Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 06. pro 2020 14:23 #200190

Jak to je s nabíjením druhá baterky jsem tu psal už mockrát. Stačí velký autorelé, pár silných kabelů, pojistky na každou stranu.. no a cívku relé mezi "modrý drát" D+ a kostru. Jak naskočí altík, relé zapne. |Celý znova to psát nebudu, mám tady kolem toho už keců dost.. zřejmě včetně znepřátelení mnoha místních propagátorů cyrixu...

Cyrix řeší všichni v nových autech. Sice netuším, jestli jim pomáhá, ale myslím, že ani nemůže. Nevím jak v T5 (nemám kolem sebe vzorek, který by šel prozkoumat), ale například Citroen Jumpy (tzn Fiat Scudo) má řízený altík a nabíjí v podstatě jen, když brzdíš motorem. Tam v podstatě nejde dát druhá baterka tak, aby měla smysl. Jedině vzít nějaký měnič z 10-15V na 14V a přes ten dobíjet zadní baterii. Proš? Protože při jízdě altík jen kryje spotřebu auta. Tedy když pojedeš 1000km po dálnici, možná dojedeš s víc vybitou baterií než jsi vyjel. Jestli cyrix umí připojit druhou baterku jen, když se dobíjí (tedy odpojí, když se zrovna nedobíjí), má to možná smysl. Ale silně o tom pochybuju.

To se naštěstí T4 netýká, tam je svět ještě v pořádku. Tedy nastartuješ a nabíjí se. A stačí v ten okamžik "sešít" baterie.

edit:
vodkud si?
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 06. pro 2020 18:30 #200195

No to nevim jestli bych takhle prisel na to jak to zapojit, nejsem zrovna elektrikar :-D

Ted jsem v Brne, nekdy jeste v Ostrave

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 06. pro 2020 22:44 #200202

kde v Brne... :-) jestli to k sobe nemame 5 minut pesky
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 06. pro 2020 23:41 #200204

Štýřice...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. pro 2020 06:33 #200205

Štýřice - to je myslím Staré Brno - po tom přejměnování se v tom nemůžu nějak vyznat - já se narodil na Starém Brně.
A co se týče druhé baterky, tak tu mám zapojenou přes to relé, jak píše Honzis.
Za ty roky žádnej problém, baterka je stále ok.
Nasávání jednoznačně z kabiny, taky jak píše Honzis - nasávalo by to zplodiny z pod auta, to jsem předtím zapomněl napsat.
Jinak není problém se domluvit a okouknout to moje topeníčko.
Zkusím dneska nafotit a něco sem dát.
Ještě jsem uvažoval nad tím, že na trubku o pr.60mm - nasávání a odvod teplého vzduchu do kabiny navléknu ještě jednu trubku o pr.75mm
- tím bych trošku vyřešil tepelné ztráty.Zatím jsem se k tomu nedostal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. pro 2020 13:16 #200208

  • -JT-
  • Avatar uživatele -JT-
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4 LONG 75 kw 2002
  • Příspěvky: 80
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 12
Ahoj. Tady je pár fotek připojení nafty jak jsem to udělal já (bez kanálu)
"Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej"
T4 LONG CAMPER 75 kw 2002
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. pro 2020 16:59 #200209

Tak, jak jsem slíbil - opravdu jen pár fotek
Obrázek: topení 1/ - Vpravo je standartní topení pro spolujezdce ve druhé řadě sedadel.
Vlevo je výdech bufíka - za sedadlem řidiče..
Obrázek:topení 3/ - celkové ovládání a nabíjení baterie pod sedadlem řidiče - samo domo
+voltmetr stavu kabinové / druhé baterie, na které připojen i buf/ + spínač topení,dobíjení a spínač 12V zásuvky na lednici atd.,
Obrázek topení 2/ namontované topení pod autem - teď vidím, že krabice ve které je buf trošku zkorodovala - no problém
Přílohy:
Poděkovali: wampik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 08. pro 2020 12:27 #200221

Honzis Caravelle napsal: Jak to je s nabíjením druhá baterky jsem tu psal už mockrát. Stačí velký autorelé, pár silných kabelů, pojistky na každou stranu.. no a cívku relé mezi "modrý drát" D+ a kostru. Jak naskočí altík, relé zapne. |Celý znova to psát nebudu, mám tady kolem toho už keců dost.. zřejmě včetně znepřátelení mnoha místních propagátorů cyrixu...

