Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T4 2.5 TDI - palivovy filtr z 1.9 TDI, co navrhujete?

T4 2.5 TDI - palivovy filtr z 1.9 TDI, co navrhujete? 26. kvě 2017 15:53 #177089

Ahoj,

chtel jsem vymenit palivovy filtr v 1999 2.5 TDI (AHY), nasel cislo origo filtru, objednal Purflux nahradu, vymontoval jsem starej, uz jsem tak tak chtel zalit novy, kdyz jsem si vsiml, ze nejsou uplne stejny.

Myslel jsem si, ze jsem blbec a objednal jsem spatnej filtr, tak jsem namontoval zpatky starej a zasedl k PC, ale ted koukam spis v aute je nejakej podivnej filtr, protoze co koukam na fotky, videa a etku, tak v tom aute proste ma byt filtr 1H0127401C (resp. Purflux FCS412BV), ktery tu mam novy.

To co je v aute ted ma jinou pruzinova sverka (takovou oboustranou, jinak ale vsude vidim ze maji spise jednostranou - 323127250 ) a filtr co je v aute ted tak ma o neco sirsi pruchod pro ventil (takze to asi neni 191127247A co by mel byt). Krome toho je cely jakoby zrcadlove obraceny: vstup pro ventil je na druhe strane a vstup/vystup palivove hadice jsou taky jakoby naopak.

Bohuzel z filtru co je v aute ted jsem nevycetl jedinou indicii k tomu, kde sehnat stejny, jelikoz byl strikly nejakou antikorozni barvou co je na celem spodku.

1) Vi nekdo co to je za filtr nebo proc tam neni ten co by mel byt? ok, nekdo tam proste vbastlil jinej :D

2) Jak ted postupovat? Predelat na originalni ventil? FEBI prodava celou sadu (ventil, tesneni, sponka, 2x hadicova spona) za 250 Kc, coz by se asi dalo...

***********

Edit: Tak jeste pred odeslanim tohodle prispevku jsem googlil obrazky tech pruzinek :D a podle obrazku te druhe pruziny ( 1J0127250 ) nasel, ze ten filtr co tam je, je tam trochu vetsi filtr co normalne byva u 1.9 TDI ( 1J0127401 aj.).

Takze spis co byste delali v mem pripade?

Predelali na original filtr (s tim ze ventil bude neorigo Febi) nebo koupili proste 1.9 TDI filtr a dali ho tam? :D Vypada to ze obe varianty vyjdou cenove nastejno, jen v druhem pripade tady budu mit filtr navic. :D Ale kdyz uz to tady mam rozepsane tak to poslu a zeptam se. :)

Mozna nekdo jednou bude googlit objednaci cisla tech sponek a pomuze mu to :D

Diky!
1999 Volkswagen Multivan 2.5 TDI (111 kW)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Wilderness111kW.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.129 sekund

Login