Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - dodatečná montáž klimatizace

T4 - dodatečná montáž klimatizace 29. srp 2013 12:45 #126001

• klija
  • Avatar uživatele klija Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, má někdo zkušenost s dodatečnou montáží klimy do T4? Mám Californii 2.4 D r.v. 92 a letošní léto bylo strašné... díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 29. srp 2013 21:24 #126021

Mam montoval jsem dvouzonu do kratkýho předku a climatronik

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. lis 2013 23:06 #129428

Pani to iste u nas...v nasej californii mame na boku vyklopne okno cize za jazdy to neotvoris ... Je to nedomyslene.... za B stlpikom sa v aute neda otvorit ziadne okno tym padom tam vzduch stoji a je tam naozaj teplo... Zena mi dala noz na krk :D :o ze klima musi byt! Skusil som este kvalitne folie na skla ale to ju nastvalo :lol: ze vyhodene peniaze ... teplo jak v peci. Najde sa tu niekto kto sa do toho pusti? Aka by bola cena cca? Chcem tu najjednoduchsiu. - manualnu klimu. Vdaka za pomoc. Erik.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 06. lis 2013 07:48 #129445

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
manuální jsem dělal na ACV, ta je v pohodě... co máš za motor? na hranatou se špatně shání kondenzátor. kdyžtak poradím...
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - dodatečná montáž klimatizace 06. lis 2013 08:37 #129448

ved prave, radil som sa o tom s jednym fandom do VW koncernu a povedal ze by sa do toho pustil jedine tak ze si to komplet vymontuje z buracky... ze je to kopec zaludnosti ak to nie je komplet... neviem, sam sa do toho isto nepustim, jedine ak so zenou :lol: Ja mam, teda myslim si to ze povodne to bol hranaty predok ale ked som to kupil uz to malo facelift na dlhy...cize predpokladam ze tym padom i chladic co tam mam je z dleho... - myslis ze by som musel menit aj chladic motora alebo je mozne pred to upevnit chladic klimy? a mam ACV rv 1996 ; dakujem za rady, erik

T4 - dodatečná montáž klimatizace 06. lis 2013 11:57 #129460

• lesek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
každý vodní chladič má svůj systém na připevnění klima chladiče, sahary a servo trubky. Do dlouhýho předku by jsi těžko rval chladič z hranatý, takže předpokládám že tam máš ten na dlouhej, jen tam nechávaj tu žebrovanou trubku na servo z hranatý (možná by tam mohla překážet klima chladiči), ale možná taky ne... na tu A/C to není tak hrozný, jsou dva typy. S dehydrátorem v pravým podběhu nebo novější s deh. pod klima chladičem a každej má jiný trubky. m.j budeš muset vyříznout díru v motorový přepážce a nabodovat tam vyústění pro trubky. Samozřejmě ideál je to přeházet z auta do auta, ale to fakt už zvládneš sám. Jestli budeš chtít tak ti ty věci můžu vypsat co jsou jiný, jestli si to teda dobře pamatuju :lol:
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 18:38 #129877

Mně by zase zajimalo, zda z Vás někdo řešil předělání klimy z man.na automatickou 2-zónu.
Jedná se mi o to,že u manuální jde jen ze předu a ne i ze zadu,takže to auto nemohu vychladit a musím to mít naplno a jde to vše na mě. Díky za info
Volkswagen Caravella T4 2.5 TDI 111KW

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 18:43 #129878

Twins - Pavel - hmm, moja motivacia domontovania klimy je vychladit to vzadu... a ty pises ze to nie je moc realne jedine za cenu 'prechladenia' vpredu... hmm ? no ale zene nemozem povedat nie ;-) rodina musi drzat spolu :grouphug:

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 19:41 #129884

Manuální dvouzona existuje a funguje. Montoval jsem na své auto, jen jsem právě dozadu klimu netahal, ale měl jsem celou sadu vyndanou z jiného auta.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 19:48 #129885

ja prave nemam priestor v zadu ja mam auto v uprave California... myslim si ze tam vzadu nie je mozne mat vyparnik... ale myslim si ze musi fukat dozadu studeny vzduch prieduchom v podlahe...hmm? co myslis prosim? ja mam jeden prieduch na Webasto - teplovzdusne a druhy prieduch na klasicke kurenie... a tym si myslim ze bude zabezpecene ochladzovanie zadnej casti...

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 20:05 #129891

Průduchem v podlaze asi ne, mám vzadu tapec s prostorem právě pro klimu - nevyužitý.

Když jsem viděl ten chumel kabeláže v origo sestavě, tak jsem ji zase zahodil do krabice a nakreslil a natahal svoji.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 11:41 #134556

• Rauco
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Takže mi nezbejva než někde sehnat mechanika co mi to udělá? Když autoelektrice vůůbec nerozumím jo? A musím to vytrhat z nějakýho auta na vrakáči?
A předpokládám, že to teda musí být benzín a stejnej typ jak mám já (r.v.96) nebo tam možu nacpat dvouzonovku abych chladil i vzadu?

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 16:49 #134592

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Po dodatečné montáži klima bych Vám moc neradil s takovým autem jezdit do Německa-po kontrole příslušníků z KOBRY by jste se také mohli vrátit pěšky !!!

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 17:23 #134594

Kusna a to mas overene alebo to len niekto niekde cital? Chapem ak niekto spravi zasah tykajuci sa bezpecnosti ale klima??? Ta ju zvysi ;-) menej potenia :-)

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 17:54 #134599

• kusna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Osobní zkušenost po kontrole Německých četníků...sice se to konkrétně netýkalo klima,ale dodatečně domontovaného zpětného světlometu(ten jim strašně lezl na nervy)-byl to pro ně důvod cca hodinu lustrovat auto,jak fyzicky,tak i přes počítač(celkem 8 chlapů mi prolejzalo a rozebíralo mulťáka)...a během pár minut věděli s jakou výbavou auto vyjelo z výroby,kolik km mělo při odhlášce atd...
Jednalo se o multivan rok 92....tak si nedokážu představit,kdyby zjistili domontovanou klimu a ještě k tomu by byla z jiného roku výroby(v Německu se všechny dodělávky zapisují do techničáku-dokonce i přiblblé mlhovky,hagusy,mračítka atd)...věř tomu,že by jsi dorazil zpět taxíkem nebo pěšky,tedy pokud by tě nechali odejít

A dodatečná montáž klima se bohužel bezpečnosti týká-vrtáš díry do karoserie,což je nepovolená úprava karoserie(tedy pokud nejsi akreditovaný servis,který na to má "štempl")

A ještě jedna speciality Německých prudičů-jestli máš auto přihlášené jako nákladní a při kontrole u sebe nemáš knihu jízd nebo kotouček z tachografu,tak máš problém.A to stejné je,když máš na nákladním autě namontované tažné a nemáš při kontrole řidičák na přívěsy-tak to už si v Německu nějakou dobu nezajezdíš a pokuta jako kráva

Naposledy změněno: od kusna.
Vygenerováno za 0.208 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/