Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 11. pro 2020 16:46 #200273

Myslím, že jsme tam dali nějakej T kus, co se používá k ostřikovačům, ale průměr si už přesně nepamatuju - mám dojem, že to byla 5mm
ale jistý si nejsem. A hadičku jsem použil tu co byla u palnaru,ta průhledná
- jen jsme tam dávali od téčka nějakou přechodku v gumě, aby to pasovalo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 11. pro 2020 20:58 #200281

T kusy se dají sehnat libovolné... kupoval jsem kdesi výrobky Normaplastu... mám pocit, že tady
www.gms.cz/spojka-ts
něco maj i těch kelišáků, hlavně od nich neberte palivový hadice, je to do roka a do dne...

WildaCZ: Já Vinohrady. Krapet z ruky...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 26. srp 2021 16:46 #203126

Tak jsem neodolal , a také objednal ( na alze v akci) čínského 2kw bufa . Jsem zvědavý , jak moc to bude fungovat . Nějaké tipy , na co si u něj dát pozor ? Nebo co popřípadě vyměnit ještě před montáží ? Vím , že na fb je o čínském nezávislém topení skupina , bohužel (jak kdy) nemám facebook... předem děkuji za rady a tipy
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 28. srp 2021 14:27 #203142

Bufík dorazil a proběhl první test - prozatím v garáži , v autě aktuálně kvůli vyvařování nelze .
Po rozbalení balíku následovalo zjištění , že sada neobsahuje jehlu do nádrže ( na ali 130kč , u nás 400kč + poštovné) , dále palivová hadice nevypadá úplně bytelně , takže tu budu také z prevence dávat novou , nějakou origo na naftu .
Test proběhl připojením na autonabíječku , vše naběhlo , ale cbyba čerpadla - nejspíš nesnese střídavý proud . Po připojení na autobaterii a natlačení nafty, vše v pořádku . Jen regulaci teploty jsem zatím nenašel , regulovat šla pouze frekvence otáček větráku - 1 až 3,5hz . Budu muset přelouskat manuál , není totiž v češtině . Spotřeba za hodinu (viz foto 0,5l pet) na plný výkon - necelé 0,3l , což je krásné , v autě nereálné , protože po hodině na plno by se člověk upekl . Vytápěli jsme garáž 4 x 10 metrů , a i tam bylo znát navýšení tepla .
Co napsat na závěr ? Za tu cenu super záležitost , uvidíme kolik to vydrží . Pořizovací cena - 2800 + poštovné , dále již zmiňovaná jehla a hadice + nějaký tmel na utěsnění okolo vyvrtaných otvorů - maximální investice za celek 3800kč. Prostě super :) )
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 09. lis 2021 14:49 #204135

Tak svoji větu : prostě super , z předchozího příspěvku beru zpět. Po konzultaci s jedním členem , co se tím zaobývá , jsem topení "s radostí" prodal dál . Měl jsem totiž možnost nakouknout pod pokličku stejného bufa (a auta ve kterém bylo) , po půl roku aktivního používání . Buf hrůza , divím se , že nezapálil celé auto , v podlaze téměř propálená díra v plechu kolem celého bufíka cca 30 cm , katastrofa. Už šetřím na ebra .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 11. lis 2021 20:47 #204159

Můžeš to nějak rozvést? Proč, čímto... Taky jsem nad tím přemýšlel :-D :-D
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 11. lis 2021 23:44 #204160

Hele za málo peněz, hoooooodně muziky :-) . Ono na občasné krátkodobé přitopení to asi nebude úplně nejhorší , ale na stabilní provoz - moje vize , auto každý den v provozu , takže ráno bych vykouknul z okna , zatopil , a jel s vytopeným autem , na to to není . Jako příklad to porovnám s na začátku tématu zmiňovaným Planarem . Ano , je to rusák , ale přirovnal bych ho k volze . Všechno neskutečně předimenzované (jako volha - plechy 2mm atd :-) ) . Například celý číňan (bufík) včetně krabice i s příslušenstvím , váží asi tolik jako samotná spalovací komora u planaru . Opravdu , ten číňan je takové "bláto" . Pod nic moc plastem sice najdeš "železné " komponenty , ale všechno je to takový ten aušus rádoby slitina hliníku s něčím , stěna spalovací komory je slaboučká , vývod výfuku to samé . " Řídící" jednotka /ovladač - vnitřek naletované spoje jak z první hodiny pájení na základní škole , na materiálu hodně podobnému papíru . Prostě cena odpovídá množství použitého materiálu , a kvalifikaci výrobních/montážních dělníků . No , a kousek , který jeden "šťastný " majitel používal aktivně půl roku , vydával okolo sebe takové teplo , že podlaha kolem bufu vypadala jak vytažená z výhně , normálně vypálený plech , dále vnitřní kovové komponenty už se pomalu rozpadali , ve výfuku byli propálené díry , a zanedlouho by od tohohle nejspíš i vzplálo celé auto . Totiž tenhle konkrétní kousek má jen regulaci otáček větráku - takže topí pořád stejně , jen horký vzduch jde buď do interiéru , nebo výfukem ven z auta . To jen tak ve zkratce na vysvětlení :-) .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Poděkovali: espaňol

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 12. lis 2021 06:41 #204161

Nechci tady dělat reklamu Planaru, topení z Číny jsem neviděl, tak že nemůžu posoudit. Ale asi to tak bude, jak píše Mickey 1.9td.
Po třech letech provozu Planaru, žádný problém, spokojenost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 12. lis 2021 07:42 #204162

