Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 18. pro 2012 14:25 #109565

Zdravím vespolek, najde se někdo z oklolí K.Varů, kdo se vyzná v bufíku D3Lc? koupil jsem auto s ním, ale je tam nějak dodatečně nabastlenej, kabely pod sedačkou jsou dost divoký, je tam něco přeštípanýho a nějaký díly, co ani nejsou v plánech. Hodiny nesvítí a bufík samozřejmě nebafá. Elektrika není moje silná stránka, tak hledám někoho, kdo by mi s tím za rozumnou odměnu pomohl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 18. pro 2012 15:33 #109571

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Zkus dolika to je místní kouzelník.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 25. pro 2012 12:42 #109919

Ahoj.Nevíte někdo o alternativním umístění bufíku do t4 multivan?Vím,že originál pod podlahou je asi nejlepší řešení,ale nechce se mi rozebírat půl auta abych mohl řezat do podlahy.Tuším,že kvůli desce co je na podlaze se musí vyndat i komplet tapecírung.Chtěl bych dát topení pod sedadlo spolujezdce,ale nevim jestli se tam vůbec nějaký vejde a jestli to nebude dělat moc velkej kravál.V kamionu je bufík přímo pod lehátkem.Slyšet sice je,ale neni to nic nepříjemnýho.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 25. pro 2012 20:46 #109928

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Jestli máš originál tak ho dej pod podlahu. Ke spolujezdci jde také dat ale musis udělat díry pro výfuk a saní a je o dost hlučnejsi
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 25. pro 2012 22:12 #109931

  • bazilisak
  • Avatar uživatele bazilisak
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 601
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 2
nevím jak u T4 , ale když jsem se ptal na domontování horkovzduchu do T5 , bylo mi řečeno, že pokud nebylo vozidlo z výroby vybaveno horkovzduchem, nejsou tam ani ty otvory na vzduch výdech + sání (logické) a tudíž se musí udělat. Takže pokud bych chtěl domontovat horkovzduch, přišlo mi jednodušší dát ho pod spolujezdcovo sedlo, protože budu muset přes podlahu udělat pouze díry pro výfuk a sání spal. vzduchu a výdech topení v držáku sedadla. Je pravda, že to bude hlučnější , ale pokud není origo sada topení komplet z orig. montáže, bude montáž pod vůz obtížná.....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 25. pro 2012 22:26 #109932

  • kasuh
  • Avatar uživatele kasuh
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 537
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 17
s bazilisakem souhlas plus je třeba taky říct, že pokud dáš topení do kabiny, prodloužíš mu životnost. Nedostane se ti tam sůl voda...
VW Transporter T4 2,5 TDI 75kW
Škoda Octavia 1,9 TDI 66kW
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 25. pro 2012 22:49 #109934

Je mi jasný,že se musí udělat díry pro vejfuk a přívod nafty,ale pořád nemusim rozebrat půl auta.Proto mi příde jednodušší dát to pod tu sedačku.Origo bufa nemám a proto zvažuju nějakou alternativu,která se tam dodělá.Někde jsem viděl fotku bufíku pod sedačkou,ale nemůžu to nikde najít.Myslim,že to bylo na T5.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 27. pro 2012 11:08 #110010

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Když si projdes fórum tak to najdes
Jinak životnost je úplně stejná
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 27. pro 2012 19:01 #110048

  • doliik
  • Avatar uživatele doliik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
u instalace agregátu uvnitř vozu bych si dal 100%-ně pozor na utěsnění všech přírub a spojů, aby časem nemohly spaliny unikat dovnitř vozu :shock:

dle orig.montážního návodu Eberspächer:
"Zástavba topení do prostoru řidiče či do prostor pro cestující a obecně do prostor, ve kterých se mohou zdržovat lidé, není dovolena."


kuba262 --->>> SZ
(když budeš potřebovat - ozvy se D:_)8 , kabeláže - zvláště po zásahu "autoelektrikáře" - to je moje ;) )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 04. led 2013 07:44 #110616

doliik
velmi děkuji za pomoc, jsi opravdu kouzelník.
jinak bufík je venku na čištění, bylo tam bordelu až hamba, pumpička funguje, nafta teče, tak uvidíme, jestli bude bufat.
btw., moje nabídka levnějších dílů platí, rád ti je i dovezu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 08. led 2013 13:31 #111011

Tak bufík rozebrán a vyčištěn, bylo to hrozně zoxidovaný, šrouby zatuhlý, nějaký jsem musel odvrtat, těsnění KO, sítko taky, výfuk celý upadl. Suma sumárum objednány díly za 2500, tak jsem zvědavej, jestli to bude fungovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 10. led 2013 17:48 #111203

  • doliik
  • Avatar uživatele doliik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 3
držím palce ;)
kdyžtak se ozvy D:_)8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 30. led 2013 15:33 #112618

Tak už to bufá, problém byl ve spínacích hodinách. Připojeno natvrdo vypínačem. Vzhledem k problémům se spojkou mi na nové nezbylo. Ale hlavně že to jede, není nad to si v autě pořádně zatopit \:D/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 31. led 2013 21:46 #112716

  • kakac
  • Avatar uživatele kakac
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Poprosil bych o radu,mám horkovzduch a dodělával jsem ho před zimou dost na rychlo,tak sem tam namontoval výfuk bez tlumiču protože byl na kašu.Funguje super v - 10 na trenky ale nevím jak je to ze spotřebou jesti se bez něj zvedla,nebo je tam jen proti hlučnosti.Jezdím z Téčkem hodně po horách a spávám tam tak dva až tři dny tejdně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové nezávislé HORKOVZDUŠNÉ topení "BUFÍK" - D3LC 31. led 2013 22:03 #112719

sehnal jsem el. zapojeni pozde ale přece třeba to někomu helfne
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.187 sekund

Login