Cyrix řeší všichni v nových autech. Sice netuším, jestli jim pomáhá, ale myslím, že ani nemůže. Nevím jak v T5 (nemám kolem sebe vzorek, který by šel prozkoumat), ale například Citroen Jumpy (tzn Fiat Scudo) má řízený altík a nabíjí v podstatě jen, když brzdíš motorem. Tam v podstatě nejde dát druhá baterka tak, aby měla smysl. Jedině vzít nějaký měnič z 10-15V na 14V a přes ten dobíjet zadní baterii. Proš? Protože při jízdě altík jen kryje spotřebu auta. Tedy když pojedeš 1000km po dálnici, možná dojedeš s víc vybitou baterií než jsi vyjel. Jestli cyrix umí připojit druhou baterku jen, když se dobíjí (tedy odpojí, když se zrovna nedobíjí), má to možná smysl. Ale silně o tom pochybuju.

To se naštěstí T4 netýká, tam je svět ještě v pořádku. Tedy nastartuješ a nabíjí se. A stačí v ten okamžik "sešít" baterie.

edit:
vodkud si?


Na jaky proud bych potreboval to rele? 40A asi nestaci, nebo jo? Na vyssi proudy uz stoji skoro jak Cyrix...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 08. pro 2020 12:28 #200222

Oreginal napsal: Tak, jak jsem slíbil - opravdu jen pár fotek
Obrázek: topení 1/ - Vpravo je standartní topení pro spolujezdce ve druhé řadě sedadel.
Vlevo je výdech bufíka - za sedadlem řidiče..
Obrázek:topení 3/ - celkové ovládání a nabíjení baterie pod sedadlem řidiče - samo domo
+voltmetr stavu kabinové / druhé baterie, na které připojen i buf/ + spínač topení,dobíjení a spínač 12V zásuvky na lednici atd.,
Obrázek topení 2/ namontované topení pod autem - teď vidím, že krabice ve které je buf trošku zkorodovala - no problém


Moc pekne. Nebylo by dobre dole v tom krytu Planaru udelat jeste diry na odtok vody? Jinak verim, ze se tam muze drzet jak kondenzat, tak i co se tam nekudy natlaci...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 08. pro 2020 19:20 #200228

Mám tam tohle. Jestli umíš koupit Cyrix za kilo, tak pro něj mám jinou práci... :-))

www.gme.cz/autorele-relauto12v-60a

bacha, má to větší fastony, musí se koupit s tím, v autoprodejnách to nemaj.

jinak díra v krytu dole asi není od věci. Tzv. krytí IP99, dírka dole :-)) akorát to chce nějak, aby byla jen výstupní.. Jo, instalace pěkná, jen pro mě bohužel opět mimo. Mám všechny sedadla, navíc mám starší typ zadního topení s výdechem pod sedadlama. Dávat si tam stupínek, když tam nemusí bejt mi přijde škoda. Pak to bude beztak akorát zavazet...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 08. pro 2020 23:26 #200230

Jeste koukam tomu topeni nevadi byt bokem jo? Protoze vzhuru nohama co vim byt nemuze...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 09. pro 2020 06:32 #200232

Jasně - ten planar může být i bokem - vzhůru nohama ne.
Co se týče té krabice - tak je to v podstatě jen držák pro to topení - jinak ten planar je sám o sobě IP vodě odolný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 09. pro 2020 23:16 #200244

Co tady mám jakýsi 2kW webasto (na 24V z kamionu), tak to v pohodě běží i vzhůru nohama (na topení v garáži celkem ideální poloha...). Není důvod, aby neběželo, je to v podstatě celý "rotačně symetrický"... možná to jen není doporučený - při netěsnosti výfuku ti půjdou horký zplodiny kam nemají. Podlahu si sice nepropálíš, ale koberec vevnitř by to uškvařilo v pohodě.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 10. pro 2020 06:30 #200245

V manuálu na planar jsem se dočetl, že bokem může být, ale jen tak, jak to mám namontovaný - opačně nebo vzhůru nohama ne.
Viz tady:https://www.dodavkyeshop.cz/fotky33188/fotov/_ps_539Installation-manual-Planar.pdf

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 11. pro 2020 12:45 #200261

  • siki89
  • Avatar uživatele siki89
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 1
Chtěl jsem se zeptat , kdo jste se napojoval u T4 na přívod k předehřevu jaký průměr tkusu je na to potřeba a kde ho eventuelně sehnat? ptal jsem se v Autokelly a tam mají jen hadičky. A mám použít ut hadičku co je v sadě u číňana nebo radši koupit v Kelly nějakou lepší? Díky za info.
Modrý dříč a vyladěný mazel T4 Long 2003 2,5 TDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.341 sekund

Login