Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 09. zář 2018 15:51 #188231

hodinky

u leveho predni kola je topeni jen nevim jak rozchodit alespon hodinky
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 09. zář 2018 20:04 #188233

:whistle: :whistle: hodiny na foto sa používajú na teplovzdušné nezávislé kúrenie , ale to čo si odfotil je len zadné kúrenie napojené na vodný okruh od motora. Lahni pod auto a hľadaj toto :

a musí ísť z toho výfuk. Ak to nemáš je možné , že niekto použil tie hodiny na predný príhrev a urobil z toho nezávislé VODNÉ kúrenie.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 09. zář 2018 23:54 #188240

ted uz to chapu.... jen vetrak topeni.. vpredu mam toto.... jen mrknu na stitek co to vlastne je.... hodinky jsem.mel venku jsou zapojene az bude cas zmerim jestli do nich neco jde... doufam ze to neni jen prihrev a neni z toho ted nejaky bastl

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. říj 2018 20:19 #189084

Ahoj všem.
Při koupi T4 mi prodávající sdělil, že si nechal teplovodní příhřev odpojit v servisu, ale lze ho prý velice jednoduše opět zprovoznit.

Dal jsem pod sedadlo chybějící druhou baterku a ožily hodiny (mám tam ty minihodiny). Pak jsem ještě u pojistek spojil očividně rozpojený drát (tuším červený drát, modrý konektor) - bez očividného vlivu na cokoliv. Koukal jsem pod auto, je tam nějaké teplotní čidlo, ale není za náraznikem (jak jsem se dočetl, že by mělo být), ale pod motorem, cca pod nohama spolujezdce. Na bufu samotném je vše připojeno. Pojistky pod sedadlem řidiče jsou v pořádku.

Když na hodinách pustím topení, odpočítává se 60minut, ale jinak se nic jiného neděje, žádné cvakání či jiné zvuky. Zkoušel jsem to jak s nastartovaným motorem, tak i v klidu.

Vím, že by se bufo mělo samo zapnout po startu při teplotě pod 5 stupňů, ale nerad bych v tom pak hrabal v mrazu. Rád bych to měl na zimu v cajku.

Je možné nějak vyzkoušet funkčnost ještě dříve, než příjdou mrazy?
Je možné bufo spouštět ručně přímo na hodinách?
Není možné, že by bylo odpojeno přes diagnostiku?
Co ještě zkontrolovat (co by odpovídalo “jednoduchému odpojení” bufa původním majitelem)?

Díky!


Sent from my iPhone using Tapatalk
T4 Caravelle 2.5TDI 75kW r.v.2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. lis 2018 05:24 #189088

Mám podobnou závadu - řeším ji už několik dní. Jde o to jestli máš jenom předehřev a nebo topení.
Já mám jenom předehřev a ten by podle mého, měl fungovat jen s nastartovaným motorem, protože nemám el.vodní pumpu.
Vyzkoušel jsem spínač - teplotní čidlo - strčil jsem ho na chvíli do mražáku a ohmetrem změřil - byl seplý - po chvilce se na teple rozpojil - tudíž tady závada není.
Následně jsem vytáhl svíčku - zapojil na zdroj 9V - za okamžik topila - tady taky závada není.
Ještě zbývá vyzkoušet čerpadlo - na to bych se chtěl vrhnout dnes - údajně bývají zarezlé - zoxidované kontakty.
Čerpadlo by dle mého, po připojení na 12V mělo klapnout.

A teď bych měl jeden dotaz -
Pokud spojím kotakty přívodu na teplotní čidlo - čímž budu simulovat, že je třeba -10 st.C a spustím motor,
měl by se zapnout ventilátor v předehřevu ? a odvětrat spalovací komoru, a nebo jak by to mělo fungovat.
Díky předem za info.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. lis 2018 13:31 #189096

Tak jsem dnes vyzkoušel i čerpadlo - to taky funguje.
Teď jsem v koncích - už nevím, čím by to mohlo být , že předehřev nenaskočí.
Na řídící jednotku raději ani nepomyslím.
Ještě mě napadlo, že dlouhým nepoužíváním předehřevu, může být výfuk s tlumičem totálně ucpanej. Kolo tak mohlo naházet hromadu hlíny atd. Ještě mrknu na to.
Neví náhodou někdo co změřit na přípojné svorkovnici? Jestli není někde přerušené napájení atd.
Pojistka je OK.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. lis 2018 18:40 #189099

