Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 05. čec 2016 10:17 #168572

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Obdržená poděkování 42
toho už bych se asi bál. každopádně bych ji odvezl nějákému motoráři, který ji posoudí, otlakuje, popř srovná.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 27. srp 2016 06:12 #169907

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Takže problém s nízkým výkonem, kouřivostí a neschopností dostat motor v tahu do otáček jsem vyřešil. Takže pro ty, koho by to třeba zajímalo:
Vyměnil jsem vstřikovací čerpadlo za jiné - tím jsem sice opravil ty otáčky, už to i v tahu šlo nahoru a nemusel jsem jezdit jen 80 km/h jako předtím. Nicméně kořilo to pořád jak dýmovnice a výkon nic moc.
Vyměnil jsem i turbo - a tímto se vyřešila i kouřivost a výkon. Sice to pořád kouří víc, než by mělo, to už ale přisuzuju počtu najetých km, takže to asi jedině GO. Nicméně je to sto a jedna oproti tomu co to dělalo. A i ten výkon je nesrovnatelně větší.
A nejlepší na tom všem je, že i spotřeba spadla z původních 11 litrů někde kolem 8-9 litrů (s naloženým autem)
VW Transporter 1,9 D, 1993 - prodáno
VW Transporter Long 2,4 D, 1994 - prodáno
VW Transporter 1,9 TD, 1996 - prodáno
VW Caravelle Long 2,4 D, 1996
VW Transporter Long MAXI 1,9 TD, 1997

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. zář 2016 23:16 #170542

• JDo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj přátelé,

doporučte někoho z Brna či okolí, kdo by poctivě seřídil vstřikování u 2.4D AAB.

Díky
VW Transporter T4, 2.4D AAB, rv '93
5x dítě + 1x manželka

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 23. zář 2016 19:48 #170593

• Polda
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 29
Myslím že pro tvoje účely - Kaktusáček74 - ideální
Polda - pomáhat a chránit

T4 CARVELLE 2,5TDI 75 kw
www.transporterclub.cz/forum/19-moje-auto/126664-p
http://igorvw.rajce.idnes.cz/
tel.: 602 124 854
IgorPol@seznam.cz
Poděkovali: JDo

Naposledy změněno: od Polda.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 05. lis 2016 07:53 #171533

Teče nafta kolem osičky táhla plynu na čerpadle,a tím padá nafta,asi.Motor aab 2.4d 57kw, sháním to těsněni u této osičky, kde koupit? nebo rozměr případně číslo dílu ? Už se tady na to někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel. Předem dík za odpověď.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 06. lis 2016 20:06 #171552

• DJ_IRK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Měl jsem stejný problém, v tu chvíli jsem to provizorně vyřešil obyčejným gumovým kroužkem z nějaké vodoinstalatérské sady. velikost tak akorát.... kroužek jsem posadil na osičku, mezi táhlo plynu a čerpadlo. No a pak už jsem to neřešil, je tam doteď...
VW Transporter 1,9 D, 1993 - prodáno
VW Transporter Long 2,4 D, 1994 - prodáno
VW Transporter 1,9 TD, 1996 - prodáno
VW Caravelle Long 2,4 D, 1996
VW Transporter Long MAXI 1,9 TD, 1997

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 06. lis 2016 21:06 #171554

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
Hlavně si poznač polohu táhla vůči hřídelce

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 27. pro 2016 08:18 #172615

Ahoj všem.Taky jsem zjistil že mi teče čerpadlo. Zatím jsem použil způsob jako DJ_IRK, dal jsem o kroužek mezi táhlo a čerpadlo.
Bylo by asi lepší vyměnit o kroužky na osičce. Nevíte někdo jak ji vyndat??? Pročetl jsem celé téma, ale popis demontáže jsem nenašel.
Osička má docela velkou axiální vůli.To je normální?
Díky za radu.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 28. pro 2016 18:22 #172657

• Jirka S
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 42
To se musí sundat celé to víko. A blbě se to dává zpět. Já to dělal na svém, a musel jsem vyšroubovat i šroub na bohatost, aby to tam šlo vrátit. A hlavně si pořádně označit polohu páky na hřídelce. Ale pokud si nejsi jistý, radši to někomu svěř.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. úno 2017 13:33 #174013

