Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž "

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 06. lis 2017 09:46 #180771

Dotazy k montáži horkovzduchu:

Pořídil jsem naftový horkovzduch Planar 2D, namontoval pod sedačku spolujezdce (v případě zájmu se mohu podělit o info a foto ke své verzi montáže).
Pro přívod nafty jsem chtěl využít hadičku z nádrže k podávacímu čerpadlu pro klasický příhřev motoru (který tam už pro nefunkčnost nemám). Dal jsem tedy čerpadýlko do těch míst, přímo do něj napojil hadičku nafty pro příhřev, ale i po odvzdušnění topení nefunguje kvůli palivu. Když si k čerpadýlku, tam kde je, dám hadičku ze samostatného kanystru, tak topení šlape na jedničku.

Měl bych tedy dotaz na zkušenější:
1) V čem může být problém, že si Planar nechce tahat naftu orig hadičkou pro čerpadlo příhřevu z nádrže?
2) Co napojení nafty z vracečky k naftovému filtru? Případně kde koupit kovový T-kus pro odbočku?

Díky
T4 long 9míst - 2.5TDI 1997 tm.zelená - bazarový kup 12/2012

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 06. lis 2017 16:55 #180777

  • -JT-
  • Avatar uživatele -JT-
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Příspěvky: 80
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 12
Možná je hadička z nádrže ucpaná,nebo máš špatný sklon čerpadla.
"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej"
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 06. lis 2017 17:52 #180778

A nebo to máš špatně odvzdušněný... pokud v té hadičce od původního bufu je nafta, tak normálně teče ven a vyteče ti klidně celá nádrž na zem, když tam to čerpadlo není. Teda aspoň na mým autě. Ale pochybuju, že by to nějak oblbli, aby to nedělalo. Pokud nafta neteče, cucej.... :-)
z vratky bych to nebral, nevím, jestli je to v nádrži pod hladinou. Pokud ne, tak by ti to nefungovalo..

Lidi. Dávali jste někdo topení pod auto do nějaké samo-domo krabice pod auto? Rád bych něco takového vyrobil, neb tady mám fungující kousek a v autě by se mi s děckama spalo asi tak o 20°C lépe.
Topení je webasto Airtop 2000, sice z kamionu ale 24V je ten menší problém. Dělali jste někdo takovou zástavbu?
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 25. lis 2017 17:36 #181020

  • bobr
  • Avatar uživatele bobr
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 18
BenediktVX :
Kdyz je v aute original horkovzduch, tak u vstupu do nadrze, je dvojite tecko, misto klasickeho pokud je tam jen prihrev.
Takze to fungovat musi...
Nekdy to trva delsi dobu nez se to odvzdusni samo, a v pohode si to z nadrze natahne, pokud mas ale bufik uvnitr pod sedackou a cerpadlo pumpuje nahoru tak by to uz mozna mohlo delat problem.
Myslim si ze stoji za to usili ten bufik dat ven pod auto jako, je original eberspacher, nehlede na to ze ti to pak nehuci vevnitr v aute.
Ja jsem si ho kdysi dodelaval do Transportera a po zvazeni vsech tedlech problemu, jsem sehnal eberspachra s prislusenstvym
primo do T4 , vcetne hadic a drzaku.
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 27. lis 2017 22:42 #181065

No, prave, ze se to neodvzdusni. Mozna jak ktere topeni - zalezi, jak je trpelive... Kazdopadne se to rozhodne nepovede na jeden pokus o start (coz jsou vlastne 3 pokusy), spis bych to videl tak 10-15. pokus podle toho, jak je dlouha hadice. Nopak kdyz to vede za cerpadlem nahoru, je to v pohode, vytlak to ma vic nez slusny. Doma jsem si pri zkouseni cerpadla nahodil zbytkem nafty zed cca metr nad stul... :-/ :-D
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 28. lis 2017 16:38 #181080

  • bobr
  • Avatar uživatele bobr
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 18
Mel jsem to dole nekolikrat a vzdycky to chytlo max na podruhy, bufik pak bezel a sem tam bylo slyset tukani naprazdno jak prosel vzduch , ale to bylo uz za behu a jen chvilema takze ani nezhasnul. Po par minutach vse OK.
Mozna taky zalezi v jakem stavu to cerpadlo je...
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 17. pro 2017 16:42 #181290

Ahoj..chci namontovat topeni webasto 2000 pod sedacku spolujezdce...jak si resil vyfuk kudy to vest..vw t4 abl

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 24. srp 2018 22:48 #186833

To se resi pomerne jednoduse. Taha se to tou jejich dvouplastovou hadici, moc moznosti, jak to natahnout neni. Proste se te nadrzi musis vyhnout.Konec vyfuku by asi nemel koncit pod soupackama. Jediny, co je blby, ze musi dolu nadrz...

