Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 15. lis 2009 22:47 #27869

• chuan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
nic mene dnes vyndano cerpadlo od masla zitra jde na stolici a uvidime kdyz bude vse ok tak jeste vymnena jednotky. me stare cerpadlo na stolici pujde hned co mi pride to prvni
potom budou 2 cerpadla naskousku a uvidime jeste potrebuji sehnat jednotku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 15. lis 2009 22:49 #27870

• andula
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Jestli to startuje a jezdí tak proč to řešíš?
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 15. lis 2009 23:07 #27874

• chuan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
no resim protoze rozhazeny predvstrik muze postupne poslat cerpadlo k certu a jednotka je stoho polosilena a tyto dve veci muzou odkourit motor proto to resim

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 15. lis 2009 23:36 #27877

Já jsem s tím "lítacím" předvstřikem najel už skoro 200 000km,občas mi to píše,že je počátek vstřiku mimo rozsah.Jeden známý mi tvrdí ,že je to čerpadlem,to jsem už vyměnil za údajně dobré,ale nic se nezměnilo.Snad se ti zadaří na něco přijít.

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. lis 2009 10:16 #27887

Já se též hlásim do klubu "lítačů" :twisted: ; u mě převstřik opisuje elispu mezi horní a dolní hranicí, sporadicky přeběhne mimo toleranční pole. Auto jezdí, startuje dobře, otáčky při studeném motoru lehce kolísají. M. Mindl mi předvstřik sešteloval co nejlíp to šlo, a dle něj to kolísání nemám řešit, tak to neřeším. Ale příčina mě VELMI zajímá, no bohužel momentálně nemám ani čas ani peníze na pátrání po původci toho kolísání. Motor AXG.
T4 Mula 111

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 16. lis 2009 12:49 #27892

Jojo, to je pravda. Od té doby, co Martin (Chuan) pořád řeší tenhle problém, dost podrobně sleduju křivky předvstřiku na VAGu a musím říct, že co kus, to originál. Pokud si dobře pamatuju, u mýho auta byl výkyv křivky minimální, cca 1 stupeň plus mínus, dá se říct, že seděl tam kde má sedět a nelítal. Multiblack to samé. Virtual Bob přesně jak to popisuje, ale tam bylo dost jiných problémů, které se řešily. Chuan, to je kapitola sama pro sebe, ten už vyměnil snad všechno, předvstřik mu pochoduje nahoru a dolů v rozsahu tolerančního pole, sporadicky ulítne mimo, ale jinak má auto v top stavu, po výměně vačky a hydroštelů krásně tichoučkej motor, výborné starty. Tak snad už jedině repase čerpadla. Pravda je, že se ten problém za provozu vůbec ničím neprojevuje a je otázka, jestli to lítá i při zvýšených otáčkách nebo ne. Já osobně bych tenhle problém řešil až tehdy, kdy bych zpozoroval nějakou změnu chování motoru. Křivka předvstřiku jede v závislosti na teplotě paliva a dost dobře nechápu, jakto, že graf hlásí nejen výkyv předvstřiku, ale i výkyv teploty paliva, a to dokonce několikrát za vteřinu? To už je podle mne spíše šum někde ve vedení nebo snímačích, určitě ne v jednotce (můj názor). Největší problém u Chuana je to, že to auto moc poslouchá a až příliš pedantsky se o něj stará (nic ve zlym), a to, že mu ta křivka lítá ho neskutečně dráždí. I když neumí moc dobře psát, je to perfekcionista a chce to mít všechno tip top a když to tak není, tak z toho nespí. Jinak je to ale fajn kluk, kterej se pro druhý rozdá a pomůže kdykoli a s čímkoli, hodně šikovnej a znalej Tček, v tom za ním pevně stojím. Marek
VW T4 syncro long multipřestavba - UKRADENO
ČEKÁM NA ZÁZRAK

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 20. lis 2009 22:49 #28132

• Rob
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Předem říkám, že toto téma sleduju ze zájmu, ale vůbec si netroufám do něj přispívat.. Mohl by mi ale někdo vysvětlit, jakouže elipsu opisuje ten předvstřik? Chápu, že je to nějakej graf, ale co jsou ty hodnoty? Tlak? čas?

Jinak chuane mě napadlo - co třeba ojetí koníci, co drží vačku? Že by nepatrně kmitala?