  • Bosna
  • Avatar uživatele Bosna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 10
Minulej rok jsem měl něco podobného a vyřešil mi to frajer ze servisu na topení,vymazal závady v počítači.i
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 01. lis 2018 19:07 #189100

V Lednu sem to taky řešil šlo to do Eberspächeru a tam mi za 4500 Kč vyměnili řídící jednotku a už to chodí jen mě štve že jen pod 5 C někde sem četl že to čidlo bylo i po 7 C u novějších modelů ale nevím kde by se dalo sehnat.
Jinak než půjdeš do servisu vyndej bufa ven hadice zapoj do sebe když budeš šikovnej nemusíš ani vypouštět vodu rozeber očisti a změř svíčku zkontroluj sítko očisti čidla a zas vrať do auta někdy to pomůže, že by byl výfuk ucpanej banem si nemyslím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 02. lis 2018 13:24 #189111

Krčmik napsal: V Lednu sem to taky řešil šlo to do Eberspächeru a tam mi za 4500 Kč vyměnili řídící jednotku a už to chodí jen mě štve že jen pod 5 C někde sem četl že to čidlo bylo i po 7 C u novějších modelů ale nevím kde by se dalo sehnat.
Jinak než půjdeš do servisu vyndej bufa ven hadice zapoj do sebe když budeš šikovnej nemusíš ani vypouštět vodu rozeber očisti a změř svíčku zkontroluj sítko očisti čidla a zas vrať do auta někdy to pomůže, že by byl výfuk ucpanej banem si nemyslím.


Už nevím s kým jsem o Eberspächeru mluvil, ale vzpomínám si na jeho slova - měnili řídící jednotku.
Ono je to asi nejdražší položka , a tak aby vydělali mění řídící jednotky , ať je nebo není vadná.
Asi to vyzkouším taky , nic jiného mě nezbude, než se na ně obrátit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 04. lis 2018 06:47 #189124

Někde jsem četl - už nevím kde - že pokud D3WZ má v nějakou chybu v záznamu, lze ji smazat tím,
že odpojíme na cca 30 min až hodinu konektor a chybové záznamy se smažou.
Vagem to asi nepůjde.
Má o této metodě někdo nějaké info?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 04. lis 2018 21:59 #189134

  • Bosna
  • Avatar uživatele Bosna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 10
To nevím,ale u D5WSC po půl roce v krabici doma se nic nevymazalo,proto jsem to vzal do servisu.
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 05. lis 2018 16:04 #189148

Tak jsem dnes navštívil Eber - diagnostika -
výsledek - vadná řídící jednotka D3WZ - nekomunikuje.
Nic jiného jsem taky ani nečekal.
Tak jsem ji zdemontoval a budu řešit dál.
Odzkoušel jsem jednotlivé čidla , svíčku i ventilátor - dle mého vše ok - změřil jsem .
Takže opravdu řídící jednotka - na tu si netroufám.
Asi ji nechám opravit - a tím vyřeším ty kurvítka , který se tam montují.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 06. lis 2018 17:26 #189162

Ahoj, myslíte že nová řídící jednotka je lepší než opravená ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 06. lis 2018 19:35 #189163

  • Bosna
  • Avatar uživatele Bosna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 10
Nechci nikoho napadat,ale doporučil bych ti ještě jiného servisáka.Moje topení v prvním servisu vyhodnotily jako špatná ř.j. potom jsem sundal ř.j. a odvezl ji známému kterej má ofiko servis na Ebry, a ten i přesto že u sebe neměl mašinku na kontrolu,tak jí napojil krokodýlkama do obyč měřáku ,potom propojil některé drátky na pár vteřin a už druhý rok topím.
T4 multivan syncro 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. lis 2018 21:22 #189179

Chlapi, jak sundat tu vrtulku? Je tam jen naražená, nebo na závit?
Nerad bych ji zničil. Dík

T4 Caravelle 2.5TDI 75kW r.v.2003
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.261 sekund

Login