Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 08. bře 2010 20:16 #38417

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Teplovodni s hodinkama D4W je to same jako prihrev D3W akorat je silnejsi a vyhriva ti i kabinu a lze ho nastavovat hodinkamy. Jinak D3W ma funkci klasickeho prihrevu motoru...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 08. bře 2010 21:50 #38440

Takze ak som to spravne pochopil prihrev ma vo vybave vacsinou kazdy multivan?bud s hodinami alebo bez?
VW T4 Multivan 2001 2,5 TDI 111kw 151 PS
VW T4 Caravelle 2000 2,5 TDI ACV 75 KW 102 PS interier Multivan II
VW T5 Multivan 2006 2,5 TDI 128 KW 174 PS HIGHLINE
VW T4 Transporter 1999 2,5 TDI 65KW 88PS

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 08. bře 2010 21:53 #38441

• Trcek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 68
Prihrev by mely mit vsechny tdi podle vybavy.
D4W se vesmes davaly do Multivanu podle vybavy a nebo za priplatek...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 27. bře 2010 16:07 #39574

Ahoj dovezl jsem z nemecka T4 multaka rv.93 2.4D mam tam Webasto DW 50 nemate nekdo navod?

Moc tem topenim nerozumim,ale jak jsem se docetl zde na foru tak timhle topenim si muzu predehrat motor, ze treba v 8 se to samo nakopne a ja pak sednu do rozehratyho auta.

Ja bych chtel,ale topit celou noc kdyz budu v kare chrupkat.to timhle asi nejde nebo jo? popripade de to nejak predelat ? aby to slo?

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 31. kvě 2010 22:25 #43619

Zdravím busíkáře, mam krátce Multivan 2,5tdi 97 a nefunguje mi předehřev Ebersbacher. Zkoušel jsem propojit čidlo v nárazníku a zkontroloval kontakty čerpadla ale nic. Čerpadlo ani necekne. Mam origo malý hodinky ty ale pořád jen blikaj. Může toho být víc, tak sem si řek že nechám opravu odborníkům. Prosím o radu jak topení vymontovat, jestli se musí sundavat předek nebo kryt motoru?

Dál by mě zajímalo jestli má někdo udělanej předehřev na dálku, konkrétně na nějakej dvoucestnej alarm. Pořídil jsem si čínskou obdobu magicaru (wanhua:) co to má ten dálkovej start motoru, což mi přijde zbytečný ale předehřev by byl dobrej.
Předem díky za rady

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 05. zář 2010 23:23 #49503

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
premyslim, ze by urcite nebylo na skodu, kdybych si obcas mohl pustit prihrev motoru sam (treba pri popojizdeni po meste, kdy se motor hned nezahreje a zaroven teplota neni tak nizka, aby to termostat sepnul). Resil tohle nekdo?
Co takhle napichnout kabliky u cidla v narazniku, vytahnout to na palubku a tam udelat vypinac?
VW T4 Multivan 75kW

Naposledy změněno: od Jarous.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 06. zář 2010 06:04 #49506

v rohu nad baterkou jsou konektory čidla teploty pro příhřev, stačí když si ten vypínač natáhneš odtud.
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. zář 2010 08:15 #49561

Ahoj nemáte někdo fotky nebo schéma jak mají být správně zapojené hadice od vody ?
Díky za pomoc.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 07. zář 2010 13:00 #49570

snad ti bude stačit tohle_pozor mimo 111kW a 75kW s velkým IC
SVĚT SE ZBLÁZNIL. KDO BUDE DALŠÍ???

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 08. zář 2010 17:24 #49611

• koudak
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Já jsem to čidlo pod nárazníkem úplně odpojil a nahradil ručním vypínačem na palubce. Takže si příhřev zapnu jen když potřebuju - může být klidně i tepleji než 5-7 stupňů, a na druhou stranu se mi bufík zbytečně nestartuje, když v mrazech jen kousek popojíždím, nebo přeparkovávám auto.
T5 Multivan´08, 1.9 TDI 75kW

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 10. zář 2010 19:08 #49764

• Jarous
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
no to ja asi to cidlo zachovam. Vypinac mas v palubce? Premejslim jestli shanet takovej jako je na vyhrivani zadniho okna, nebo jestli tam dat nejakej obyc.
VW T4 Multivan 75kW

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 15. zář 2010 15:10 #49967

tak sem se rozhod vyndat,vyčistit a opravit předehřev pač nejevil známky života, motorek na dmychadlo byl totál spálenej. Jde mi ale sítko, žádný sítko sem v topení totiž nenašel ale jako náhradní díl se na D3W prodává, kam teda patří? :-k a pak ještě jek poznám jestli je svíčka v pohodě? Budu vděčnej za každou radu...

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 16. zář 2010 00:18 #49992

• koudak
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Tak to budeš mít starší model bez sítka - viz http://www.autosip.cz/autosip/14-EBERSPACHER-HYDRONIC spodní část textu...
T5 Multivan´08, 1.9 TDI 75kW

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 28. zář 2010 18:34 #50930

Tak jsem si předělal příhřev na nezávislé topení. Mám z toho o to větší radost, protože do letošního roku jsem ani nevěděl, že něco takového mám. Když jsem to koupil z druhé ruky, nikdo mi neřekl, že tam je příhřev a protože byla spálená pojistka, tak to nefungovalo. zjistil jsem to až ve chvíli, když jsem měnil hadici, která praskla a v servisu mi řekli, že je k příhřevu. Celková přestavba mě vyšla na 1500,-, a to proto, že jsem si sehnal starší čerpadýlko na vodu. Jinak jsem použil jedno vícepólové relé. Našel jsem v dílně starý kávovar, který má hodiny a časovač. Když jsem ho rozdělal, zjistil jsem, že jede na 12V. takže je předemnou další výzva - namotnovat ho tam.

T4 - naftové TEPLOVODNÍ topení/příhřev/předehřev D3WZ/D4WS 28. zář 2010 20:20 #50948

• paja
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
to Jarouš: minulej tejden jsem to taky řešil,čidlo jsem zachoval,jen si ho můžu vyblokovat.
Origo vypínač jsem neměl,pořídil jsem podsvícenej,jenže byl tak dobře dělanej,že nešel
použít na přerušení -pólu.Takže jsem tam naimplantoval obyč.
VW T4 multivan 2.5 TDI 75 kw
felicia kombi 1.9 D
Přílohy:

Vygenerováno za 0.236 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/