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Zdravim Vas frajirci :) Od noveho roku jsem taky majitelem....no a samozrejme to uz zacalo...takze bych se vas rad zeptal na par veci:
1, nechal jsem si udelat (tajny :) ) vypinac na stop ventil. Nicmene po jeho zapnuti (tj. po odpojeni stop ventilu) to stejne chytne (trochu hur, ale chytne), motor nejde do otacek, da se jet jenom na 1 a ve stoupani do alpskych prusmyku by to hned chciplo, ale proste to furt jede...netesni ten stop ventil? Kdyz ten vypinac vyhodim, protoze je k nicemu a bude to tou netesnosti stop ventilu...bude ta netesnost necemu v budoucnu vadit?
2, probehly rozvody,filtry,pumpa,zhavicky...a serizeni /udajne/:) predvstriku tak jsem to jeste nechal zkontrolovat kamarada s diagnostikou (nebyl to VAG) a to cislo u predvstriku litalo od 40 do 68 (tady jsem cetl, ze by melo byt 50-65) Muze to byt (kez by:) tou jinou diagnostikou, treba, napriklad, konkretne :)
3, ten samy kamos nasel jeste chybu na cidle teploty chlad. kapaliny, pri jizde litala teplota 81,89,92,76...asi je to spatne, ze jo? Takze me ceka vymenit to cidlo (asi to nejmensi z toho vseho:) ?
4, muzou ty posledni 2 veci mit vliv na studeny starty, ktery se mi ted, po tech udelanejch rozvodech, moc nelibi? (chytne na drcnuti, ale trva tak 2-3 sekundy nez se vyladi sametovy chod :)
Moc Vam dekuji za nazory a rady.
(Jste jediny kdo mi muze poradit a kdyz je nekdo jediny tak...musi :) :)
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. úno 2017 19:25 #174022

• shrekPce
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
1) neporadim, pokud je to preruseni stavy k nemu, tak nejspis neni uplne vporadku

2) hodnoty predvstriku jsou stejne na jakekoliv diag, pokud to ta diag umi vypsat. Pokud si delal rozvody, delal si s tim i remenice a rozvodovy kolecko na klice? To je dulezity udelat. Predvstrik muze litat v radu jednotek nahoru a dolu, tohle skakani muze zavanet nacnutym ulozenim klika/kolecko.

3) cidlo novy

4) urcite to vliv ma, hlavne ten predvstrik...
VW all day all night...
Mil Mi-2 Hoplite

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. úno 2017 20:59 #174029

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Diky moc za odpovedi ShrekuPce...
1, proste ten vypinac vyhodim a dam to do puvodniho stavu.
2, jo jo, ta jeho diagnostika to umela, byly to kolonky pod sebou a bylo to v druhy kolonce od shora...no a litalo to tam.
ja tem servismanum napsal presne co chci, podle zkusenosti a navodu co jsem si tady precetl a meli tam napsany i hlavni remenice a kolecko kliky...jenze na to mi rekli, ze je to raketa a ze jsou dobry a ze to nema cenu at to zase moc neprehanim....takze se na to vykaslali. Nevis nahodou plus minus kolik stoji ta hlavni remenice a to kolecko kliky? Jak je narocny to ted doudelat, nevis, prosim...
3,jo, cidlo bez diskusi vymenim
4, tim je to jasny...umelci, ja to vedel, ze to nebude tak jednoduchy... :)
Diky.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. úno 2017 21:36 #174034

• shrekPce
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Hele kolecko na klice stoji se sroubem kolem 500-700,- takze to rozhodne neni polozka k rozmysleni ;)
Remenice je drazsi, presne nevim, ale kdyz kouknes napr na granex.cz, tak tam najdes vetsinou nejlepsi cenu ;)

Bohuzel nekdo, kdo to neservisuje casto, tak ne uplne vi, co je a co neni potreba ;)
VW all day all night...
Mil Mi-2 Hoplite

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. úno 2017 22:11 #174036

• Kumi4
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
...kolecko bez debat, kupuju. Na tu hlavni remenici jsem koukal na tom granexu a do 3.000,- je pekna + srouby. Zitra se jedu domluvit do servisu kde to (neu)delali...a jsem zvedavej jak se jim to bude chtit jeste predelavat...uz to vidim jak se budou kroutit, ze ted uz to nepujde apod... Kazdopadne dekuju za pomoc.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 17. úno 2017 06:48 #174045

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 52
autodily cardo - řemnice za 2029 febi,2454 ina, nedělám reklamu,jen sem si včera objednal komplet rozvody
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji

Vygenerováno za 0.223 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/