  • fifac
  • Avatar uživatele fifac
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 321
  • Obdržená poděkování 19
Já mám přes 2 roky číňana 5kW zakoupeného v Alze. Na funkci ani materiál si nemůžu stěžovat. Jediné co by se dalo vytknout, tak že vybledlo podsvícení displeje, ale to se dalo očekávat a oprava není složitá. Za celou dobu mi vyskočily jen dvě poruchy. A to podpětí, tuším E10, když jsem to zkoušel ještě mimo auto a měl jsem slabou baterii a potom E8, a to když jsem to startoval teď v listopadu asi po 3 měsících nečinnosti a nemohlo to chytnout. Na vině bylo uvolněné sání, které bylo nacucané vodou, která se tam dostala průjezdem hluboké louže a při startu bufíku se natáhla voda do komory. To bylo fakt jak zadýmování u Tatrovky. Nechal jsem to vytopit na plný výkon asi 30 minut a od té doby zase ok. Váha komory je asi 4 kg, celého bufíku asi 10kg (2 kW má cca o 2 kg méně) takže si nemyslím, že by to bylo nějak šizené na materiálu. Ve sklepě mám staré vebasto, které je téměř 2x tak velké a váhou je srovnatelné. Zřejmě je to o tom co koupíš. Není čína jako čína....
Mimochodem, někde jsem četl a nevím co je na tom pravdy, ale Planar si nechává polotovary taky dělat v Číně... Tak jestli to nakonec nebude prašť jak uhoď...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW 4Motion Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poděkovali: kmotaK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od fifac.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 12. lis 2021 08:25 #204163

Tohle není myšleno proti číně , vždyť asi 80% veškeré světové produkce je z číny . Jen je právě obrovský rozdíl ve výstupní kontrole a kvalifikaci zaměstnanců . Prostě mě se tenhle konkrétní produkt nezalíbil . Auto mám rád , cpu do něj dost peněz , dělá mi radost a každý den mě vozí , a nerad bych ho zapálil . Je to jako s čepama , jednou lemförder , navždy lemförder :-) .
Edit: třeba soused má od tohoto výfobce bufíků topení v garáži , a nemůže si stěžovat . Ale jak říká - já se nebojím , beton jen tak neshoří .... Je na každém , kdo si co koupí a namontuje .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 12. lis 2021 08:54 #204164

Takže 50/50, chci těch 5 kW, tak to asi vezmu, a uvidím, kdyžtak v rámci Vánoc to vrátim jako nevhodnej dárek :-D :-D
Jinak v Unimogách máme v bigonu Eberspächery D8, a váhově cca 8 kg? Možná 10, je to válec hak hovado, a výkon kupodivu taky žádná hitparáda, pokud to teda zrovna bafne a nehulí jak darebný kamna.. takže asi tak. Moje osobní zkušenost, s čím jsem byl na max. spokojenej, byl Trumatic na LPG.. kdykoliv jsem si vzpomněl, fungovalo. Fungovalo na 1*, nikdy žádnej problém, nebudu li počítat, že mi jednou v zimě v Hamburku v přístavu o půlnoci došel plyn :-D :-D :-D
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 12. lis 2021 11:19 #204166

Jó , lpg trumatic , to je ale úplně jiná liga :-) . Když jsem pokukoval po těch levnějších bufech , tak jsem se někde na netu dopátral na pána z okolí Brna , taky prodává číňany , ale za ty roky už má vychytaný co nefunguje a co se mu reklamovalo a dokázal vybrat co se mu vyplatí prodávat . Cenovka byla někde kolem 5tis , záruční a pozáruční servis , včetně prodeje náhradních dílů . Ale už si nepamatuji kontakt na něj .
Jinak na toho číňana - na ali prodávají náhradní jednotky- cena cca 300kč , jehla do nádrže 110kč , ale třeba svíčka (z ebera a webasta nefunguje) , tak vyjde na 650kč . Jinak lidé , co ho používají , doporučují koupit slabší- třeba 2kw , a topit naplno , než 5kw a jet na poloviční výkon , prý se pak moc zanáší komora....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 12. lis 2021 11:34 #204167

Ano, tie naftakove(benzinove) kurenia je dobre prevadzkovat v plnom vykone(aspon raz za cas) ja mam síce Planara a keby mal ísť na plný výkon 2kW trvale, tak by vonku muselo byt aspoň -30⁰C, lebo ináč by som sa uvaril. Testoval som pri -16⁰ C(spal vo vnutri) a pri 2 vykonovom stupni (cca 1000W)som mal vnútri +17⁰C(celopresklenie,2cm mirelon) na expedicakoch davaju dve 2kW kurenia, jedno ide naplno a druhe podla teploty. Vsetko je to o prioritách a požiadavkách.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 13. lis 2021 13:36 #204174

  • fifac
  • Avatar uživatele fifac
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 321
  • Obdržená poděkování 19
Je fakt, že já topím většinou na téměř minimální výkon (pouštím 3Hz což odpovídá cca 3kW), ale říkám si, že pořád je lepší mít výkonovou rezervu, než klepat kosu. Nehledě k tomu, že vytápím přes otevřené dveře i připojený stan k autu a musím říct, že je to opravdu znát. Pokud nestíhá, tak to trochu nakrmím. Jednou za čas to projedu na plný výkon tak 30 minut. Nebo pokud opravdu mrzne, tak rychleji rozmrazím celé auto. Nevím jestli ty bufíky mají různé programy v ovládání, nejspíš ano, ale ten můj při vypínání krátkodobě zvýší výkon a pak vypne čerpadlo a na plný výkon dochlazuje. Možná ochrana před napalováním a zanášením komory...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW 4Motion Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. úno 2022 13:13 #205277

d

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od wampik.
Vygenerováno za 0.200 sekund

Login