Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nezávislé topení D4WS

Nezávislé topení D4WS 06. zář 2019 20:54 #194201

• Majlli
  • člen clubu
Dobrý den, jen malý dotaz. Mám zatím krátce Multivana T4 2,5 TDI,111Kw r. 2002. Právě jsem zprovoznil nezávislé topení D4WS tím, že jsem klasicky vyměnil sítko, svíčku těsnění a vše vyčistil. Prý neběžel asi 2 roky. No zprovoznil jen částečně... :( . Vše po zapnutí běží: bufík, časovač, z průduchů vane vzduch..Problém je v tom, že studený :( . Nevíte v čem by mohla být ještě chyba? Jestli v čerpadle na vodu, nebo je tam ještě něco? Na fóru jsem také teprve krátce tak nevím jestli píšu do správné sekce. Mám přihřívač v druhém autě (Ford) a tam je D5WZ, ale funguje jen jako automatický přihřívač tak tento problém nehrozí. Tady je to trochu složitější. Podotýkám, že bufík nijak nestávkuje (zkoušel jsem tak 15 minut) Díky Vám za každou dobře myšlenou radu, Milan
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nezávislé topení D4WS 07. zář 2019 08:51 #194206

• covex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Nemam T4 ani zkusenosti s jeho nezavislym topenim, nicmene pokud to nehreje tak to treba nema naftu/nespaluje/nezhavi - mas to overene? Da se na to pripojit pres VAG-COM ci tak neco a overit stav z RJ? Ono to ze bezi vetrak a casovac je fajn, ale slysis cvakat cerpadlo nafty? Kour z vyfuku jde? Pokud je tak je to eliminovane na vodni okruh.. zavzdusnene to neni atd.?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Nezávislé topení D4WS 07. zář 2019 09:49 #194208

• Majlli
  • člen clubu
Ahoj, děkuji za reakci, myslím, že to vypadá na ten vodní okruh. Zkusím to během dnešního dne na jámě spustit a budu zkoušet které hadice se zahřívají. Jeden pán mi po telefonu radil, že pokud nefunguje čerpadlo, tak jednotka nespustí ani samotného bufika. Může to prý být v termostatu, který tam někde je jako součást přídavného topení. Tak budu hledat a uvidíme. M.

Nezávislé topení D4WS 07. zář 2019 13:55 #194211

• Majlli
  • člen clubu
Tak sláva, problém vyřešen. Vlastně to vypadá že žádný nebyl. Dočetl jsem se v příručce kterou jsem zde na fóru našel, že pokud běží nezávislé topení, tak přívod teplého vzduchu a teplotu řídí climatronic v závislosti na okolní teplotě. No docela mě to dostalo. Když jsem to prve zkoušel, bylo venku cca 25°C. Dnes ráno kolem 10°C a z předních průduchů šlo teplo. Prostě vymakanej stroj. Příště budu chytřejší. Všem hezký den, M.
Vygenerováno za 0.182 sekund

Login