Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. úno 2022 13:17 #205278

Oreginal napsal: Tak, jak jsem slíbil - opravdu jen pár fotek
Obrázek: topení 1/ - Vpravo je standartní topení pro spolujezdce ve druhé řadě sedadel.
Vlevo je výdech bufíka - za sedadlem řidiče..
Obrázek:topení 3/ - celkové ovládání a nabíjení baterie pod sedadlem řidiče - samo domo
+voltmetr stavu kabinové / druhé baterie, na které připojen i buf/ + spínač topení,dobíjení a spínač 12V zásuvky na lednici atd.,
Obrázek topení 2/ namontované topení pod autem - teď vidím, že krabice ve které je buf trošku zkorodovala - no problém


díky za nápad na upevnění pod vozidlo, vyměnuji puvodní eber.. v multivanu který byl takhle dole pod vozidlem a v kabině se stejnými výdechy..
Poznámka dle návodu ale máš opačně směřovaný úhel čerpadla. dle návodu 15-35 stupnů ale nahoře by měla být výtlačná část čerpadla...
Nicméně dle tvé instalace to funguje i opačně....
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od wampik.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 04. kvě 2023 21:58 #209138

Tak zas další "posun" . Po delším zkoumání čínského bufa u známého, a jeho dlouhodobou spokojeností s ním , jsem objednal , a dnes dorazil LF bros E3.0 , 2kw . Hned na první pohled - oproti červenému číňanovi váha tak 3x větší , jen samotné topení má skoro 9kg , celkově vizuální zpracování taky slušné . Teď mám ale dilema , odkud vzít přívod nafty . Samostatná nádrž nepřichází v úvahu , a příhřev motoru jsem neměl, takže ani tam se nemohu napojit . Dá se někde "jen" rozříznout stávající palivová hadička a na ní se napojit přez T ? A nebo mi nezbyde nic jiného než díra do plováku a jehla ? Nádrž stejně budu sundavat , tak to není takový problém, jen se mi úplně nechce dělat další dírka někam , kde nemá být .... předem děkuji za rady, v nejlepším případě i s foto :-) :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 05. kvě 2023 05:01 #209143

Rozříznout stávající palivovou hadičku je blbost - čerpadlo v nádrži ti bude tlačit naftu i do bufa.
Jediné řešení je sundat nádrž / pokud nechceš sundávat koberec / a dodělat jehlu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 05. kvě 2023 07:26 #209144

Tak že by čerpadlo v nádrži tlačilo naftu se nebojím , jelikož v nádrži čerpadlo není . Je to jen plovák :-) . Každopádně cestou jehly nejspíš nakonec půjdu , dám jí trochu nade dno , ať buf nemá možnost jednak nasát bordel ze dna (že by nádrž byla po 30 letech úplně čistá , tomu nevěřím) , a i v originále - jak je nafta kolem rezervy ,tak buf se nespustí.
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 05. kvě 2023 17:30 #209154

Trošku jsem to zaměnil z T5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 06. kvě 2023 11:03 #209160

Jó , ty pd-čka už mají podávací. Konečně jsem vše rozbalil ,pořádně zkontroloval , a jsem pěknej vocas , protože místo 2kw jsem koupil 5kw . Do toho mi přišla nemilá odpověď od Lf brose , jelikož jsem chtěl bufa dát pod auto do boxu místo D2L . Montáž o 90° nedoporučují , kvůli většímu zanášení spalovací komory až o 60% . A musel bych box pod autem dokonale utěsnit ,protože lf bros není určen pro montáž venku . Takže místo namontování jako origo topení pod auto , ještě vymýšlím kam ho umístit vevnitř. Známý ho má v t5 , pod dvousedačkou , teplo kolem sebe téměř nevydává , takže vnitřní instalace se nebojím . Opravdu neskutečný rozdíl oproti červenýmu číňanovi . Zatím vybírám ze 3 míst - pod spolujezdce , ca sedačku řidiče (tam váhám kvůli lednici pod sedačkou ) , a nebo dozadu místo stropního ventilátoru , který stejně nevyužívám , protože v létě funí teplý vzduch , v zimě studený,zároveň už je tam vyřešen přivod vzduchu,díra na výfuk v podlaze a rozvod bych hodil místo reproduktoru. Takže dilema :-) . Teoreticky zatím vede montáž pod sedačku spolujezdce , stejně budu sundavat nádrž, tak bych na ní kdyžtak preventivně přilepil tepelný štít .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. kvě 2023 17:46 #209175

