechat zkontrolovat vstřikovače, jestli dobře rozprašujou. A proč jsi vlastně měnil čerpadlo? Pokud je vše ostatní (trysky, turbo) původní, a měnil jsi jen čerpadlo, nebude k.o. to čerpadlo?

Vygenerováno za 0.368 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/