Ja sbiram napady, jak to dat pod auto. Napadlo me svarit plechovou krabici, tu umistit do diry vyrizle v podlaze... (mam tam vhodny zrezly flek :-) ) Pak k tomu vyrobit viko. Jen nemuzu najit, ze by to tak nekdo delal.... Ze to tak pujde je vice mene jiste, jen hledam inspiraci, neb to nebude uplne jednoduche...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 27. srp 2018 21:56 #186869

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Mám známého, už to dvě sezóny používá ( slabší verzi 2kW) a je spokojený, montáž pod sedadlo spolujezdce.
Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 14. říj 2018 18:01 #188870

Ahoj všichni,
v nedávné době jsem předělal svojého mazlíčka VW T4 tranportéra na samo domo obytku.
Jediný problém jsem shledal v topení. Nyní používám elektrickou Etaviru cca na 1kW i když můžu jít i na 2kW. -
V pohodě vytopí i při mínus 10st. Ale problém je v tom, že musím do kempu nebo někam, kde je elektřina.
Chtěl bych více nezávislosti.
Již tady o nezávislé topení bylo napsáno hodně , ale odpovědi jsem se nedočkal.
A teď to hlavní - Horkovzdušné naftové topení Planar 2D 2kW - a teď plusy a mínusy
+ za slušný peníze
???? hlučnost - jde při tom usnout a spát
- náročnost montáže - kam namontovat atd.
atd atd .
Může na to prosím někdo seriózně odpovédět.
předem děkuji za odezvu.
Zdravím Ivo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 14. říj 2018 18:08 #188872

Oreginal napsal: Ahoj všichni,
v nedávné době jsem předělal svojého mazlíčka VW T4 tranportéra na samo domo obytku.
Jediný problém jsem shledal v topení. Nyní používám elektrickou Etaviru cca na 1kW i když můžu jít i na 2kW. -
V pohodě vytopí i při mínus 10st. Ale problém je v tom, že musím do kempu nebo někam, kde je elektřina.
Chtěl bych více nezávislosti.
Již tady o nezávislé topení bylo napsáno hodně , ale odpovědi jsem se nedočkal.
A teď to hlavní - Horkovzdušné naftové topení Planar 2D 2kW - a teď plusy a mínusy
+ za slušný peníze
???? hlučnost - jde při tom usnout a spát
- náročnost montáže - kam namontovat atd.
atd atd .
Může na to prosím někdo seriózně odpovědět.
předem děkuji za odezvu.
Zdravím Ivo


Uvítal bych, kdyby se někdo ozval z Brna a okolí,
a kdybychom se mohli setkat a popovídat si.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 18. říj 2018 21:05 #188929

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj,
funguje dobře, u některých starých verzí byl problém se žhavicí svíčkou, to rusové vyřešily tím že do nových dávají japonskou svíčku. Mám známého kterému funguje už několikátou sezonu a se T4 kempuje i v zimě a 2kW mu prý pohodlně stačí. Já jsem po jeho doporučení koupil Planar 2kW také a teď se chystám na montáž.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 18. říj 2018 21:08 #188930

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Spát se při tom pohodlně dá. Většinou se montuje pod sedačku spolujezdce.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 19. říj 2018 08:46 #188935

čus, dával jsem ho teď od T5, ale princip je stejný ;)
VW T6 Multivan / 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 GP, Long 2,0i 103kW/ 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 Long 3,2i / V6 / manuál / 4motion / 173kW

Ducati 999R
Ducati 900SS
Moto Morini 500S
Benelli Tornado 650 SP
Yamaha XS500
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Nikotýn.

T4 - NEoriginální nezávislé topení ! " zkušenosti / montáž " 19. říj 2018 16:07 #188942

Taky bych to viděl tak, že to namontuji pod sedačku spolujezdce.
Ale ze spodu je výfukové potrubí s tím hliníkovým krytem. A dále tam mám trubky od topení / vodního / do prostoru pro cestující.
Mezi podlahou a tím hliníkovým krytem je nějaký prostor cca 4 cm - max 5cm.
vejde se tam ten přívod - nasávání / plastová hadice / a vývod plechová ohebná trubka ? Myslím tím ohyby trubek atd.
Přívod nafty se tam asi vejde.
Nemá někdo zkušenost ?? Popřípadě fotky ???
Díky předem za info.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.218 sekund

Login