Ale jak říkám.. spíš tomu tady nerozumím..
R d:_( d:_(
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 03. bře 2010 16:29 #37907

• PAKO
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
pánové chci se vrátit na začátek tématu a to gumička na osičce k táhlu "plynu"v čerpadle...je to na 2,4D kde se pídit po ní? jako že kde ji zakoupit...

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 03. bře 2010 21:26 #37942

Zavolej na tuhle adresu.Rozvoz denně DC,Pha,CV.TP.A na dobírku po celé ČR.
Přílohy:

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 04. bře 2010 21:55 #38067

• Rob
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
je to i v té bosch sadě a i v jedné z těch VW sad. Ale jak píšu, esi ti to teče, tak bacha na futro a tu osičku

PAKO napsal: pánové chci se vrátit na začátek tématu a to gumička na osičce k táhlu "plynu"v čerpadle...je to na 2,4D kde se pídit po ní? jako že kde ji zakoupit...

VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW ACV '99 syncro long

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 05. bře 2010 09:05 #38096

• PAKO
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
jj již jsem ji zakoupil...sice jinde ale 2,50,-

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 10. dub 2010 18:14 #40234

Ahoj
Dostal jsem pocit, že mi T4 2,5tdi 75kw 02, netáhne tak jak by měla. Nechal jsem ji napojit na diagnostiku a mám zavadu na čidlu teploty nafty, které je uvnitř čerpadla a ukazuje -5°.
Na 1,9tdi je hned pov horním víkem čerpadla a nové stojí cca 400kč. Neměnil jste někdo toto čidlo na T4 a kde jste ho objednávali? A jde to poznat na výkonu?
VW T2 Doka 1,6 74 už se do ní pustím :-)
VW T3 Caravelle 1,6 TD syncro :kiss:
T3 1,6TD multivan Magnum :-)
T4 2,5TDI
T5, T6 už asi nechci :-D

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 13. kvě 2010 10:16 #42338

zdravim vsechny
potreboval bych poradit odeslo mi cerpadlo na 111 kw motoru a potreboval sem nove tamto bylo srot sehnal sem jedno velmi zanovni s cislem 0460415983 a ja mam cislo 0460415985 bude to pasovat nebo je jinne?predem diky za pomoc a jakekoliv rady a omlouvam se jestli sem to zaradil na nespravne misto..
Vw T4 California Exclusive
Subaru Impreza 160 KW

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 04. lis 2010 16:30 #54323

caw potreboval bych poradit jestli neznate nejakeho cerpadlare v okoli brna potreboval bych udelat GO cerpadla a nejlepe i starteru a altiku ale neznam tu v okoli nikoho sikovneho a nevite na kolik by to zhruba prislo

T4 - ČERPADLO / VSTŘIKY - PŘEDVSTŘIK / NASTAVENÍ 01. kvě 2011 23:47 #72294

• Pepe
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,

mám 2.5 TDi 111 kW AHY. Poslední dobou motor špatně startuje, pomůže 2x žhavení. V záběru motor netáhne tak, jak by měl a zdá se mi, že zbytečně dost kouří.

Po přečtení vláken PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!! a tohoto jsem začal kontrolou předvstřiku VAGem. Teplota motoru podle budíku byla 90 stC, podle VAGu cca 87 stC. TDI Graph nic nevykreslí, jen dole vpravo napíše poznámku "Timing is too retarded to be plotted.". Dále píše Timing = 0 a to odpovídá i údaji z druhého pole hodnot:
[attachment=1:2dwynyes]<!-- ia1 -->predvstrik_vyrez.png<!-- ia1 -->[/attachment:2dwynyes]

Tady ve vláknu "PROBLÉMY PŘI STARTOVÁNÍ !!!" Pukous píše, že předvstřik u 2.5 TDi 111 kW má být mezi 5 - 6,5.
Je možné, že je skutečně nulový předvstřik a auto přesto jede? Nebo nějaké čidlo...?

Ještě přidám zajímavý "úkaz" - motor / měřené hodnoty / 007 - úplně chybí údaj o teplotě oleje (2. pole) - mrtvé čidlo?
[attachment=0:2dwynyes]<!-- ia0 -->teploty_vyrez.png<!-- ia0 -->[/attachment:2dwynyes]

Díky moc za názory a rady :help .

Pepe
VW T4 Multivan 2.5 TDI
Přílohy:

Naposledy změněno: od Pepe.
Vygenerováno za 0.224 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/