Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - dodatečná montáž klimatizace

T4 - dodatečná montáž klimatizace 29. srp 2013 12:45 #126001

• klija
  • Uživatel
Ahoj, má někdo zkušenost s dodatečnou montáží klimy do T4? Mám Californii 2.4 D r.v. 92 a letošní léto bylo strašné... díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 29. srp 2013 21:24 #126021

• Boža66
  • Uživatel
Mam montoval jsem dvouzonu do kratkýho předku a climatronik

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. lis 2013 23:06 #129428

• erikondrejka
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Pani to iste u nas...v nasej californii mame na boku vyklopne okno cize za jazdy to neotvoris ... Je to nedomyslene.... za B stlpikom sa v aute neda otvorit ziadne okno tym padom tam vzduch stoji a je tam naozaj teplo... Zena mi dala noz na krk :D :o ze klima musi byt! Skusil som este kvalitne folie na skla ale to ju nastvalo :lol: ze vyhodene peniaze ... teplo jak v peci. Najde sa tu niekto kto sa do toho pusti? Aka by bola cena cca? Chcem tu najjednoduchsiu. - manualnu klimu. Vdaka za pomoc. Erik.

T4 - dodatečná montáž klimatizace 06. lis 2013 07:48 #129445

• lesek
  • Uživatel
manuální jsem dělal na ACV, ta je v pohodě... co máš za motor? na hranatou se špatně shání kondenzátor. kdyžtak poradím...
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - dodatečná montáž klimatizace 06. lis 2013 08:37 #129448

• erikondrejka
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
ved prave, radil som sa o tom s jednym fandom do VW koncernu a povedal ze by sa do toho pustil jedine tak ze si to komplet vymontuje z buracky... ze je to kopec zaludnosti ak to nie je komplet... neviem, sam sa do toho isto nepustim, jedine ak so zenou :lol: Ja mam, teda myslim si to ze povodne to bol hranaty predok ale ked som to kupil uz to malo facelift na dlhy...cize predpokladam ze tym padom i chladic co tam mam je z dleho... - myslis ze by som musel menit aj chladic motora alebo je mozne pred to upevnit chladic klimy? a mam ACV rv 1996 ; dakujem za rady, erik

T4 - dodatečná montáž klimatizace 06. lis 2013 11:57 #129460

• lesek
  • Uživatel
každý vodní chladič má svůj systém na připevnění klima chladiče, sahary a servo trubky. Do dlouhýho předku by jsi těžko rval chladič z hranatý, takže předpokládám že tam máš ten na dlouhej, jen tam nechávaj tu žebrovanou trubku na servo z hranatý (možná by tam mohla překážet klima chladiči), ale možná taky ne... na tu A/C to není tak hrozný, jsou dva typy. S dehydrátorem v pravým podběhu nebo novější s deh. pod klima chladičem a každej má jiný trubky. m.j budeš muset vyříznout díru v motorový přepážce a nabodovat tam vyústění pro trubky. Samozřejmě ideál je to přeházet z auta do auta, ale to fakt už zvládneš sám. Jestli budeš chtít tak ti ty věci můžu vypsat co jsou jiný, jestli si to teda dobře pamatuju :lol:
Multivan Generation TDI 111kW, AXG, 2003
Transporter kombi 75kW, ACV, 2002

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 18:38 #129877

Mně by zase zajimalo, zda z Vás někdo řešil předělání klimy z man.na automatickou 2-zónu.
Jedná se mi o to,že u manuální jde jen ze předu a ne i ze zadu,takže to auto nemohu vychladit a musím to mít naplno a jde to vše na mě. Díky za info
Volkswagen Caravella T4 2.5 TDI 111KW

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 18:43 #129878

• erikondrejka
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Twins - Pavel - hmm, moja motivacia domontovania klimy je vychladit to vzadu... a ty pises ze to nie je moc realne jedine za cenu 'prechladenia' vpredu... hmm ? no ale zene nemozem povedat nie ;-) rodina musi drzat spolu :grouphug:

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 19:41 #129884

• Mad_Boxs
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Manuální dvouzona existuje a funguje. Montoval jsem na své auto, jen jsem právě dozadu klimu netahal, ale měl jsem celou sadu vyndanou z jiného auta.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 19:48 #129885

• erikondrejka
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
ja prave nemam priestor v zadu ja mam auto v uprave California... myslim si ze tam vzadu nie je mozne mat vyparnik... ale myslim si ze musi fukat dozadu studeny vzduch prieduchom v podlahe...hmm? co myslis prosim? ja mam jeden prieduch na Webasto - teplovzdusne a druhy prieduch na klasicke kurenie... a tym si myslim ze bude zabezpecene ochladzovanie zadnej casti...

T4 - dodatečná montáž klimatizace 13. lis 2013 20:05 #129891

• Mad_Boxs
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Průduchem v podlaze asi ne, mám vzadu tapec s prostorem právě pro klimu - nevyužitý.

Když jsem viděl ten chumel kabeláže v origo sestavě, tak jsem ji zase zahodil do krabice a nakreslil a natahal svoji.
T4 2,5 TDi 75kW
OCTA 1,9TDi 81kW

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 11:41 #134556

• Rauco
  • Uživatel
Takže mi nezbejva než někde sehnat mechanika co mi to udělá? Když autoelektrice vůůbec nerozumím jo? A musím to vytrhat z nějakýho auta na vrakáči?
A předpokládám, že to teda musí být benzín a stejnej typ jak mám já (r.v.96) nebo tam možu nacpat dvouzonovku abych chladil i vzadu?

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 16:49 #134592

• kusna
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Po dodatečné montáži klima bych Vám moc neradil s takovým autem jezdit do Německa-po kontrole příslušníků z KOBRY by jste se také mohli vrátit pěšky !!!

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 17:23 #134594

• erikondrejka
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Kusna a to mas overene alebo to len niekto niekde cital? Chapem ak niekto spravi zasah tykajuci sa bezpecnosti ale klima??? Ta ju zvysi ;-) menej potenia :-)

T4 - dodatečná montáž klimatizace 05. úno 2014 17:54 #134599

• kusna
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Osobní zkušenost po kontrole Německých četníků...sice se to konkrétně netýkalo klima,ale dodatečně domontovaného zpětného světlometu(ten jim strašně lezl na nervy)-byl to pro ně důvod cca hodinu lustrovat auto,jak fyzicky,tak i přes počítač(celkem 8 chlapů mi prolejzalo a rozebíralo mulťáka)...a během pár minut věděli s jakou výbavou auto vyjelo z výroby,kolik km mělo při odhlášce atd...
Jednalo se o multivan rok 92....tak si nedokážu představit,kdyby zjistili domontovanou klimu a ještě k tomu by byla z jiného roku výroby(v Německu se všechny dodělávky zapisují do techničáku-dokonce i přiblblé mlhovky,hagusy,mračítka atd)...věř tomu,že by jsi dorazil zpět taxíkem nebo pěšky,tedy pokud by tě nechali odejít

A dodatečná montáž klima se bohužel bezpečnosti týká-vrtáš díry do karoserie,což je nepovolená úprava karoserie(tedy pokud nejsi akreditovaný servis,který na to má "štempl")

A ještě jedna speciality Německých prudičů-jestli máš auto přihlášené jako nákladní a při kontrole u sebe nemáš knihu jízd nebo kotouček z tachografu,tak máš problém.A to stejné je,když máš na nákladním autě namontované tažné a nemáš při kontrole řidičák na přívěsy-tak to už si v Německu nějakou dobu nezajezdíš a pokuta jako kráva
Poslední úprava: 05. úno 2014 18:20 od kusna.
Vygenerováno za 0.204 sekund

Login