No, řeknu, že 5 kW na transpika je už dost , bude tam jak v sauně.
Záleží na tom, jaké to má ovládání teploty, hlučnost atd. Možná se tam ani nevyspíš
a připojíš se raději na el.přípojku a nějakou tu Etaviru a v celku ti to vyjde levněji. Podle toho jak často jsi na divoko.
Já, když jedu někam do kempu, tak si raději zaplatím el.přípojku a jsem bez starosti. Nastavím teplotu a termostat zapne- vypne podle nastavené teploty
el.ohřívače. Jen na divoko zapínám bufa a to tak , abych vytopil - pak vypnu , a potom stejně kolem rána musím znovu nahodit buba a cca hodinu nespím
Ale je to na každém z nás
Jen tak na okraj.
To je jak se solárníma panelama. Všichni si pořiďte solární panely na baráky - domy atd . Zelená úsporám - černá úsporám.
Kvůli tomu, že si to pořídíte, FV panely na barák - nemyslím na auto-karavan - tak jedna tepelná elaktrárna v ČR jede celý den na plný výkon jen kvůli tomu,
že zajde slunko za mraky a fotovoltaiky nedodají potřebný výkon do sítě.
Pokud je slunko , tak to tepelná elekrárna cpe do země , až žížaly lezou ze země.
Vím o čem mluvím -dělám v tom už nějaký pátek.
A kdo to všechno zaplatí - ten poslední - občan - spotřebitel.
Jen tak dál -
A mimochodem - na velikonoční pondělí odtavili skoro všechny fotovoltaiky v ČR -jinak by hrozil kolabs el.přenosové soustavy a bude ještě hůř.
A vlastnící slunečních elektráren- FV - dostanou refundace ve výši toho co by dodali do sítě - a kdo to zaplatí ???????????
To je na Vás ????
Asi dostanu ban - stop stav ???
.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Oreginal.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. kvě 2023 18:23 #209176

Jsi se nějak rozvášnil :-) :-) . Ovládání to má 2 - buď teplota - nastavím kolik chci , natopí vypne , ochladí se , natopí vypne . A nebo nastavím frekvenci , a buf jede pořád, dle nastavení. Takže pokud vychytám teplotu , mírně otevřu ventilaci , tak stačí nějaký udržovací režim a je to :-) . Tohle všechno musím ještě vyzkoušet . Stejně časem přijde buď zvedací střecha , nebo nějaký kvalitnější předstan , tak bude co vytápět. Na divoko jsme moc nejezdili , jelikož jsme měli 2 psy (ridgeback a stafbulík) a dceři byli teprve 3 roky , ale rdgb nám v zimě odešel , ten druhý už to má taky za pár a dcera roste , tak se to postupně mění. Ono nacpat na spaní do téčka 2 dospělé , 1 dítě a 2 telata :-) vůbec není jednoduché :-) :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 07. kvě 2023 19:09 #209177

Jasně , komu není rady , tomu není pomoci.
Ty bufy jsou na jedno brdo - všechno čína. Ať je to ten nebo ten všechno je to čína jen.
Hlavně ať už je teplo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - Levné nezávislé topení z Číny na eBay 31. kvě 2023 06:54 #209384

Tak buf řádně ozkoušen na sraze , běžel 10hodin "v kuse" spotřeba el.energie - 18% z 88ah baterie , s funkcí vytopení a udržování nastavené teploty , kdy buf natopí , pak lehce přetopí , přestane topit ale stále běží na nějaké minimum , po ochlazení opět natopí atd atd . V tomhle režimu neprobíhá standartní první startování bufa , takže odpadne to náběhové hučení . Lf bros je vážně tichý ,zvukově nemám co vytknout , funkčně taky zatím vše v pořádku, jen budu muset řádně přelouskat manuál , ovladač má ještě pár režimů které nevím na co jsou. Spal jsem jen v trenkách , pod lehkou dekou, v autě parádních 20°C s pootevřeným oknem.
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.181 sekund

Login