Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž "

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 19. říj 2018 19:07 #188947

  • -JT-
  • Avatar uživatele -JT-
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Příspěvky: 80
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 12
Taky jsem ho letos montoval, ale zatím nebyla pořádná zima.
"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej"
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 22. dub 2019 22:42 #191765

Jak jsi to tam dostal pod sedacku hlavne vyhnout se nadrzi a vyfuku co tam vede?Kdyby slo nejake foto diky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 27. lis 2019 13:41 #195414

Ahoj pane,
řeším teď Planara do T4 Multivan.
Nemohl be ses se mnou podělit o foto z montáže, popřípadě nějaká zkušenost z provozu.
Řeším, jestli pod sedadlo nebo pod podlahu do krabice.
Jsem z Blanska, tak by se dalo i potkat.
Předem děkuji za info.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 28. lis 2019 05:53 #195423

Taky jsem planara montoval - původně jsem chtěl pod sedadlo spolujezdce ,ale nakonec jsem ho namontoval na držák
pod podlahu na stranu řidiče v místě druhé řady sedadel. Nasávání vzduchu je před zadním kolem a výdech je za sedadlem řidiče - na výdech jsem koupil ten stejný kryt jako mám u teplovodního topení pro druhou řadu sedadel.
Myslím, že hlučnost je menší, než kdyby planar byl pod sedadlem spolujezdce. Na přívodní a odvodní hadici 60mm jsem nasunul ještě silnější hadici 75mm kvůli ochlazování. Naftu jsem vyřešil tak , že jsem místo spojky, která vede z nádrže do čerpadla na bufíka dal T kus. Nádrž jsem nesundával.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 18. úno 2022 09:25 #205352

Rád by jsem poprosil o bližší info a foto. Jak umisteni topeni tak i na spodni cast auta, kde je vyvedeny vyfuk a sani. Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 20. zář 2023 07:15 #210047

  • ppek
  • Avatar uživatele ppek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý den. Mám nezávisle topení pod autem (t4 syncro 1996) v originalním boxu od výroby. při provozu topeni ale pronika zapach spáleneho plastu do kabiny řidice.
zjistil jsem ze to je zpusobeno originalni koncovkou z boxu do kabiny ktera ze zahrříva a následně smrdí.

Topeni LBBros 2Kw.

chtel bych se zeptat zda nekdo řešil obdobný problém ? dá se nahradit plastová hadice nejakou jinou hadicí případně kde ji koupit ?
varianta 2. vejde se topení pod sedačku řidiče nebo spolujezdce ? děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 22. zář 2023 07:21 #210064

Ahoj , taky mám lf brosse , dokonce 5kw , a problém se spáleným plastem nepociťuji . Používáš topení na nastavený výkon- že topí pořád , nebo nastavením teploty - natopí,vypne a při ochlazení znovu natopí ? Protože při ohřevu na nízký výkon se topení dost zanáší a pak by to mohlo dělat tyhle "smradlavé" problémy. Já jedu jen na teplotu , to zanášení na výkon bylo celkem nepříjemné. Rozebrat a vyčistit topení jde lehce , jen si nejdřív kup sadu těsnění , stojí pár kč . Taky může být chycené čidlo teploty , tím pádem by topení zle regulovalo , a mohlo by topit víc než je zdrávo- tím pádem by bylo riziko tavení plastu....
A k tomu umístění pod sedačky - pod spolujezdce se vejde , ALE - výfuk povede hned těsně vedle nádrže ! Viděl jsem pár videí , kde to angláni do těchto míst montovali , ale osobně bych to tam nedal. Výfuk mám ještě omotaný termo páskou na výfukové svody , a i tak umí být dost teplý . Pod řidiče bych dal raději druhou baterii , s tou nádrží je to tam stejně nevhodné . Montáž to origo boxu pod auto je nejlepší řešení co může být. Jen je potřeba vychytat to zanášení topení- předpokládám že bufa máš natočeného o 90° , takže už jen to přispívá k horšímu spalování , a pokud k tomu připočteš ještě topení jen na výkon , tak zanešené topení máš raz dva.
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.
Vygenerováno za 0.213 sekund

Login